Mis toimub lennupiletite hindadega aprillis 2022?

 

Lühike vastus: hinnad lähevad kallimaks! Aga isegi tõusvate hindade juures on siin-seal saadaval suurepärast väärtust pakkuvaid lennuvõimalusi. Põhilisteks märksõnadeks on siinkohal SAS, Lufthansa, Ryanair, Wizz Air ja airBaltic.

Praegu toimub promotsioon SASi lendude Lõuna-Euroopa suunal. Kuigi odavaimad piletid jäävad vahemikku 100-120 eurot, siis sellel kampaanial on siiski mõningaid olulisi miinuseid. Esiteks jäävad odavad hinnad pigem augusti lõppu, mistõttu jääb juuni, juuli ja oluline amps augustikuust katmata.

Teiseks võivad lennuajad venida eriti pikaks, kuna osal kuupäevadest kaasneb lendamisega öö Stockholmi lennujaamas. See tähendab aga omakorda lisakulusid ning kõikidele reisijatele ei pruugi taoline lähenemine üldsegi sobida.

Lufthansal on olnud stabiilselt pakkumisi algusega Tallinnast ning seda ka suvehooajaks. Nüüd on aga heade hindadega lende sakslaste lipulaevalt siiski tunduvalt hõredamaks jäänud nende ajagraafikus. Pigem tasub varsti hakata mõtlema Lufthansa puhul juba sügis-talviste lendude broneerimise peale.

Võrdlemisi sama olukord valitseb Aegen Airlinesi broneeringute kalendris. Neilgi on hakanud suvised promohinnad kokku kuivama või sootuks kaduma. Siiski on veel võimalik napsata keskmistest suvehindadest soodsamaid pileteid otselendudele Ateenasse.

Lihtsalt nende konkreetsete lendudega on probleem selles, et väljalennud lükati öisesse graafikusse. See tähendab väga varajasi tõusmisi või täiesti magamata öid. Väikeste lastega reisijatele ei pruugi olla see parim lahendus.

Odavlennufirmade poolt pakutavad lennuvõimalused

Kui eelmisel kuul ennustasime, et väga põhjapanevaid lennukampaaniaid suveperioodiks enam ei tule, siis sealkohal oleme pidanud sõnu sööma. Aprilli käigus on mitmed odavlennufirmad lükanud käima hoogsaid kampaaniaid. Isegi tipphooajaks on saanud alla 50-euroseid edasi-tagasi pileteid mitmetesse Euroopa sihtkohtadesse.

Hetkeseisuga on käimas järgnevad Ryanairi kampaaniad:

Wizz Airi kampaaniad on üldiselt 24-tunnise välkmüügi iseloomuga. Seepärast ei saa me ühtki linki täna lisada, vaid kursis olemiseks tasub lihtsalt Reisitarka jooksvalt jälgida. Kui midagi päriselt põnevat käima lükatakse, siis anname sellest kindlasti teada.

Millise hinnaga tasub suvelende broneerida?

Alati on üks ja sama küsimus igaks hooajaks: mis on ikkagi hea hinnaga lennupilet, mille tasub ära napsata? Arvestades, et praegu on käimas aprillikuu keskpaik, siis ei saa enam oodata suvisteks reisideks lennupileteid vahemikus 10-20 eurot (teatud eranditega siiski).

Suvehooajal muutub “väga hea hinnaga saadud” lennupileti maksumus tunduvalt võrreldes näiteks novembrikuu või veebruariga. Järgnevalt toome välja mõned põhilised hinnavahemikud, mille puhul võid olla kindel, et sa pole suviste piletite eest üle maksnud.

Suviseks hooajaks hea hinnaga edasi-tagasi lennupiletid:

  • SAS, Lufthansa ja Finnair Lõuna-Euroopa sihtkohtadesse: 150-300 eurot
  • Odavlendude kombinatsioonid Vahemere äärde: 140-230 eurot
  • Euroopa suurlinnad odavlendude kombineerimisega: 100-220 eurot
  • Euroopa suurlinnad klassikaliste lennukompaniidega: 140-280 eurot
  • USA ja Kanada sihtkohad: 500-700 eurot
  • Populaarsed reisisihid Aasia regioonis: 450-650 eurot

Kuidas on sügiseste ja talviste lennupiletitega?

Aprill ei ole sugugi halb aeg, et soetada endale lennupiletid sügiseks või talveks. Küll aga tasub arvestada, et mõned magusamad kampaaniad võivad alles tulekul olla. Meie kogemuse põhjal võib öelda, et nii hiliskevadel, suvel kui ka sügise alguses võib ilmuda välja päris häid promomüüke.

See kehtib 100% odavlendude korral, ent tegelikult ei erine siinkohal ka lennufirmad nagu Finnair, SAS, Lufthansa ja Turkish Airlines. Kui sul on vaja kindlateks kuupäevadeks kindlasse sihtkohta osta lennud, siis ei pruugi kampaania ära ootamisest kasu olla.

Aga kui oled vähegi paindlikum kuupäevade osas, siis pole suurt vahet, kas sihiks on Põhja-Ameerika, Aasia või Aafrika. Igal juhul toimub veel järgneva 4-6 kuu jooksul mitmesuguseid põnevaid lennukampaaniaid, mille käigus saab praeguste hindadega võrreldes odavamad piletid tasku pista.