Turkish Airlines – lendamine, pagas ja tasuta hotell

 

Mitmeid aastaid järjest Euroopa parimaks lennufirmaks valitud Turkish Airlines on tänaseks juba arvestava hulga aega opereerinud lende Tallinna ja Istanbuli vahel. Tulemuseks on olnud nii mitmeidki hetki, kus eestlased on saanud lennata Türki, Aasiasse või Põhja-Ameerikasse tavalisest tunduvalt soodsamate hindadega, näiteks edasi-tagasi Tallinnast Seouli (Lõuna-Korea) vaid 400 euro eest või edasi-tagasi Tallinnast Istanbuli ainult 150 euroga. Inimesi on üllatanud pardal pakutava toidu kõrge tase ja äriklassis reisijatele on palju imetlust pakkunud Istanbulis asuv Turkish Airlines Gold Lounge. Samal ajal on pettumust valmistanud Istanbuli lennujaama kohati meeletult pikad ootejärjekorrad. Igal juhul pakub Turkish Airlines aeg-ajalt märkimisväärse hinnaga pileteid nii Tallinnast, Helsingist kui Riiast, mistõttu tasub julgelt kaaluda lennufirma teenuste kasutamist.

Kuhu Turkish Airlines lendab?

turkish-airlines-destinations-route-map-2014-1280x720_517x291

Ühesõnaga väga paljudesse sihtkohtadesse Euroopas, Aasias ja Aafrikas. Osad on selle kaardi peal ekslikult Turkish Airlines sihtkohaks märgitud, kuid on tegelikkuses koostöö mõne teise lennufirmaga. Lõuna-Ameerika on veel lünklikult kaetud, ent uhiuusi sihtkohti lisandub aina juurde. Näiteks on eeltoodud kaardi ja selle loo vahepealsel ajal juurde tulnud näiteks Madagaskar ja Kolumbia.

Pardakogemus
Kõikidel pikamaalendudel ja osadel Euroopa piires toimuvatel lendudel on lennukites olemas isiklikud ekraanid, mis täidavad aja meelelahutusega nagu filmid, mängud, seriaalid ja muusika. Üldiselt on Turkish Airlines tunnustatud just pardatoitlustuse pärast, kuna see on keskeltläbi hea kvaliteediga ja on kõikidel lendudel hinna sees. Vajuta siia, kui soovid näha pilte erinevatest toitudest.

Üldiselt öeldakse Turkish Airlines’i kohta seda, et kui kõik läheb hästi, siis on lennukogemus suurepärane. Küll aga esimeste tõsiste probleemide tekkimisel võib kõikuva kvaliteediga klienditeenindus äärmiselt tüütavaks kujuneda.

Pagasinõuded
Rahvusvahelistel lendudel on lubatud äraantavat pagasit võtta Economy ja Comfort klassis kaasa 20 kg ulatuses. Business klassis on maksimaalne äraantava pagasi kogukaal 30 kg. Mõningate riikide puhul on lennufirma erandeid teinud, mistõttu on tarvilik enne iga lendu kontrollida e-pileti pealt järgi, kas konkreetsete lendude puhul on erisugused pagasinõuded.

Käsipagasi puhul on Economy ja Comfort klassis lubatud kaasa võtta üks pagasiühik, mille maksimaalne kaal on 8 kg ja mõõtmed 55 x 40 x 23 cm. Business klassis on lubatud kaks pagasiühikut, mille kogukaal ei tohi ületada 16 kg ja eraldi mõõtmed 55 x 40 x 23 cm. Lisaks on lubatud pardale võtta üks isiklik ese nagu vihmavari, kaamera, sülearvuti vms.

istanbul-799752_640

Tasuta öö Istanbulis!?
Jah, see on võimalik! Kui Turkish Airline’iga lennates on kahe rahvusvahelise lennu vahel vähemalt kümme tundi ja lühem ümberistumise aeg puudub lennufirma graafiku tõttu, siis pakub Turkish Airlines tasuta hotelliteenust. Selleks tuleb minna Istanbulis maandudes läbi passikontrolli Hotel Deski. Seejärel tuleb töötajatele esitada dokument ja pardakaardid ning vabade hotellikohtade olemasolul suunatakse tasuta transfeeribusside peale. Oluline on seejuures ära märkida, et tegu on peaasjalikult kontinentidevaheliste lendude peale mõeldes loodud teenusega ja firma ei ole kohustatud saadavuse puudumisel teenust pakkuma. Tegu pole omaette eesmärgiga lendamaks Turkish Airlinesiga, vaid vajaduse korral võimaliku abistava teenusega. Samuti pole mõtet ise meelega valida lende, et nende vahele jääks üle 10 tunni, kuna sel juhul puudub õigus tasuta hotellitoale. Hotelli saamine on reisija jaoks loteriimajutuse stiilis, kuid töötajatel endil on hotellide määramiseks erinevad süsteemid. Lõplik hotell kujuneb näiteks vahemaandumisaegade pikkuste, reisiklasside ja saadavuse kombineerimisel.