Reisid Sitsiiliasse? Õpetus, kuidas osta odavad lennupiletid on siin!

 

Sitsiilia on koduks Etna vulkaanile, maitsvatele itaaliapärastele toitudele ja sõbralikele Lõuna-Itaalia elanikele. Tegu pole sugugi väikese saarega, mistõttu tasub võtta Sitsiilia avastamiseks vähemalt paar päeva vaba aega, kuid loomulikult jätkub avastamist nädalaks või tunduvalt pikemakski. Küll aga on tegu saarega, kuhu pole alati lihtne kiireid ja odavaid lennupileteid saada, mistõttu olemegi asja lähemalt uurinud. Analüüsisime viimase 5-6 aasta lennupiletite sooduspakkumisi, jooksvaid trende ja muud vajalikku, et saaksime pakkuda ülevaadet soodsalt Eestist Sitsiiliasse reisimiseks.

Kuidas lennata soodsa hinnaga Tallinnast Sitsiiliasse?
Kui sihiks on osta odavad lennupiletid Sitsiiliasse, siis pole Tallinna lennujaam kõige hullem koht, kust oma otsinguid alustada. Korduvalt on nii Turkish Airlines kui Lufthansa pakkunud sooduskampaaniate käigus edasi-tagasi lennupileteid Sitsiiliasse 130-140 euroga. Istanbuli kaudu lennates on küll sageli kaasnenud väga pikk ooteaeg, ent selle korral annab Turkish Airlines tasuta hotelliöö koos transfeeride ja hommikusöögiga (loe siit lähemalt). Samuti on reisidiilidena esitletud Lufthansa lennupiletite hindu, mis küündivad 190 euroni. Madalhooaja lendude puhul on selle hinna kategoriseerimine soodukate alla küsitav, ent suvisel perioodil on tegu tõesti konkurentsivõimelise hinnaga. Kindlasti jälgi Reisitarka, vajuta selleks siia, et mitte maha magada kõiki lennupakkumisi Sitsiiliasse!

Aegean Airlines on küll pakkunud Tallinnast algavaid lende 108 euroga, ent sel juhul on otsustavaks miinuseks tõik, et lennuajad on üsna kehvad. Nimelt toimuvad lennud Tallinnast öösiti, mis võib osutuda üsna väsitavaks. Siiski leidub küllaga reisijaid, kes on odavama hinna nimel nõus veidi uneaega näpistama. Ja leidub neidki, kes on võimelised lennukis mõnusalt tukastama. Tallinnast väljuvate lendude osas on kiiruse mõistes olnud eesrinnas airBaltic. Nimelt on olnud pakkumisel kiirete ümberistumistega lennud Tallinnast Cataniasse Riia kaudu. Hinnad on alanud 230 eurost, aga eks mugavus ja kiirus maksabki veidi rohkem! Pealegi on tegu suvise hooaja lendudega.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Kas odavlennufirmadega saab soodsamalt?
Otseselt ükski odavlennufirma Tallinnast Sitsiiliasse ei lenda. Aga alati on võimalik mitme firma erinevaid soodushinnaga pileteid omavahel kombineerida. Kõige odavamad piletid on saadaval olnud Ryanairi ja easyJetiga Milaano kaudu, mille puhul on hinnamadalik jäänud 80-90 euro juurde. Kõvasti rohkem kombinatsioone on saadaval olnud Palermosse. Seejuures on hinnad jäänud 110-150 euro vahemikku, sõltudes konkreetsest hooajast ja sooduskampaaniate olemasolust.

Odavlendude kombineerimine algusega Riiast tähendab veelgi soodsamaid hindu. Edasi-tagasi lennupileteid Palermosse on inimesed kokku pannud 92-110 euroga. Ka Trapanisse on saanud Riiast odavlennates üsna soodsalt, 105-110 euro eest. Kui juba Riiat puudutame, siis tasub mainimist, et airBalticu otselennud Cataniasse on Riia lennujaamast alates veidi odavamad. Kõige soodsama hinnaga otselennud on jäänud 170 euro kanti. Kui sõita Riiga bussiga, siis tuleb see ikkagi odavam variant võrreldes 230 euroga, mida airBaltic Tallinnast väljuvatele jätkulendudele sooduskampaania käigus pakkus.

Milliseid variante veel Eestist või lähiriikidest leiab?
Keskendudes soodsatele hindadele on jäänud ainult üks populaarne variant, mida me pole juba maininud. TUI viimase hetke väljumised Helsingist on vahepeal tõeliselt soodsa hinnaga. Kõige odavamad viimase hetke pakkumised on alanud 65 eurost, kuid see tähendab piletite ostmist päev-kaks enne väljumist. Üldiselt kruvitaksegi piletihinda aina madalamaks, kui väljalennuni on jäänud väga vähe aega ja vabad istekohad tahetakse ikkagi ära katta. Siiski 65 eurot on olnud pigem erandlik juhus. Enamasti jäävad viimase hetke lennud Sitsiilia saarele 90-140 euro piiridesse.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment