Pilt on illustreeriv. Foto: lifar, Wikimedia Commons.

Naissaare kruiis aurik Katharinaga

 

Juba sadamasse jõudes piirasid inimesed ligipääsu Katharinale, aga aurikule inimeste peale laskmine hakkas alles hiljem pihta. Soe suvepäev oli meelitanud kruiisile palju rahvast. Kümmekond minutit enne väljumist hakati reisijaid pardale laskma ja vaikselt moodustus kõikidest “kruiisituristidest” pikk järjekord. Õnneks olime esimeste hulgas, mistõttu pääsesime pärast piletikontrolli otsejoones tekile, kus hõivasime ühe päikesepoolse laua.

Me võtsime osa Naissaare lõunakruiisist, mis teisisõnu tähendas seda, et liinireisile Lennusadam-Naissaar-Lennusadam lisaks ootas meid tagasisõidul ees lõunabufee. Aurik Katharina on vana klassikaline rannasõidulaev, mille eest on hästi hoolt kantud. Seda oli näha laeva interjöörist, mis oli maitsekas ja väga puhas. Naissaarele jõudmine võttis aega 1 tund ja 15 minutit, seega jäi mõnusalt aega päikese käes peesitamiseks ja vaadete nautimiseks.

A photo posted by Hetked (@hetked) on

Saare avastamiseks jäi peaaegu neli tundi. Alguses olime ambitsioonikad ja plaanisime teha ühe suurema matkaraja läbi, ent varsti selgus, et selleks jääb aega napiks. Siiski kõndisime vähemalt 6 kilomeetrit, olime jalgupidi merevees ja … jäime vihma alla! Õnneks oli lähedal varjualune, kuhu alla peitusime kümneks minutiks koos lõunanaabritest turistidega. Varju alt välja tulles paistis hetkeks jälle päike ja siis mattus suurem osa taevas pilvede alla. Mis teha, klassikaline Eesti suvi! Igaks juhuks peame kindlasti teistelegi ära mainima, et mõnes kohas võivad matkaraja tähised segadust tekitada, sest pealtnäha pole kuskilt otstarbekas edasi liikuda. Ühel pool võsa, teisel pool võsa! Kui vahepeal tekib tunne, et viidad juhatavad lahkelt võssa ja rand on lähedal, siis tasub lihtsalt kaarti jälgides mööda rannaliiva edasi kõmpida.

A photo posted by Hetked (@hetked) on

Kumbki meist polnud enne Naissaarel käinud ja esimene tutvuse tegemine tekitas tunde, et tahaks kindlasti tagasi minna. Loodus oli tõeliselt puhas, lisaks pole see üldsegi väike saar ja sinna on tarbekas minna vähemalt üheks ööks telkima. Nii on võimalik avastada erinevaid matkaradasid ja ehk isegi saarele tiir peale teha.

Nagu eelnevalt mainitud, siis tagasisõidul seati ühes ruumis üles lõunabufee. Esmalt serveeriti maitsvat kalasuppi, seejärel põhirooga, milleks oli kartulivorm sinihallitusjuustuga ja lai valik grillilt tulnud liha/snäkke. Magustoiduks oli rabarberikooki ja erinevaid küpsiseid, soovijatel oli võimalik valada endale teed või kohvi.

Ilusa ilmaga on kruiis Naissaarele kaunis ja vahva elamus, mis võib panna nii mõnedki esmakordsed külastajad tahtma tagasi männipuude ja liivarandade vahele.

Uuri Sunlines kodulehelt täpsemalt sõidugraafikute kohta.

Soovitame neile, kes…

  • armastavad matkamas käia
  • ei jää merehaigeks ega pelga meresõite
  • tahavad Naissaart külastada

Leave a Comment