Eestist Maldiividele 59 € ehk lennupakkumiste ABC!


Lennu- ja reisipakkumiste ABC koostamisega anname ülevaate, mida peaks soodsaimate reisi- ja lennuvõimaluste jahil meeles pidama, et rahvakeeli “mitte vastu pükse saada” ja teadlikumaid otsuseid langetada.

maldives-361386_640

Lennu- ja reisipakkumiste ABC

Alguspunkt
Eestlaste jaoks olulised lennupakkumised algavad peaasjalikult Tallinnast, Tartust, Helsingist ja Riiast. Stockholmi ja Oslosse on Helsingi ja Riiaga võrreldes kallim minna. Samas elavad meist nii mõnedki Soomes, Rootsis, Norras ja teistes lähiriikides, mistõttu on taoliste pakkumiste avaldamine täiesti asjakohane. Kaugete ja lähedaste lennupakkumiste teema juures on oluline mõista kombineerimisest saadavat kasu. Mõnikord on võimalik ühendada kaks eraldiseisvat pakkumist, näiteks jahmatavalt soodne hind Tallinnast Stockholmi ja Stockholmist väljuv edasi-tagasi lend Argentiinasse. Aga Venemaa? Näiteks  Peterburist väljuvad lennud on otstarbekad vaid neile, kellel on olemas pikaajalisem Venemaa viisa, kuna vastasel korral ületab viisa hankimine odavamast pakkumisest saadava hinnavõidu.

Brüsselist 320 € Jamaikale. Täiesti mõttetu pakkumine!? Ehk on samal ajal käimas Ryanairi kampaania, mistõttu saab Riiast Brüsselisse vaid 19 euroga? Samamoodi on võimalik kombineerida Euroopas odavlennufirmadega lendamist, sellest loe lähemalt siit.

Eestist Maldiividele 59 € ehk eksitavad pealkirjad
Reisitark muudab pakkumiste pealkirjad automaatselt kujule “Edasi-tagasi Kust Kuhu X* €”, et vältida tarbetuid loosungeid nagu “MEGAHULLUD HINNAD: Eestist SOOJA alates 0 eurost järelmaksuga!!”.

*X tähistab pakkumise hetkel kehtivat odavaimat hinda.

lennupakkumised

Näide otse elust enesest

Internetiavarustes kasutatakse aga erinevaid võtteid, millega muudetakse inimestele lennupakkumiste linke ja pealkirju atraktiivsemaks. See petab ootusi! Enim kasutatakse järgnevaid võtteid.

a) Pealkirja pannakse hind, mida saavad ainult klubiliikmed kasutada, näiteks Wizz Air lendude puhul Wizz Discount Club liikmetele mõeldud sooduspakkumised.
b) Pealkirja pannakse ebakorrektselt ümardatud või meelevaldselt muudetud hind, et psühholoogiliselt mõjuvamat numbrit esitada, näiteks 302 € asemel 299 € või ümardatakse 19.99 lihtsalt 19-ks.
c) Pealkirja pannakse (ilma täienduseta üks ots/one way) ühe otsa hind, aga pakkumist lähemalt uurides selgub, et edasi-tagasi hind on tunduvalt kallim.
d) Pealkirjas ei täpsustata valuutat.
e) Pealkirja sisestatud hinnas ei sisaldu olulisi broneerimistasusid või muid kaasnevaid kulusid.
f) Pealkiri on stiilis “Tallinnast ja Riiast Kanaari saartele 238 eurot!!”, kuid pakkumise avanuna selgub, et Riiast on tõesti mõned väljumised 238 eurot, aga Tallinnast algavad need alles 310 eurost.

Olgu siinkohal mainitud, et mõnikord leidub erinevate lehtede pakkumiste all kommentaare nagu

Untitled-2

Kindlasti ei imeta pakkumisi klikkide saamiseks pastakast välja. Lihtsalt nende kasutamiseks peab väledate sõrmedega olema, vt. kiirus. Ükski lennudiile postitav leht ei püsiks kaua, kuivõrd külastajad ei tule pettuste korral enam tagasi.

Ometigi juhtub, et mõni veebileht postitab teadlikult pakkumise, mis on tegelikkuses juba möödas. Just seetõttu kontrollime alati enne postitamist üle, kas konkreetset diili on enam võimalik endale kindlustada.

Reisitark kogub Facebooki lehele (vajuta siia, et jälgima hakata) kokku kõik head reisipakkumised, näiteks 50 eurosed lennud Eestist Hispaaniasse ja veidi üle 200 euroga Eestist Ameerikasse! Vahel isegi pakkumised ühe euro eest!

Hotellid
Mõnikord on lennupakkumiste juurde lisatud välja valitud hotellid. Nende hotellisoovituste kvaliteet on äärmiselt kõikuv, sest mõnikord on hotellid valitud konkreetsele lehele suunamiseks, vt. kallutatud hinnad. Samas võib pakutud öömajade seas tõeliselt hea hinnaga majutusasutusi olla. Seega on kasulik majutusvõimalused iseseisvalt üle kontrollida. Loe selle kohta siit ja siit lähemalt.

Kaks kärbest ühe hoobiga
Mõnikord avaldame Austraalias, USAs ja teistes eestlaste seas populaarsetes kaugsihtkohtades toimuvaid megakampaaniaid, näiteks väga odavaid bussipileteid või autorendi pakkumisi. Niiviisi on võimalik saada odavalt puhkusele ja reisi vältel veel teise kokkuhoiu pealekauba.

megabus

Prantsusmaa “Kaks kärbest ühe hoobiga” pakkumine

Kallutatud hinnad
Reisipakkumiste lehti on palju (hetkel töötame igapäevaselt läbi 10+ saiti). Nende populaarsus on aina kasvamas ja seda nii Eestis kui välismaal. Levinud rahateenimise viis on pakkumiste pealt komisjonitasu saamine. See töötab järgnevalt:

1. Veebilehe omanik registreerib end programmi liikmeks.
2. Programmi kaudu on võimalik veebilehte erinevate partneritega siduda, näiteks Momondoga.
3. Kui külastaja läheb veebilehe omaniku portaali kaudu Momondo pakkumiseni ja teeb lõpptehingu, siis saab osa tehingu summast omanik endale.

Iseenesest on see täiesti asjalik ja aus viis veebiportaali üles töötanud omanikele raha teenimiseks, kuid selle juures on suur küsimärk. Nimelt võib mõningatel juhtudel veebilehe omanik eelistada talle võimalikku kasu toovat portaali, mitte kõige odavamat hinda kuvavat pakkujat. Sel juhul jääb tarbija kaotajaks.

Võimalik on vastu väita, et Momondo sarnased portaalid võrdlevad niigi juba paljude piletimüüjate hindu, kuid sellegipoolest võib näiteks Skyscanneri ja Momondo portaalide kuvatavate tulemuste vahel olla tähelepanuväärne hinnaerinevus.

affiliate

Punasega esile tõstetud veebiaadressi täiend markeerib programmis osalemist.

Kiirus
Odavate lennupiletite hankimine nõuab paratamatult kiiret reageerimist, kuna lennuk pole kummist ja kui keegi on ette jõudnud, siis kuvab süsteem kallima piletihinna. Seetõttu pole mõtet eriliselt ahvatleva hinnaga, ent mitu päeva  või nädalat vanu reisidiile avada. Küll aga võivad mõistliku soodustusega pakkumised tervelt nädala jooksul käiku minna, eriti, kui tegu on ametliku sooduskampaaniaga.

