Pariis on üks külastatumaid linnu maailmas. Seepärast teeme iseendi kogemusele tuginedes ülevaate asjadest, mida meie kindlasti soovitaksime Pariisis ja linna lähiümbruses külastada. Pariisis on erinevaid vaatamisväärsusi ja meelelahutusvõimalusi igasugustele eelarvetele ja eelistustele. Kuivõrd meie enda külaskäik Pariisi jäi külma kõrbeda ja vihmase talve peale ei oska me hetkel soovitada asju, mida teha Pariisis lõõskavalt kuumal suvepäeval. Sellest hoolimata saab meie poolt pakutud tegevusi teha iga ilmaga.

      1. Eiffeli torn

Eiffeli torn on Pariisi üks peamiseid vaatamisväärsuseid ja see on kujunenud linna üheks põhiliseks ikooniks. Eiffeli torn on eriti ilus ööpimeduses, kui kogu torn on tuledes ja kaugele paista. Kindlasti soovitame minna Eiffeli torni avastama talvel, sest viimased kaks aastat on Eiffeli tornis avatud uisuväljak. Uisutamine oli torni sissepääsu pileti ostjatele vähemalt eelmisel aastal täiesti tasuta. Selle kohta, kuidas Eiffeli tornis uisutamine meie jaoks oli, saad lugeda siit! Sissepääsust rääkides, soovitame kõigil, kes oma füüsilist vormi rahuldavaks hindavad osta pilet treppidest ülesseminekuks. Selle abil säästate kõvasti raha, sest kuigi treppidest ülesse minek on tüütu, siis pause tehes ja linnale avalduvat vaadet nautides ei saa te arugi, kui juba ülesse olete jõudnud. Liftiga ülesse sõit on aga kõvasti kallim. Säästetud raha eest saate endale pärast ekleeri osta.

    2. Louvre muuseum

 

Kas sulle meeldib kunst? Kas omad kindlat ettekujutust sellest, mis on su lemmik pintslitõmbestiil? Kas veedad ka oma vabal ajal aega galeriides ja loed Sirpi? Kui vastasid eelnevatele küsimutele ei, siis tasub sul ikkagi maailmakuulsat kunstimuuseumit külastada. Muuseum pakub varju külmade talvetuulte eest ja pakub jahutust suvise kuumuse talumiseks. Aga samuti on nii muuseumi enda arhitektuur, kui ka sees olev kunst nii rabav ja maailmakuulsaid teoseid, mida ka igasugune kunstivõhik ära tunneb on võimalik näha nii palju, et muuseumi külastus võiks kuuluda iga Pariisi külastava inimese reisiplaani. Muuseumi suvel külastades tasub arvestada pikkade järjekordadega. Enne muuseumi külastamist tasub teha internetis eeltööd, kuna muuseumil on mitu sissepääsu ja osad neist on vähem turistidest üle koormatud kui teised. Alla 26 aastastele on muuseumi külastus tasuta!

3. Versaille loss

 

Pariisist vähem kui tunnise rongisõidu kaugusel asub Versailles. Loss on koduks olnud mitmetele Prantsusmaa kuningaperekondadele. Lossi sisemus on uhke, kohati kunstimuuseumit meenutav. Lossi ümbritseb suursugune aed. Meie sattusime lossi väisama keset külma talvist ja vihmast päeva ja meid muutis lossi ilu pahviks. Kujutame ette, et kevadisel päikseslisel päeval on see parim koht, kus ringi jalutada.

4. Söö ekleere!

Õrnalt krõbe pealispind, kreemine sisemus. Totaalne maitsenauding! Ekleerid on üheks põhiliseks prantslaste maiusroaks. Soe soovitus on leida mõni hubane kohvik, tellida ekleeri ja sooja jooki ja nautida!

5. Söö makroone!

Sarnaselt ekleerile on üks praktiliselt kohustuslik maitsenauding Pariisis veel. Kohvikuid, kus müüakse makroone ei pea Pariisis taga otsima, neid võib leida praktiliselt igalt tänavanurgalt. Soovitame proovida võimalikult palju erinevaid maitseid.

6. Jaluta mööda jõekallast

Seine jõgi ei ole kõige puhtam, kohe kindlasti ei sobi ta kuuma päikese käest jahutuse saamiseks. Aga Seine võib olla väga võluv. Seda just õhtuvalguses või vahetult enne päikeseloojangut. Jõgi annab linnale maagilise kuma. Leiame, et mööda jõeäärt uitamine on üks parimaid viise veeta laiska õhtupoolikut või hilisõhtut Pariisis.

Leave a Comment