Kuidas on Qatar Airwaysiga lennata?

 

10. oktoobrist 2016 hakkas Helsingi ja Doha (Katari pealinn) vahel lendama maailmakuulus Qatar Airways.

Milline on pardakogemus?
Mõtestasime lahti üle 200 reisija poolt jäetud arvustuse ja uurisime erinevaid blogisid, kus inimesed on Qatar Airwaysi kohta arvamust avaldanud. Sooduskampaaniate ajal on täiesti tavaline, et erinevad reisipakkumisi koostavad portaalid ja reisibürood kirjeldavad Katari lennufirmaga lendamist kui uskumatult luksuslikku kogemust. Oluline on seejuures meeles pidada, et tihti räägitakse firma luksuslikust pardakogemusest pigem äriklassi ja Esimese klassi võtmes. Siiskiei meenuta turistiklassis reisimine Ryanairi ja isegi mitte tavalisi Euroopa suuremaid lennufirmasid. Posiitivsena on välja toodud väga head meelelahutust: ekraanidelt on võimalik vaadata pea 2000 erinevat filmi ja telesarja episoodi. See teeb silmad ette suuremale osale pardal pakutavast meelelahutusest erinevates maailma lennufirmades.

Autor: Alex Beltyukov

Vastakaid arvamusi on tekitanud istekoht, kuna üks arvustajatest väitis, et isegi 175 cm pikkuse juures olevat jalaruumi väheks jäänud. Sügavamal uurimisel selgub, et erinevate juhukogemuste repertuaari seletab erinevate lennukite kasutus. Probleeme on tekitanud A380 turistiklass, kuhu proovitakse mahutada tohutu suur hulk inimesi. Eriti pikkadel liinidel, näiteks Doha-Sydney-Doha, võib see võrdlemisi häirivaks kujuneda. Istmete vahelist kitsust märkavad emotsionaalsemalt Qatar Airwaysiga varem lennanud inimesed, kuna viimase aasta sees on tehtud lennukite sisemuses uuendustöid ja paigaldatud on uusi istmeid.

Keskeltläbi kestab lendab Helsingi ja Doha vahel 6.5 tundi.

Ja kuidas söögiga on?
Üldjuhul on Qatar Airwaysi toit hea, kuid mõnikord võib juhtuda kandikule halvema kvaliteediga eined. Näiteks ülesoolatud liha või pooleldi kuivanud köögiviljad. Toit on sarnane teistele Lähis-Ida lennufirmade pakutud roogadele ehk portsjonid on pigem suured, aga söök ei pruugi alati maitsev olla. Vajuta siia, et vaadata toidunäiteid lähemalt.

Qatar Airwaysi sihtriikide ülevaade

qatarmap-min

Millised on Qatar Airwaysi pagasinõuded?
Käsipagas: 1 ühik, mitte üle 7 kg ja mõõtmetes 50cm x 37cm x 25cm
Lisaks: isiklikud esemed, näiteks üks naiste käekott, üks soojendustekk, üks vihmavari jne.
Äraantav pagas: Kõik sõltub suunast ja piletiklassist. Kontrolli piletit ostes üles!

Kuidas leida soodsaimad piletid?
Jälgi Reisitarka, sest sinna koondatakse netiavarustest leitud lennu- ja reisipakkumised. Qatar Airways teeb vähemalt kord aastas väga heade hindadega sooduskampaania, mille puhul võivad eestlasi huvitada piletid algusega Helsingist ja Stockholmist.