Kõige kiiremini kaovad viimase hetke tšarterlennud, näiteks alla 150 € edasi-tagasi Helsingist Lõuna-Euroopasse, veahinnaga lennupiletid, odavlennufirmade madalaima hinnaga piletid ja suurte lennufirmade üllatuskampaaniate viljad. Taoliste lennudiilide puhul kehtib ütlus: “Kes ees, see reisil!”.

speedometer-653246_640

Kruiisipakkumised
Viimase aasta jooksul on eestlasi hullutanud kruiisipakkumised, mis on mõnikord 6-päevase kruiisi eest olnud alla 100 euro. Enamasti on need kruiisid alanud Itaaliast või mujalt Vahemere äärest. Ühest küljest on need reisidiilid suurepärane viis soodsalt kruiisile minna, kuivõrd tavaliselt on hinnas kõik söögikorrad ja osa jookidest, v.a. alkohol ja karastusjoogid. Teisest küljest on aga kuidagi vaja algus- ja lõppkohta saada ning siinkohal tähendab see täiendavaid väljaminekuid lennupiletite näol.

kruiis

Näide heast pakkumisest

Open-jaw lennud
Open-jaw mõiste tähistab lende, mis algavad ühest kohast, ent tagasi lennates naasevad täiesti teise kohta. Näiteks on open-jaw lennumarsruut Tallinn-Pariis-Riia. Mõnikord on sellistele lennukombinatsioonidele üllatavalt odavad hinnad, ent Läänemere äärest lende alustades ei pruugi need kõige mugavamaks variandiks osutuda.

Mida hakata peale väga soodsa lennuga marsruudil Bordeaux-Argentiina-Brasiilia-Lissabon? Kindlasti nõuab täiendavat tööd ja uurimist, kui palju maksab üheotsapilet Eestist Bordeaux’sse ja Lissabonist Eestisse. Kui aega uurimiseks ja planeerimiseks jagub, siis on kindlasti open-jaw lennupakkumised suurepärane viis mahutada ühe reisi alla hulk erinevaid riike ja teha seda tavapärasest tunduvalt odavamalt. Kui aga sellist aega ega tahtmist pole, siis on sellistest võimalustest parem eemale hoida, kuna need nõuavad suuremat pühendumist.

Veahinnaga lennupiletid
Eestist Maldiividele 59 € ei vihja ainult eksitavatele pealkirjadele. Loe siit lähemalt!

Ümbermaailmareisid
Ümbermaailmareis vaid 900 euro eest! Kas kõlab tuttavalt? Maailmale ringi peale tegemine kõlab meeletult kallilt, mistõttu on põlve otsas kokku pandud ümbermaailmareiside pakkumised kõvasti tuntust kogunud. Selliste reiside juures on väga oluline meeles pidada, et tihti koosnevad pakkumised paljude ja väga erinevate (odav)lennufirmade üksikutest piletitest. Seega peab endale selgeks tegema iga üksiku lennufirma reeglid pagasi, hilinemiste jm osas. Samuti tuleb arvestada asjaoluga, et kui üks lend ära jääb ja lennud on ohtlikult lähestikku, siis võib terve reis doominoefekti tulemusel kokku variseda. Kõikvõimalikud reisikindlustused ja iga lennu vahel võimalikult turvaline ajaline ruum on ümbermaailmareiside juures kohustuslikeks märksõnadeks!

ymbermaailma

Näide pakkumisest

Boonus!

Millal on mõtet lennupakkumisi jälgida?
– Soov end hindadega kursis hoida, et edaspidi mitte üle maksta
– Konkreetsed kuupäevad pole elulise tähtsusega
– Valmidus viimase hetke reisideks
– Kindel sihtkoht on olemas, sest sinna võib ootamatult odavalt kohale saada
– Kindel sihtkoht puudub, sest häid pakkumisi võib kõikvõimalike eri sihtkohtadega ette tulla

Millal pigem pole mõtet lennupakkumisi vaadata?
– Plaanis on teha konkreetsete kuupäevadega ärireis
– Reisimine võetakse ette eriti suure seltskonnaga (5-6+ inimest, sest soodsaid pileteid pruugi kõigile jaguda)

Anna kommenteerides teada, milliseid soovitusi on Sinul reisi- ja lennupakkumiste jälgimiseks!

Leave a Comment