Foto: Balloon Tallinn

Balloon Tallinn – hiiglasliku õhupalliga Tallinna kohal

 

Ilmaga vedas! Juba hommikul oli taevas üsna selge ja pilvitu ning tõotas tulla ideaalne päev üheks õhupallilennuks.

Esmalt aga … millega üldse tegu on? Balloon Tallinn asub Tallinna Sadama A-terminali ja kruiisiala vahelisel platsil, kust tehakse õhulende iga 15 minuti tagant. Heeliumpall on maa külge ankurdatud, nii et kartuse kaugele ära lennata võib julgelt koju jätta. Sarnase kontseptsiooniga HiFlyer‘eid tegutseb hetkel maailmas kümnekonna ringis.

Kui saabusime Balloon Tallinna platsile, siis pidime pärast piletite kätte saamist seisma mõne hetke turvaväravate ees, kuid päevasel ajal polnud palju inimesi järjekorras ja saimegi koheselt gondlisse astuda.

Õhupallilennu tegi kaasa Balloon Tallinna töötaja, kes palus kuni teatud kõrguse saavutamiseni kindlatel kohtadel seista, kuid mingist hetkest alates võis juba julgelt ringi liikuda. Tõusime 120 meetri kõrgusele, kust nägi selge ilmaga vaateid vägagi kaugele. Terve Tallinn tundus olevat kui peopesal. Tegime nii mõnedki pildid ja ühte neist on Instagrami kujul allpool näha. Loomulikult ei saa pilt ligi sellele, mida oma silmadega õhupallist näha võib.

 

A photo posted by Hetked (@hetked) on

 

Otsisime üles Tallinna teletorni, lennujaama, kodukandid jne. Nii kõrgelt jagub ära tundmist ja avastamist isegi kauemaks, kui pallilend tegelikult aega võtab (koos üles- ja allaminekuga umbes veerand tundi). Kõik instruktorid on koolitatud ja õhupallilend jättis mulje professionaalselt tagatud turvalisusest. Seega võib tegu olla mugava viisiga kõrgusekartuse seljatamiseks!

Soovitame neile, kes…

  • naudivad kauneid ja põnevaid vaateid
  • soovivad korraldada või kinkida romantilist-meeldejäävat elamust
  • tahavad teada, mis vaade avaneb kuumaõhupallilt, kuid kel pole selleks võimalust olnud

Leave a Comment