Ootamatud olukorrad reisimisel, milleks pole keegi valmis!

 

passport-576913_640

Pass kaob ära
Passi kadumine on üks hullemaid asju reisil (kui õnnetused kõrvale jätta), kuna see tekitab kõvasti sekeldusi. Loomulikult seda vaid piirkondades, kus pole võimalik ID-kaardi abil reisida. Tavaliselt tähendab see saatkonna ja/või Välisministeeriumiga suhtlemist ning olukorra klaarimist.

plane

Jääd lennust maha
Magasid sisse? Takso jäi ummikusse? Lennust maha jäämine tähendab suure tõenäosusega uute piletite ostmist. Probleemi eest on end võimalik “kaitsta” vaid reisitõrkekindlustuse tegemisega, kuid sellelgi juhul on soovitatav enne lepingu sõlmimist konkreetsete tingimustega põhjalikult tutvuda.

baggage-hall-775540_640

Ei saa pagasit kätte
Pagasilint on tühi ja kõik teised sinuga samal lennul olnud inimesed on juba linna või koju läinud. Olukord on veidi parem, kui pagasi kadumine toimub tagasilennul, kuna siis on võimalik vähemalt koju minna ja pagasi otsimise staatust internetist jälgida. Kui aga äraantav pagas haihtub müstilisel kombel reisi alguses, siis võib see tähendada kõvasti rohkem tüli ja väljaminekuid.

doctor-563428_640

Vastik haigus ründab
Troopilistes piirkondades reisinuna võid pärast haigestumist arsti juures kolm korda üle küsida: “Oot, mis selle tõve nimi nüüd oligi?”. Internetiavarustest leiab tõeliseid hirmulugusid erinevatest parasiitidest ja ilgetest nakkushaigustest, kuid klassikalised abinõud võivad seejuures haiguste saamise riski tunduvalt alandada. Uuri alati enne reisi konkreetse sihtkoha eripärade ja soovituste kohta.

money-943782_640

Sind röövitakse paljaks
Õhtul hotelli kõndides tõmbab kurikael pimedal ja vaiksel tänaval noa välja ning nõuab, et annaksid talle kõik väärtasjad. Loomulikult tuleb sellises olukorras jääda rahulikuks ja mitte mingil juhul ei tohi hakata kangelast mängima. Taoline olukord võib rikkuda terve reisi, sest pärast seda peab panema kinni krediitkaardi, mõtlema välja varuplaane jne.

pexels-photo-45111

Pangakaart ei toimi
Pangakaart ei pruugi välismaal toimida mitmetel põhjustel. Näiteks aktsepteerivad kaardimakseterminalid ainult Visa ja Maestrot, kuid kasutatav maksekaart on hoopiski Mastercardi logoga. Samuti ei pruugi kaart olla üldsegi välismaal kasutamiseks mõeldud ja ei kanna ühegi rahvusvaheliselt tunnustatud finantskompanii brändi.

hotel-sign-motel

Hotell on ülebroneeritud
Eriti juhtub hotellide ülebroneerimist külastatavuse kõrghooaegadel. Siinses nimekirjas on see laias laastus üks vähimate negatiivsete tagajärgedega ootamatus, kuna hotell on vabade tubade puudumise korral kohustatud leidma koha naabruskonna hotellis, mis on vähemalt sama tasemega. Viimast küll üldjuhul makstud broneeringute puhul või erinevate broneerimissüsteemide teenuseid kasutanuna (näiteks Booking).

Leave a Comment