Pilt on illustreeriv, autor: Ross Elliott.

Zapcat – vinge elamus lainete keskel

 

Ühel augustikuisel päeval läksime Pirita sadamasse, et proovida järgi, mida kujutab endast Zapcatiga merel kihutamine. Elamuslikku aega pakkuva sõidukiga aitas meid lähemalt tuttavaks teha Ivo Roosi, kes on loo kirja panemise ajal Eestis ainsa Zapcati sõite pakkuva ettevõtte asutaja.

Eestis pole tegemist just laialdaselt kasutatava veesõidukiga, mistõttu kerkib esimesena pinnale küsimus – millega üldse tegu on? Zapcat on katamaraani tüüpi kummipaat, mille keskosa on tehtud vastupidavast plastikust ja see vette ei toetu. Algselt on see pärit Lõuna-Aafrika Vabariigist, kus paadi eesmärk oli pakkuda tuge rannavalvele ekstreemtingimustes päästetööde läbi viimiseks. Tänaseks päevaks ei kasutata seda ainult ekstreemsõitudeks, vaid paat võib kuuluda näiteks kalapüügi või sukeldumise juurde.

A photo posted by Hetked (@hetked) on

Kõik algas tormiülikonna selga panemisest, misjärel tegime kordamööda ekstreemse sõidu läbi. Ivo rääkis, et kõige parema elamuse saab Tallinn-Helsingi laeva poolt tekitatud lainete püüdmisel ja loomulikult tekitas mõte sellest suurt põnevust. Küll aga jõuaks nende laineteni kaasa minna ainult üks, kuna kauaks neid ei jätku ja parima sõiduelamuse jaoks on mõttekas paadil olla maksimaalselt kahekesi. Viskasime kulli ja kirja! Õnn naeratas Karolinile, nii et Robert jäi kaldale autot valvama. Suurtes lainetes viskas paat nina veest välja ja Karolinil oli tükk tegemist, et mitte Zapcatist välja kukkuda. Üldiselt on kihutavast kummipaadist raske vette lennata, kuna kaks aasa on jagade jaoks ja mõlema käega saab julgestavast köiest kinni hoida.

Eriti efektne on Zapcatiga sõita tormisel merel, kus teravamaid elamusi pakkuvad laineid jätkub terve sõidu ajaks. Siledama vee peal on aga võimalik teha 360-kraadiseid pöördeid, mille ajal võib sõitjatele rakenduda Vormel-1 sõitudest tuttav raskusjõud. Soovitame enda kogemusest lähtudes selle osa aga vahele jätta neil, kellel hakkab paha näiteks autoga kurvilisel teel sõites.

Külasta Zapcat Eesti kodulehte, klikkides siia.

Soovitame neile, kes…

  • armastavad ekstreemseid elamusi
  • tahavad kogeda Eestis ainulaadset Zapcati sõitu
  • soovivad tunnetada lainete jõudu omal nahal

Leave a Comment