Hispaania reis – kuidas osta odavad Barcelona/Mallorca lennud?

 

Oeh, Hispaania… Nii paljude eestlaste üks kõige lemmikumaid sihtkohti. Tõeline favoriit ja aasta-aastalt aina kättesaadavam sihtkoht puhkuseks, päikesereisiks, palverännakuks, suurlinnamelu nautimiseks, ajaloo avastamiseks ja pidutsemiseks. Ja seda nimekirja saaks üha jätkata. Järgnevalt teeme põhjaliku ülevaate, kuidas Eestist võimalikult soodsalt Hispaania reisi alustada ehk uurime taskukohaseid transpordivariante. Näeme Pürenee poolsaare päikesepaistes!

summer-743393_640

Millistesse Hispaania linnadesse on kõige odavamad lennupiletid?
Analüüsisime viimaste aastate lennupakkumisi. Kõige soodsamad sihtkohad Hispaanias on lende Tallinnast alustades Barcelona, Palma de Mallorca (Mallorca saare pealinn), Madriid ja Malaga. Samuti on olnud keskmisest rõõmustavamaid hindu Ibizale. Kõik head sooduspakkumised lähevad Reisitark Facebooki lehele, hakka kindlasti jälgima, kui pole juba tuhandete lugejate hulgas. Aga nüüd vaatame järjest kõik sihtkohad põhjalikult läbi!

Barcelona

Tallinnast Barcelonasse
Barcelona suunal on võimalik kõige odavamaid lende saada, kuna Ryanair opereerib Tallinnas otselende mereäärse linna lähedal asuvasse Girona lennujaama. Sarnaselt Ryanairile lendab Barcelonasse ainult hooajaliselt odavlennukompanii Vueling. Seda küll teise, linnale veel lähemal asuvasse, lennujaama nimega El Prat Barcelona. Keskeltläbi on Ryanairi lennud Vuelingist konkurentsitult odavamad. Ryanairi tavaline hindade madalpunkt jääb edasi-tagasi lennu eest 60-70 euro vahemaale pikalt ette ostes ja hooaja haripunkti vältides. Üleüldiselt on Iiri odavlennukitega soodsad lennud Tallinnast Barcelonasse 70-120 eurot. Vuelingiga on seevastu soodsaimad hinnad 120-160 eurot.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

barcelona-913762_640

Kui odavlennud ei meeldi
Kõigile odavlendamist pelgavatele inimestele on aeg-ajalt olnud soodsaimad lennud Turkish Airlinesil. Hinnad on jäänud vahemikku 130-160 eurot edasi-tagasi pileti eest läbi Istanbuli ja seda isegi suvisel hooajal. Piiripealsele alale jääb airBaltic, mis pole küll otseselt odavlennufirma, ent sellegipoolest pakub piletitüüpe, millega ei kaasne äraantavat pagasit, pileti peab ise välja trükkima jne. Lõunanaabrite lendudel on kampaaniahinnad jäänud 130-180 euro vahemikku.

Finnairi kampaaniate käigus on saanud kohale+koju lennud 170-200 euro eest ja seda algusega Tartust! Loomulikult on siis lennud olnud marsruudil Tartu-Helsingi-Barcelona ja sama teed tagasi.

Barcelonasse Lätist & mujalt
Tõsi, ilmtingimata ei pea lende Hispaaniasse just Tallinnast (või Tartust) alustama. Ryanair lendab Barcelonasse nii Riiast kui Vilniusest. Vueling lendab Barcelonasse Riiast. Mõlemad odavlennufirmad pakuvad Eestiga võrreldes teistes Baltimaade pealinnades soodsamaid pileteid. Näiteks jäävad Riiast algavate Ryanairi edasi-tagasi lendude madalaimad hinnad 45-60 euro piiridesse. Samuti on alla 60 euroseid mõlema suuna pileteid saanud algusega Vilniusest. Kuigi Vueling on igal juhul Ryanairist kallim, siis Riiast algavate lendude puhul on soodsaimad hinnanumbrid jäänud 105-115 euro juurde. Lisaks kahele eelmainitud kompaniile lendab Riiast Barcelonasse ka Wizz Air. Soodushinnad on 70-100 euro kandis.

Palma de Mallorca

Tallinnast Mallorcale
Tallinnast otse ühtki lennufirmat Palma de Mallorcasse ei lenda. Kõige soodsamaid lende on võimalik leida odavlennufirmade erinevaid lende kombineerides. Sedaviisi odavaid lende teineteise otsa lükates tuleb parimaks edasi-tagasi otsa soodushinnaks 105-130 eurot. Tüüpiline tulemus jääb siiski 130-170 euro vahemikku. Tavaliselt on lennufirmadeks Ryanair ja easyJet, kuid multipiletisse võib sattuda ka Norwegian, Vueling jt.

mallorca-109204_640

Mallorca saarele Riia kaudu
Odavlendude kombineerimine on mõistlik ka Riiast lendu alustades. Hinnaajalugu uurides selgub, et soodsaimad edasi-tagasi lennud Riiast on alanud ainult 60 eurost. Kui sellele lisada paar eurot maksvad bussipiletid, siis teeb see tõeliselt soodsa viisi, kuidas endale saarepuhkuse transpordi ära korraldada. Muide, Kaunasest on olnud kohale+koju lende 70-80 euroga.

Traditsioonilised lennufirmad
Kui odavlennufirmade repertuaar kõrvale jätta, siis on kõige madalamale langenud mõningate suurte lennukompaniide (Lufthansa, Finnair) hinnad ja seda nii Tallinnast kui lähiriikide pealinnadest. Hinnamadalik on 170-220 eurot, kuid isegi põhitegijate piletitega ei pruugi soodushindade puhul tulla kaasa näiteks äraantavat pagasit. Seda tasub alati piletite ostmise juures silmas pidada.

Tšarterlendude maailm
Liinilendudele täiendavaks variandiks on viimase hetke pakkumised nii Eestist kui Soomest. Tavaliselt on Helsingist algavad viimase hetke lennud Mallorcale kodumaiste välkpakkumistega võrreldes tunduvalt soodsamad. Niiviisi on kõige odavamad mõlema otsa lennud Helsingist Mallorcale olnud ainult 50 eurot! Loomulikult on asjal konks. Tavapäraselt on niivõrd soodsad lennud vaid 1-3 päeva ette teada. Seega on tegu eriti magusa võimalusega Soomes elavatele kaasmaalastele. Kuid siiski … leidub Eestiski vapraid päikesejahtijaid, kes on juba passi välja otsinud, umbkaudsed reisiplaanid ära teinud ja jäänud ootama “äkkilähdöt” pakkumist, et kohe laevapilet Helsingisse ära osta. Tasub mõelda!

Madriid

Kombineeri odavlende Tallinnast
Kuigi Madriid on Hispaania pealinn, siis Tallinnast ühtki odavlendu otse Madriidi ei suundu. Selle asemel on mõistlik kombineerida Ryanairi ja easyJeti soodsaid pileteid, et mõistliku tasu eest kohale saada. Mida mõistlik tasu võiks üldse tähendada? Pärast kümnete pakkumiste analüüsi võime julgelt öelda, et parimad hinnad taanduvad madalhooajal (talv) 85-110 eurole ja kõrghooajal (suvi, hiliskevad, varasügis) 115-145 eurole. Olgu öeldud, et Madriid on Hispaanias üsna keskse asukohaga, mistõttu sõidetakse sealt tihti rendiauto, bussi või rongiga teistesse linnadesse ja piirkondadesse edasi.

madrid-328111_640

Riiast, Vilniusest & Helsingist
Lätist ei lähe samuti Madriidi vahepeatusteta odavlende. Aga kuumimad hinnad võivad madalhooajal olla vaid 45-55 eurot edasi-tagasi lendude eest, näiteks Ryanairiga suunal Riia-London-Madriid-London-Riia. Tipphooajal jääb hindade madalpunkt 100-140 euro vahemikku. Seevastu Vilniusest ja Helsingist on võimalik lennata otse Madriidi. Hinnaajaloo põhjal on Vilniuse soodushinnad Helsingiga võrreldes kõvasti paremad. Näiteks on saanud lennata kohale+koju Vilniusest Madriidi 40 euroga. Siiski pole Soomest startivad Norwegiani otselennud koletult kallimad. Kõige odavamad variandid on olnud 85-100 euroga lennupiletid Helsingist Madriidi.

Aga odavlende kõrvale jättes…
Turkish Airlinesil on olnud suurte sooduskampaaniate ajal keskmisest madalamate hindadega pileteid Tallinnast Madriidi, seejuures on lennud alanud 140-150 eurost. Teiste suuremate ettevõtete hinnamõõn on jäänud pigem 180-220 euro ringi.

Malaga

Tallinnast Andaluusia pealinna
Ryanairi, Norwegiani, Wizz Airi ja teiste odavate vedajate hindu kokku liites on soodsaimad Tallinnast algavad lennud jäänud 105-130 euro vahemikku. Tavapärasemad hinnanäitajad on pigem 130-165 eurot.

malaga

Läti ja Soome lennujaamad tulevad appi
Riiast on madalamad hinnad olnud 55-100 eurot, ent enamasti jäävad ikkagi üle 100-euroste hinnaklubisse. Mõnikord on olnud Tallinnast Riiaga võrreldes tunduvalt soodsam Malagasse põrutada. Kohe kindlasti on suvisel hooajal meie regioonist Malagasse tunduvalt kallim lennata, kui novembrist aprilli lõpuni. Helsingist on parim lennata Norwegianiga, edasi-tagasi otselennud on mõnikord olnud 90-110 eurot.

Ulmelised hinnad Oslost
Ryanairi lennud Oslo Ryggest Malagasse on olnud isegi 1.30 eurot. Jah, mitte 13.0 või 130 eurot! Nagu arvata võib, siis oli tegu väga lühidalt kestnud kampaaniaga. Selle hinnaga piletid osteti välkkiirelt ära.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment