airBalticuga lendamine – piletid, pagas ja toit

 

Kas airBaltic on odavlennufirma või odavaid hindu pakkuv tavaline lennukompanii? Pigem viimast, kuna odavate hindade taga peidab end nutikas hinnasüsteem, mis vastavalt makstavale summale pakub erinevaid piletitüüpe. airBaltic on kasutanud hinnapoliitikat, mis teeb eestlastele kohati Tallinnast algavad ja Riias ümberistumisega lennud odavamaks võrreldes sellega, kui otsekohe Riiast soovitud lennu peale minna. airBalticu lennuhindu tasub uurida, kui plaanis Ida- või Kesk-Euroopasse reisida või kui neil on käimas järjekordne suur sooduskampaania. Kampaaniate käigus on läbi ajaloo olnud tõeliselt taskukohaseid pakkumisi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

By Aleksandrs Samuilovs

Kuidas on airBalticuga lennata?

airBalticu lennukid on üldjoontes puhtad, jalaruum on Euroopa keskmine ja teenindus täiesti heal tasemel. Loomulikult on need näitajad sõltuvad konkreetsest pardameeskonnast, lennust jne. Mõnikord võivad töötajad olla pagasi kaalu, mõõtmete või muude tingimuste järgimisest eriti tähelepanelikud. Korduvalt on see reisijaid närvi ajanud, misjärel on oma frustratsiooni näiteks sotsiaalmeedias väljendatud. Siiski läbiv joon on airBalticu puhul igasuguste teenuste eest eraldi tasumine.

Basic pileti korral tuleb registreeritud pagasi eest tasuda 29.99 €, lennujaamas lennule registreerimise eest 10 € ja Business-klass teeninduslaua ning Riia lennujaama kiirturvakontrolli eest 19.99 €. Istekoha broneerimine maksab 2.99 € ja toitlustus toimub raha eest ette tellimisel või pardalt eine soetamisel.

Okei, kas toit on hea?

Vajuta siia, et uurida pilte airBalticu pardal pakutavatest toitudest läbi aastate. Vaata ka videot toidu valmimise kohta.

airBalticu sihtkohad

airbaltic
Pagasinõuded
Basic või Premium piletiga reisides on lubatud kaasa võtta üks ühik käsipagasit, mille mõõtmed peavad olema 55 x 40 x 20 cm ja kaal kuni 8 kilogrammi. Business pileti või PINSi VIP tasemega on lubatud kaasa võtta kaks ühikut käsipagasit. Lisaks käsipagasile võivad kõik reisijad võtta kaasa ühe järgnevatest esemetest mõõtudega kuni 30 x 40 x 10 cm: naiste käekott, sülearvutikott, kott tax-free kaupade, kaamerakott või vihmavari.

Registreeritud pagasi puhul kehtivad samuti erinevad nõuded vastavalt piletitüübile. Basicuga on pagas lisatasu eest (29.99-40 € ühe lennusuuna eest), Premiumis on üks registreeritud pagasiühik kuni 20 kilogrammi tasuta ja Businessiga lennates võib võtta kaasa kuni 2 registreeritud pagasiühikut, mille kogukaal ei tohi ületada 40 kilogrammi.

Ei tohiks lennata!?
airBalticuga lendamise kohta otsingumootorite abil informatsiooni hankides tuleb ette pealkirju nagu “Portaal: airBalticuga lendamine riskantne”. Need loosungid pärinevad 2011. aastast, kui Läti lennufirmal oli tajutavaid majanduslikke raskusi. Näiteks lõpetas lennupileteid vahendav portaal Bookinghouse.ee ajutiselt airBalticu lennupiletite müügi. 2019. aasta seisuga on see minevik. Selle lennufirmaga võib julgelt lennata!

One Comment

  1. Vassili Mudrõi says:

    Never ever again!

Leave a Comment