Kuidas on Aegean Airlinesiga lennata?

 

2015. aasta juunist alustas lende Tallinnast Ateenasse Kreeka lennufirma Aegean Airlines.

aegean airlines

Üks esimesi meediakajastusi

Aegean Airlines (A3) on Kreeka suurim lennukompanii nii lennureisijate kui sihtkohtade arvu järgi. Alates 2010. aastast on Aegean lennualliansi Star Alliance liige, mis lihtsustab kogutud miilide kasutamist. Tänase päevani on firmal väga hea maine ohutuse suhtes, kuivõrd suuremaid õnnetusi pole juhtunud. Tallinnast toimuvad hooajalised otselennud Ateenasse, mille mõlemasuunalised piletihinnad on alanud umbkaudu 100 eurost. Eestlastele on Aegean Airlines lisaks võrdlemisi soodsatele otselendudele tähtis ka heade võimaluste poolest erinevatele Kreeka saartele lennata. Näiteks on mõnikord alanud Aegean Airlinesi lennud 110 eurost, see muudab soodsamaks näiteks Kreeta reisi. Lisaks Tallinnale on võimalik Aegeaniga alustada lende Riiast, Helsingist, Stockholmist, Vilniusest ja Peterburist.

mykonos-711492_640

Milline on pardakogemus?
Analüüsisime sadu hinnanguvorme. Üldiselt leiavad inimesed, et pardatoitlustus on tasemel, keskeltläbi on teenindus hea ja jalaruumi on keskmise kasvu juures täiesti piisavalt. Samas on miinusena välja toodud, et Euroopa-sisestel lendudel puudub isiklik meelelahutussüsteem. Seega tasub võimaluse korral kaasa võtta lugemist, tahvelarvuti vms.

Ja kuidas söögiga on?
Vajuta siia, et vaadata, millist toitu on pardal pakutud.

Aegean Airlinesi maailma sihtkohtade kaart

aegean4

Aegean Airlinesi Euroopa sihtkohtade kaart

aegean3

Aegean Airlinesi Kreeka sihtkohtade kaart

aegean2

Millised on Aegean Airlinesi pagasinõuded?
GoLight ja Flex reisiklassides on lubatud kaasa võtta üks ühik käsipagasit, mille kaal ei ületa 8 kilogrammi ja mõõtmed jäävad 56 cm x 45 cm x 25 cm piiresse. Business reisiklassis on lubatud pardale võtta kaks käsipagasi ühikut. Teisisõnu tohib lisaks eelpool kirjeldatule võtta kaasa ühe käsipagasi, mille kaal ei ületa 5 kilogrammi ja mõõtmed jäävad 45 cm x 35 cm x 20 cm piiresse. Kahe lennukitüübi (Bombardier DH8-100 ja DH8-400) puhul on lubatud kaasa võtta üks ühik käsipagasit, mille mõõtmed ei ületa 55 cm x 40 cm x 23 cm ja selle kaal ei tohi ületada 8 kilogrammi.

GoLight klass ei sisalda tasuta äraantavat pagasit. Flex klass sisaldab ühte kuni 23 kilogrammist äraantavat pagasit. Business teenindusklassis on lubatud ära anda kaks pagasiühikut ja mõlema kaal on kuni 32 kilogrammi.

Kuidas leida kõige odavamaid pileteid?
Lisaks Reisitarga jälgimisele tasub pilk peale heita Aegeani kodulehele üles pandud madalate hindade kalendrile.

Leave a Comment