Paavst lehvitas meile Vatikanis

 

Käes oli päev, kui paavst pidas Usu Aastat kokkuvõtva kõne, mis juba kõlas sedamoodi, et see toob kokku suurema hulga rahvamassi. Plaanisime Vatikanis asuvale Püha Peetruse väljakule nii vara kohale minna kui võimalik, aga hommikul oli voodist raske üles saada. Kuskil veerand tundi enne kõne algust olime peaaegu Vatikanis, kui sai tehtud väike põige kõrvaltänavatele, mis viisid Via della Conciliazionele. Sellest laiast tänavast Vatikanisse jalutamine avab tõeliselt võimsa vaate suurele väljakule, kuhu vähemalt kord kuus koguneb rahvas paavsti kõnet kuulama.

Alguses tundub väljak tegelikkusest väiksem, aga pärast kõnet ringi jalutades oli võimalik tõeliselt selle mastaapidest aimu saada. Igatahes pidas paavst kõne, mida lasti hiiglaslikest kõlaritest ja otsepilt usumehe ettekandest jõudis kaugemal seisvate inimesteni läbi väljakule püstitatud teleekraanide. Kõne pidanuna hüppas Paavst Francis popemobile’i (mitte segi ajada batmobile‘ga) peale ja teda sõidutati kogunenud rahva vahelt läbi. Ta lehvitas kõikidele ja taustaks mängis võrdlemisi eepilise kõlaga klassikaline muusika. Paavst oli täpselt sellise näoga rahva poole vaadates, et kõikidel oleks tunne nagu vaadataks just neile silma ning antaks jumalikke tervitusi edasi.

check-mark-8-512

 

Paavstile lehvitatud!

Pärast Vatikani avastamist viis spontaansuselaine edasi Piazza di Spagnale, mis on vaieldamatult üks Rooma ägedamaid kohti. Eriti hooajaväliselt, kui seal pole meeletuid turistidehorde. Mõnus on seal treppidel istuda, võtta lõunapausiks panini või pizza ja nautida päikesepaistet. Ja just seda saigi tehtud!

Pic29

 

Leave a Comment