Häälega Euroopasse reisimise ABC
Häälega Euroopas reisimine on paljude noorte (ja ka vanemate rändurite) peab-tegema-nimekirjas olemas. Järgnevalt teeme ülevaate põhilistest asjadest, mida peaks enne häälega Euroopasse reisimist teadma, et tripi ajal oleks vähem peavalu ja kõik kulgeks sujuvalt.
Hitchwiki on sinu vaimne (ja elektrooniline) teejuht!
Vajuta siia, et külastada üht interneti parimat ingliskeelset veebilehte, kust erinevates riikides hääletamise kohta informatsiooni saab. Hitchwikist tasub otsida konkreetse riigi või linna nime ning selle alusel leida infot näiteks selle kohta, millisest linna lähedal asuvast tanklast on kõige mugavam edasi hääletada.
Turvalisus
Enda (ja kaashääletajate) jaoks pöidlaküüdireisi ohutuna hoidmine võiks kindlasti olla üks põhilisi asju, mida reisil olles meeles pead. Kliki siia ja loe lähemalt, kuidas turvalisest hääletada.
Ole inimestega suheldes avatud ja sõbralik!
Hääletamine tähendab paratamatult paljude inimestega kokku puutumist ja nendega suhtlemist. Kindlasti on mõistlik end häälestada võimalikult sõbralikule ja avatud lainele, sest nii suureneb tõenäosus, et sind võetakse auto peale ja jutuajamised laabuvad mõnusalt.
Hääletamise ajal heida päikeseprillid peast!
Tumendatud klaasidega päikeseprillid tekitavad anonüümsust ja ei jäta mööduvatele juhtidele kõige usaldusväärsemat muljet. Seepärast, kui vähegi võimalik, siis hoia oma nägu ja silmad nähtavana.
Riided ja hügieen on oluline!
Hääletada pole mõtet kallites ja uhketes peoriietes koos ehetega, aga samas peaksid rõivad ikkagi puhtad ja korralikud olema ning üldine välimus võimalikult korrektne. Keegi ei taha auto peale võtta neli päeva duši asemel end deodorandiga õnnistanud seljakotireisijat, kelle valge nokamüts on päevitunud nahaga sama tooni värvunud.
Tee kindlaks parim stardikoht!
Häälega reisimisel on võimalik alustada väga halvast kohast, näiteks kesklinnast või väga vähe kasutatud teelõigult. Just sellepärast tasub suhelda kohalikega ja uurida internetist võimalikult palju infot enne teepervele seisma minemist.
Silt on abiks!
Paadunud hääletajad ei jäta kunagi toonitamata, kui oluline on lisaks tee ääres pöidlaga vehkimisele järgmise sihtkoha nimega silti hoida. Esiteks hoiab see ära nende autode peatumise, mis kohe kindlasti soovitud linna ei sõida ja teiseks tõstab see maanteel rohkem tähelepanu. Sildi tegemisel piisab A4 paberilehest, kuhu on selgelt ja nähtavalt kirjutatud näiteks MILANO (või kuhu iganes mujale soovid jõuda), aga mida suurem ja uhkem silt, seda parem.
Uuri kohalike reeglite ja seaduste kohta!
Osades riikides on keelatud kiirteedel hääletada, seejuures mõnes teises paigas ei pruugita hästi vaadata tanklates autojuhtide tülitamisele. Seega uuri, mida peaks konkreetsetes sihtkohtades silmas pidama.
Ühest kotist piisab!
Kõige mugavam on hääletada kotiga, mis mahub sõidu ajaks ilusti põlvede peale. Nii on endal kergem ringi rännata ja autojuhtidelgi vähem peavalu, kuna nad ei pea hakkama mahukate kompsude jaoks autos eraldi ruumi tegema.
Loomingulisus viib võidule (ja auto saamiseni)!
Ära karda end lolliks teha ja lähene hääletamisele loominguliselt; seda teevad päris paljud hääletajad üle terve maailma. Mõned panevad kostüüme selga, teised ajavad aeglustunud autosid taga ja kolmandad teevad improtantsu. Äge ja originaalne lähenemine võib meelitada nii mõnegi juhi uksi avama!
Hoia vaidlused autost eemal!
Poliitika, keeruline ajalugu, maailmavaated… Huvitavad teemad arutamiseks, aga ära kunagi lasku juhiga tulisesse vaidlusesse sellistel teemadel, kuna nii võid vihahoo tulemusena kuhugi keset teed jääda.