Homsest ei saa enam Soome reisida

 

Välisministeerium teatas 18. märtsil 2020 kell 12:44, et:

Homme, 19. märtsil sulgeb Soome oma piiri ning reisimine ja pendelränne Eesti ja Soome vahel senisel kujul peatuvad. Täna, 18. märtsil on viimane võimalus sõita Eestist Soome ilma, et rakenduks isolatsiooni jäämise nõue. Soomest Eestisse sõites rakendub juba praegu eneseisolatsioon, millega tuleb arvestada.

Soome lubab alates homsest riiki siseneda Soome kodanikel ja neil, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus. Kõiki teisi, sealhulgas eestlasi, kes käivad Soomes tööl, aga ei kuulu sinna kategooriasse, ei lasta alates homsest Soome valitsuse otsuse järgi riiki sisse.

NB! Täiendus! Välisministeeriumi pressikonverentsil kell 17:00 ütles välisminister Urmas Reinsalu, et Soome saavad kodanikud, kellel on Soomega siduv tööleping. Pole selge, kuidas seda täpselt kontrollima hakatakse. Tänase info järgi on transiit läbi Soome lubatud. 

Silmas tuleb pidada, et veel täna saavad Soome kõik, kes soovivad, aga juba homsest pääsevad riiki vaid Soome kodanikud ja need, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus.

Kui teil on lennupiletid Eestisse kaugemalt ja tulete läbi Soome, siis praeguse info kohaselt võivad Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikud läbida Soomet transiitriigina. Täpsemad detailid, kuidas toimib transiitliikumine praktiliselt pärast piiride sulgemist, on väljaselgitamisel.
Rahvusvaheline kaubavedu Eesti ja Soome vahel jätkub ning liikumispiirangud sellele ei kehti, tuleb aga arvestada viivitustega ja varuda kannatust. Täpsem info on saadaval Soome ametivõimude kodulehtedelt (piirivalve ja valitsus).

Samuti lõpetab homsest, 19. märtsist mittehädavajalikud sisenemised riiki Rootsi, kuid see ei kehti Euroopa Liidu kodanikele. Seega on kaugemalt naastes võimalik tulla koju Rootsi kaudu, kuid palume arvestada, et tavalaevaliiklus on hetkel Stockholmi ja Tallinna vahel peatatud. Stockholmist saab Eestisse tulla DFDS laevaga või Tallinki erilaevaga Kapellskärist Paldiskisse või Tallinki või Viking Line’i laevaga Stockholmist Turusse ja sealt edasi Tallinnasse.

Laevapileteid puudutavate küsimuste korral soovitame pöörduda oma laevafirma poole. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti-Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel peab arvestama, kas teil on õigus riiki siseneda. Vaata lisaks TallinkiEckerö Line’i või Viking Line’i kodulehekülgi.