Grupireisid – kuidas grupiga reisida?

 

Grupireisid toovad tavapärasega võrreldes kaasa uusi väljakutseid ja olukordi, mis vajavad lahendusi. Teeme kiire ülevaate põhilistest teemadest, mis puudutavad suurema grupiga reisimist.

Ühised ootused
Suur grupp inimesi koosneb paljudest üksikutest inimestest, kel kõigil on isiklikud eelistused, ootused ja soovid reisitegevuste osas. Reis peaks seega kestma meeletult kaua, et kõikide osalejate meele järgi olla ja isegi piiramatu aja korral hakkaks teistel lihtsalt igav.

Seega tasub üheskoos seada enne reisile minekut paika ühised ootused sihtkohtade, ajakava, ööbimiste ja muu võimalikke lahkhelisid tekitavate reisiplaanide suhtes. Tõsi, see vajab palju arutamist ja diskussiooni, kuid lõpptulemus on seda väärt.

Reisikorraldajad
Reisikorraldajate abi pole hädavajalik, kuid eriti suurte gruppide puhul võib see protsessi tervikuna kergemaks teha. Peaasjalikult seetõttu, et (vähemalt pikemalt tegutsenud) reisikorraldajatel on küllalt kogemusi, kuidas grupireise võimalikult sujuvaks muuta.

Samuti võib reisikorraldajatel olla ligipääs vajalikele kontaktidele, kelle kaudu saab suuremate gruppide majutamise pealt soodustust.

hiking-820283_640

Lendude broneerimine
Omal käel reisijad, paarid ja pisikesed grupid saavad kasu lõigata Reisitarga stiilis lennupakkumistest, ent suure grupi puhul saavad eriti soodsad pakkumised ruttu otsa. Grupireiside puhul on võimalik lennufirmaga ühendust võttes mugavalt piletite asjus konsulteerida. Samuti võib selle toimingu juures olla abiks vilunud reisikorraldaja.

Olgu öeldud, et näiteks 7-8 liikmelise grupi puhul on võimalik lennupiletid omal käel mugavalt lõviosa lennufirmade kodulehtedel ise ära broneerida. Sel juhul on hädavajalik broneeringut võimalikult vara teha, kuna mõnel populaarsel lennumarsruudil võivad piletid kähku otsa lõppeda.

Suurema grupi lõhkumine
Kui reis toimub väga suure seltskonnaga, siis on mõistlik juba enne algust suur grupp väiksemateks teha. Kui tegu on võõraste inimestega, siis saab seda teha näiteks ühiste huvide ja ootuste põhjal.

Juba teineteist tundva sõpruskonna puhul võib tekitada väiksemaid gruppe rohkem suhtlevate inimeste vahel, kuid oluline on seejuures jälgida, et keegi üksi ei jääks!

people-489077_640

Hea kommunikatsioon
Grupireisil on oluline jooksvalt jälgida, et kõigil oleks hea olla ja saaksid muutunud plaanidest aegsasti teada. Kui kommunikatsioon hästi ei suju ja inimesed esimesel võimalusel värsket infot ei saa, siis tekitab see reisil tarbetuid lisapingeid. Reisilised võivad tunda, et nendega ei arvestata ja neid on kõrvalt.

Plaan B
Kui üksi reisides on ootamatutest olukordadest võrdlemisi kerge üle saada, siis grupireiside puhul võivad need muutuda parajateks katsumusteks. Põhjus peitub selles, et probleemide lahendamisel tuleb kuulata ära palju osapooli ja nende mõtteid arvesse võtta.

Loomulikult on kellelgi vaja võtta liidriroll ja põhilised otsused langetada, kuid see ei tähenda, et ei peaks teistega arvestama. Seega on hea omada juba varakult mõne suurema äparduse korral (näiteks olulisest bussist maha jäämine) varuplaani, kuna siis kulub suurema osa ajast ainult selle läbi arutamisele.

frogs-897981_640

Piira liigset ambitsioonikust
Suur grupp ei pea tähendama veel suuremaid reisiplaane. Grupis reisimine vähendab ideaalis reisi tempokust, kuna arvuka seltskonnaga liikudes tahab alati keegi pikemalt pildistada, kuskil ootamatult peatuda jne. Sellega võiks ettenägelikult arvestada ja juba planeerimisfaasis vähendada liiga tiheda graafiku koostamist.

Kõikvõimalike erinevustega arvestamine
Grupireiside puhul on ääretult oluline arvestada kõikide osalejate eripäradega, mis võivad ühel või teisel moel reisikogemust mõjutada. Kõige olulisemate märksõnade hulgas on rahalised võimalused, toiduallergiad ja piiratud liikumisvõime.

Väiksema sõpruskonna reisil võivad need kolm asja juba teada olla ja kõik oskavad sellega koos arvestada, aga võõraste inimeste liitumisel peab kindlasti kõigi vajaduste ja piirangutega arvestama.

Liitu kohe meie spämmivaba uudiskirjaga SIIT! 🔥

Nii saad jooksvalt sarnastest megapakkumistest osa!

Leave a Comment