Tartus saab nüüd Fish And Chipsi süüa!

 

Mm, Fish & Chips! Aga kas tõesti on seda võimalik Tartust tellida ja osta?

Juba 2016. aasta teisest poolest on Tartus (Riia 3) avatud take-away koht Peipsimaa Maitseelamused. Tegu on esimese Fish & Chips roogadele pühendatud toidukohaga heade mõtete linnas, mis muutub iga kuuga aina populaarsemaks. Taignasse keeratud kalapalade peakorteri asukoht on Tartu mõistes vägagi keskne. See asub Kaubamajast, Kvartalist ja Taskust ainult mõne minuti jalutuskäigu kaugusel.

Alati ei tähenda hea asukoht maitsvat toitu, mistõttu võtsimegi plaani Peipsimaa Maitseelamuste ära proovimise. Selle käigus saime omaniku Gert Stukertiga juttu puhuda ja tulevikuplaanidega lähemalt tutvuda. “Oleme firmaga suveüritustel ja laatadel toitlustaja rollis koha ja ahvenafileed müünud juba aastaid,” räägib Stukert. “Saime palju positiivset tagasisidet ja just see andis julgust juurde. Kindlasti oli palju abi elukaaslasel, kes suunas ja toetas.”

Gert mainib, et on ise Peipsi ääres üles kasvanud ja just seepärast on kogu ettevõtmine tema jaoks väga südamelähedane. “Meie idee on müüa suurepärast Peipsimaa toodangut moodsas võtmes, aga seejuures jätta juurde kodumaine mekk,” selgitab tegus ettevõtja. “Kuulsa fish’n’chipsi juurde on lisatud kodumaine marineeritud Peipsimaa sibul ja kurk. Kasutame ainult kodumaist kvaliteetset ja parimat toorainet. Menüüs koostamisel püüame lähtuda sellest, et kõigile oleks midagi meelepärast.” Tulevikuplaanidest rääkides lubab Gert, et keegi loorberitele puhkama ei jää. Näiteks lisandus hiljuti menüüsse uus krõbeda kohafileega wrap. Maitsetes kindlaks olemise eesmärgil teevad nad enne uute maitsete menüüsse lisamiseks palju teste nii enda kui pere peal, et välja selgitada parimad omavahel kokku sobivad koostisosad.

Omalt poolt julgeme soojalt soovitada nende menüüst tooteid Fish And Chips ja Kohafilee Burger. Mõlemad viisid keele alla! Fish And Chips on valmistatud kohafileega, mis küpsetatud veinitaignasse keeratult kuldpruuniks. Kohafilee Burger on mahlane grillburger, mille söömine on suurepärane vaheldus tavapärastele kana- või veiselihast valmistatud hamburgeritele.

Leave a Comment