KASULIK JUHEND: odav Valgevene reis lennuki, bussi või autoga?

 

10 miljoni elanikuga Valgevene on väärt koht külastamiseks. Tänapäeval pole jätkuvalt tegu Euroopa populaarsemate turismisihtkohtade hulka kuuluva riigiga, ent kohe kindlasti toimub praegu madalseisust väljumine. Kõige menukamate sihtkohtade hulka kuuluvad Minsk, Belovedje ürgne mets ja Bresti kindlus. Ürgmets on euroopa piisoni suurim looduslik elupaik, mistõttu on piirkond põnev ala loodushuvilistele. Järgnevalt uurime lähemalt, kuidas eestist võimalikult hea hinnaga Valgevene reis kokku panna!

Kõigepealt Valgevene viisa!

NB! Alates 28.07.2018 on tingimused veelgi muutunud. Eesti kodanikud saavad siseneda Valgevenesse viisavabalt tervelt 30 päevaks, ent tingimuseks on jätkuvalt see, et sisenemine toimub Minski rahvusvahelise lennujaama kaudu. Ja Venemaalt saabunud lendude puhul viisavabadus ei kehti! Viisavabalt saab külastada kahte turismipiirkonda, millest üks on Belvežskaja Puštša rahvuspark ja teine Augustowi Kanali piirkond. Esimeses saab viibida 3 päeva ja teises 5 päeva viisavabalt. Selleks on täiendavaid tingimusi, mida saad lugeda siit.

Seega, kui ei lenda Minski lennukiga, siis tuleb enne reisile minekut viisa väljastatud kujule saada. 30-päevase ühekordse turismiviisa võib kätte saada alates 35 euroga, kuid kiirviisa võib olla kaks korda kallim. Tavaliselt vormistatakse viisa umbes nädala jooksul, kuid alati tasub täpsemalt hetkelise olukorra üle küsida.

Mis on odavaim moodus Valgevenesse reisimiseks?
Suurema seltskonnaga reisides on üks odavamaid viise Valgevenesse jõudmiseks autoga sõitmine, kuna Tallinnat ja Minski lahutab ligikaudu 790 kilomeetrit. Üksi või paaris reisides sõltub konkreetsetest lennupakkumistest. Nimelt tasub Minski lendamisel arvestada, et viie päevase või lühema reisi korral läheb reisi kogumaksumusest viisa hind maha. Bussisõitude hinnad võivad küll hakata 20-30 eurost ühe otsa eest, ent sõit võib kesta üle 10 tunni, nii et lisakulutusi võib minna jooksvalt mugavuse hoidmiseks.

Tallinnast lendu alustades on tavaliselt kõige soodsam lennata Minski airBalticuga. Edasi-tagasi lennud Tallinnast Minski (Riia kaudu) võivad alata sooduskampaaniate ajal või madalhooajal 90-110 eurost. Samuti lendab Helsingist Minski Finnair, kuid need piletid on tihti lõunanaabritega võrreldes tükk maad kallimad.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Aga bussiga?
Kui on ikkagi soov ette võtta bussireis, siis odavamaid pileteid pakuvad kaks ettevõtet: Minsktrans ja Temptrans. Siiski on võimalik sõita Minski ka teada-tuntud Lux Expressi ja ECOLINESiga, ent hindade võrdlemisel selgus, et kaks esimest on keskeltläbi ikkagi soodsamad. Näiteks Temptrans müüb stabiilselt ühe otsa pileteid 25 euroga, aga Lux Express küll reklaamib 17 eurost piletihinda, kuid reaalsuses on raske sellise maksumusega pileteid süsteemist välja nuhkida.

Seikluslikumad hinged on lennanud airBalticu suure sooduskampaania ajal soodsalt Tallinnast Vilniusesse ja sealt läinud rongiga Minski. Kui on väga odavad piletid saadaval, siis võib see olla üsna hea variant, aga siiski on sellel oluline miinus. Kui samal ajal saab hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Riia kaudu Minski, siis sellisel juhul ei pea viisa eest tasuma (eeldades, et minnakse pigem lühemaks ajaks). Aga rongiga Vilniusest Minski vurades öeldakse igal juhul viisavabastusest lahti.

Kui 5-päevane tasuta sissepääs Valgevenesse pole oluline, siis on pikemaajalise reisi korral põnev variant alustada Ida-Euroopa avastamist Ukrainast. Kiievist on võimalik sõita rongiga Minski (10 tundi, öörong) või mõnesse teise Valgevene linna. Autosõit võtab kahe linna vahel aega ligikaudu 7-8 tundi olenevalt liiklusest ja võimalikest teetöödest.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment