Washingtonis saad teada, milline neandertallasena välja näed

 

Ookeani äärest saabununa võttis Washington meid alguses vastu kerge seenevihmaga, mis muutus järgmisel päeval juba parajaks padukaks. Esimese öö hotell asus küll kesklinnas, aga selle üles otsimine ei olnud just kergete killast. Google Maps (vana sõber, kes alati noa selga lööb) näitas parajalt lühemalt distantsi metroopeatusest öömajani, kuid tegelikkusest pidime päris pika maa maha käima. Selle jooksul sai kogutud esmamuljeid linnast, mis näis tõeliselt korrapärase ja puhtana. Läbi terve linna jooksid tänavad tähestiku kõigi tähtedega ja need ristusid omakorda numbreid kandvate tänavatega. Näiteks oma hotelli asukoha koordinaatide kindlaks tegemiseks pidime esmalt üles leidma koha, kus ristuvad L ja 14. tänav.

DSC05563

Esimene õhtu möödus üsna uniselt, alguses tutvusime hotellitoaga ja siis tegime pimeduse varjus jalutuskäigu, et minna Valget maja uudistama. Rahvast presidendi residentsi juures eriti palju ei olnud, kuna vihma oli rohkem sadama hakanud. Jah, aga siiski seal see oligi! Kõikidest USA filmidest tuntud hoone, mida on üritatud nii tulnukate poolt hävitada kui hiigellainete poolt purustada.

DSC05566

Õhtune chill-out toas. Ööbisime hotellis Hamilton Crowne Plaza, mis asus vanaaegses ja väärikas hoones.

DSC05571

Järgmisel hommikul polnud ilm paremaks muutunud, aga see ei heidutanud meid karvavõrdki, nii et peatselt suundusime bussiga järgmisesse hotelli. Selle lähedal oli hiinlastest omanikega pudi-padi pood, kust hankisime mõne dollari eest vihmavarju. Järgmine sihtkoht oli kuulus Smithsoniani muuseumikompleks, kus on üle kümne erinevate teemade kaupa jaotatud muuseumi. Siin need on – mõned meeldejäävaimad hetked Smithsonianist:

Käsi mikroskoobi all uurimas!

DSC05578

Millisena kumbki meist neandertallasena välja näeb?

DSC05591

DSC05590

Midagi dinosauruste radadelt…

DSC05595

Eriti suur Londiste (võrdle all seisvate inimestega)!

DSC05584

“Reaalajas” ülevaade inimeste arvust maakeral!

DSC05588

Juba sama päeva õhtul hakkas vihmane ilm taanduma ja sellest hetkest peale oli suurem osa reisist päikesepaisteline. Nagu allolevalt pildilt võib näha, siis isegi Valge maja näeb rõõmsamates toonides välja!

DSC05623

Aga Valge maja pole ainuke maailmakuulus ja kohustuslik vaatamisväärsus, mille nägemiseta pole Washingtonist võimalik just kerge südamega lahkuda. Jalutasime ringi The Mall nime kandval suurel maa-alal, kus võis näha mitmeid tuntud hooneid ja monumente. Ilm oli tõeliselt palav, kraade oli 35 ringis, aga niiske õhk tegi tajutava temperatuuri veelgi kuumemaks.DSC05638

DSC05646

DSC05605

Templi platvormil poseerimas!

DSC05649

The Mall lähedal asuvas pargis kohtusime sellise väikese vahva tegelasega.

DSC05636

Just sellise summa on välja käinud sealse kandi elanikud maksuametile.

DSC05655

Ühtäkki hakkas rahvas Valge maja ees laiuvale mururohelisele alale koonduma ja loomulikut viis meidki uudishimu asja lähemalt uurima. Selgus, et (arvatavasti) Obama maandus helikopteriga kuulsa maja ette, kuna ühest hetkest piirati suur osa alast sisse ja inimesi enam lähemale ei lubatud.

DSC05657

Lõpetuseks üks jäädvustus FBI peakorteri eest, kuhu sisse tungimise mõtlesime seekord enda tervise huvides vahele jätta.

DSC05654

Ja siit liikusimegi edasi Atlantasse, Georgia osariigi kuuma päikese alla, kus muuhulgas käisime Coca-Cola tehases ja CNN peakorteris.

Leave a Comment