Wizz Air avab Tallinnast kaks uut lennuliini

 

Tallinna Lennujaam teatas täna, et Wizz Air alustab 2. juulist 2020 kahte uut lennuliini: Tallinn-Lviv ja Tallinn-Harkiv. Lennud hakkavad toimuma kolm korda nädalas.

Samaaegselt on Wizz Air märkinud, et nad jätkavad lende mai keskpaigast Kiievisse ning juuni algusest Gruusiasse (Kutaisi). Siiski veel täpsed kuupäevad on selgumisel.

Järgnevalt refereerime Tallinna Lennujaama pressiteadet, et anda täpsem ülevaade taustast:

„Tegemist on suurepärase uudisega tänastes oludes, mis näitab, et lennufirmad soovivad liinidele tagasi tulla ja usuvad Eesti turu taastumisse. Ukraina on suur ja kasvav turg ning uued sihtkohad avavad meile äris ning turismis täiendavaid võimalusi. Loomulikult tuleb uusi liine avades silmas pidada eriolukordade lõpetamisi, riigipiiride avamist ja riikide soovitusi reisimiseks, aga jää on hakanud liikuma ning me usume lendude järkjärgulisse taastumisse,“ rääkis Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk rõõmustas uute sihtkohtade üle kiirelt arenevas Ukrainas. „Ukraina on väga hästi hakkama saanud COVID-19 viiruse tõrjumisega. Olukorda võeti tõsiselt, piirangud kehtestati aegsasti ja ulatuslikumaltki kui Eestis ning sellega hoiti ära pandeemia plahvatuslik levik. Usun, et mais hakkab Ukraina end taas avama,“ tõdes Kuusk.

Uute sihtkohtade iseloomustamiseks jagub suursaadikul vaid kiidusõnu: „Lviv on imeilus Lääne-Ukraina linn, meenutades mulle segu Riiast ja Viinist. See on seletatav Austria-Ungari mõjudega ajaloost. Linnas on ajalugu, kaunist arhitektuuri, suurepäraseid restorane ja kontsertpaiku. Vanalinnas jalutades saadab sind värskelt jahvatatud kohvi lõhn. Nagu Lviv, on ka Harkiv ülikoolilinn. Mõelge Tartule, korrutage see Ukraina skaalaga ning lisage näpuotsatäis või kolm slaavilikkust. Harkivis on väga kiirelt arenev IT sektor, mis pakub väga suurt huvi Euroopa vastava valdkonna ettevõtetele ja akadeemilistele asutustele. Eesti teeb Ukrainaga IT alast koostööd ja mitte ainult seepärast, et kedagi õpetada vaid, et ka ise koos ukrainlastega järgmine arenguhüpe teha.”

Tallinna Lennujaama liiniarenduse meeskond teeb igapäevaselt koostööd lennufirmade ja ministeeriumitega, et lennuliiklust esimesel võimalusel taastama hakata. Lennuliikluse taastamist vaadatakse kahe etapina. „Esimeses järgus on oluline taastada majandusele olulised ühendused, et saada Euroopa oluliste ärikeskustega otseliinid uuesti tööle ning pakkuda võimalusi ka mugavateks ümberistumisteks. Teine etapp on seotud puhkusereisi sihtkohtade taastamisega, et pakkuda inimestele võimalusi reisida ning aidata sellega kaasa ka meie majutus- ja toitlustusasutuste tõusule. Täna usume, et taastumine ei saa olema kiire ja me jõuame 2019. aasta mahtudeni alles 2022. aastal,“ lisas Pärgmäe.

Tänasel hetkel on Tallinna Lennujaamast võimalik lennata kolm korda nädalas Lufthansaga Frankfurti ja Belaviaga Minskisse. Aprillis taastas Finnair Tallinn-Helsinki lennuliini, mis alustas 1 kord nädalas ja järgmistel nädalatel on oodata lendude lisandumist liinil.

Loomulikult jätkame Reisitarga lehel põnevaimate pakkumiste jagamisega hetkest, mil hakkab tavapärasem lennuliiklus jälle taastuma. Wizz Airi avaldus on päris hea sõõm värsket õhku pidevalt ärevate lennundus- ja reisimaailma uudiste keskel.