Kuidas osta odavad lennupiletid Iisraeli reisiks Tel Avivi või Eilati?

 

Kultuurihuvilised, päikesekummardajad ja reisihullud soovivad kõik võrdselt Iisraeli külastada! Jeruusalemma põnev vanalinn, kosmopoliitne Tel Aviv, eriskummaline Surnumeri ja loomulikult Punase mere ääres asuv Eilat on vaid mõned aarded, mida Iisrael külalistele pakub! Võta ette rännak Iisraeli, et tutvuda ühe vastuolusid pakkuva ja veetleva riigiga! Selles artiklis teeme ülevaate kõikvõimalikest lennuvõimalustest nii algusega Tallinnast kui lähiriikidest, et teha selgeks, kuidas hankida eriti taskukohased lennupiletid Tel Avivi või Eilati!

Kuidas lennata soodsa hinnaga Tallinnast Tel Avivi?
Erinevate sooduskampaaniate ja lennuleidude käigus on pakkunud mitmed lennukompaniid keskmisest odavama hinnaga lennupileteid Tallinnast Iisraeli pealinna Tel Avivi. Siiani on kõige odavamate hindadega välja tulnud kreeklaste Aegean Airlines. Kunagi sai kasu lõigata reisidiilist, mille raames sai osta edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Tel Avivi ainult 100 euro eest! Samuti on sama lennufirma tulnud välja pakkumisega, mida kasutades sai lennata kohale 170 euroga. Nii Turkish Airlines, LOT kui ka airBaltic on müüki paisanud hea hinnaga pileteid. Siiski on alati jäänud piletihinnad 210 euro piirimaile. Ükski suurtest lennufirmadest peale Aegeani pole pakkunud Tallinnast lennupileteid Tel Avivi, mis oleks jäänud alla 200 euro. Kohati on sooduspakkumisteks peetud ka lende, mille hinnad on jäänud 210-240 euro vahemikku.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Kust kohast Tallinnaga võrreldes odavamalt lendu alustada?
Õnneks tõttab siinkohal appi Wizz Air koos Riia lennujaamaga! Juba mitmendat hooaega opereerib Wizz Air odavaid otselende Riia ja Tel Avivi vahel. Hinnavahe on seejuures märgatav, mistõttu kasutavad seda võimalust päris paljud eestlased, eelistades lendu Iisraelisse hoopis lõunanaabrite juurest alustada. Kõige odavamad edasi-tagasi lennupiletid koos kõikide maksudega on alanud ainult 80 eurost. Enamasti jäävad Wizz’i soodukad ikkagi 90-120 euro piiridesse. Suure nõudluse korral kasvavad hinnad muidugi mühinal, mistõttu võib arvestada tükkmaad suurema väljaminekuga näiteks koolivaheaja või aastavahetuse ajal. Lisaks Ungari odavlennufirmale on pakkunud soodsamaid lende Riiast Tel Avivi Ukraine International Airlines, seejuures küsiti edasi-tagasi lennupiletite eest 160 eurot. Lennud toimusid Kiievi kaudu.

Tahaks hoopis Eilatisse lennata!
See on hea mõte, kuna Eilatisse saab Tel Aviviga võrreldes kohati veel odavamalt lennata. Siiski peab märkima, et ükski neist soodsatest lendudest ei alga Tallinnast. Jällegi on tegu Wizz Airi ja Riia lennujaamaga. Suurema kampaania ajal on saanud edasi-tagasi lende ainult 48 euroga! Ülejäänud reisidiilid jäävad pigem 55-85 euro vahemikku, aga nendegi puhul on tegu hämmastavalt madalate hindadega. Kuulu järgi aitab lendude hindu madalamal hoida Iisraeli turismiarenduse poolt tehtavad rahasüstid ja toetused. Kindlasti pole mõtet hakata otsima lende Tallinnast või Helsingist Eilatisse, kuna tavaliste lennukompaniide pakkumised küündivad enamasti kõvasti suuremate summadeni.

Enne Riia lennujaamast lendude opereerimise alustamist võis huvipakkuvana näida Kaunasest väljuvad Ryanairi lennud Eilatisse, mille puhul sai tihti lennud kätte alla 80 euroga. Nüüd pole aga vähemalt eestlastele tegu atraktiivse pakkumisega, kuna meile tunduvalt mugavamast lähedusest saab kätte otselennud vägagi kuumade hindadega Eilatisse.

Boonusküsimus! Kas Jeruusalemma saab lennata?
Ei saa! Kui on soov Jeruusalemma külastada, siis võta lend näiteks Tel Avivi ja sealt saad juba kohaliku transpordiga legendaarsesse sihtkohta edasi liikuda. Küll aga on võimalik lennata Tel Avivist siselennuga Eilati. Selle pileti soetamisel peab aga arvestama pigem kallite lendudega. Ja seda eriti juhul, kui võtta arvesse suhteliselt lühikest vahemaad ja lennu tegelikku maksumust.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment