7 põhjust, et eelistada linnapuhkust looduse asemel

Polnud piisavalt veenev? Kliki loo lõpus viitele, et lugeda läbi kuus põhjust hoopiski loodustripi eelistamiseks!

city-people-street-sun

(Peaaegu) putukavaba tsoon
Juba Eesti looduses viibides peab peletama pinisevaid sääski ja verd himustavaid puuke (kes levitavad jõledaid haigusi). Linnades ei pea vereimejate või lihtsalt häirivate mutukate pärast põdema. Mida eksootilisem loodus, seda hullemaid sitikaid võid kohata, rääkimata tarantlitest!

sushi-599721_640

Erinevate kultuuride sulatuspott
See ei käi küll kõigi maailma linnade kohta, aga nii mõnedki tuntud metropolised koosnevad väga kirjust seltskonnast. New Yorgis võid leida suurepärast Jaapani sushit, Londonist imemaitsvat Türgi kebabi ja Istanbulis keelt alla viivat USA lõunaosariikide stiilis küpsetatud steiki.

snow-620204_640

Sõltud vähem aastaaegadest
Kui aastaringselt kuumad piirkonnad välja jätta, siis talvel reisimisel on linnad palju andestavamad. Jahedaks minnes saad hüpata kohvikusse sooja või osta tänavalt soojendatud hõõgveini. Metsas mütates aga … hakkad telki üles panema!?

beef-1204669_640

Nii palju toitu
Gurmaanid eelistavad linnatänavaid rabaradadele. Ja siin pole küsimustki, sest vähegi suuremates maailma linnades on ahhetamapanevalt lai valik restorane, kohvikuid ja pubisid. Toit on oluline osa reisimisest, aga kõrbes, mägedes ja kuskil kanjonis gastronoomilisi naudinguid naljalt ei leia.

city-people-walking-blur

Ümbritsetud inimestest
Kitarriga tänavamuusik, kuhugi tõttavad inimesed, päevinäinud elukunstnikud, kaelas õõtsuvate fotokatega turistid, grupp agaraid seljakottidega koolilapsi… Tänavatel on alati elu. Ja kui eelistad loodustripil “võib-olla näha lõvi või karu” või veel parem, viimati 17 aastat tagasi nähtud haruldast ninasarvikut, siis jääd ilma nii loomadest kui tõeliselt kirjutest vaatepiltidest linnamaastikul.

emergency-914048_640

Arstiabi on lähemal
Komistad väga õnnetult, kukud veidi kõrgemalt alla ja murrad jalaluu. Kui see juhtub Londoni peatänava läheduses, siis saad peatselt kiirabiga tasuta sõidu haiglasse (kui sul ikka reisikindlustus on tehtud?). Oletame, et sama õnnetus toimub keset Kesk-Ameerika vihmametsa ja täpselt retke keskel. Oleks võinud Mexico City’sse jääda, eks?

SW_Dylan+Rives

Kultuurielamuste keeris
Pole kahtlustki, et linnades toimub põnevaid teatrietendusi, muusikaõhtuid hubastes lokaalides, jahmatavalt ägedaid näituseid ja muid kultuurielu sündmuseid. Kui valid telgi asemel linnakaardi ja paned seljakoti põhja WC-paberi rulli asemel kontserdipileti, siis võid kindel olla, et saad meeldejäävaid elamusi terveks eluks.

Ei nõustu? Mine teisele poolele üle!

Leave a Comment