Glamuurne, futuristlik ja kuum! Dubai on tõeline turismimagnet, ent seda täiesti põhjendatult. Tegevusi on selles Araabia Ühendemiraatide sihtkohas lõputult ja neid jätkub igale maitsele. Dubai reisi saab muuta päikesepuhkuseks, peonädalaks või ostuparadiisiks. Viimasel ajal on huvi Dubai vastu aina kasvanud, mistõttu vaatleme lähemalt, kuidas saab Tallinnast ja meile lähedal asuvatest linnadest võimalikult taskukohase hinnaga lennupiletid Dubaisse soetada.

Kuidas soodsa hinnnaga Tallinnast Dubaisse lennata?
Kõige odavamaid edasi-tagasi lennupileteid Dubaisse on pakkunud Turkish Airlines Istanbuli kaudu alates 270 eurost. Sooduspakkumiste hulgas on olnud kalliduselt järgmisel astmel hollandlaste KLM: nende soodsaimad hinnad on jäänud 290-300 euro kanti. Seejuures on läbi aegade reisidiilidena esitletud isegi UIA Ukraine International Airlinesi lennupileteid Dubaisse 350 euroga. Kas see on põhjendatud? Kõrghooajal, suurema nõudluse käigus ja lühema ette ostmise perioodi korral võib tõesti 350 vägagi hea hind olla. Ülejäänud piletid võisid samal perioodil tunduvalt üle 400 euro küündida. Enamjaolt aga Tallinnast algavate lendude osas väga tihti sooduspakkumisi ei leia. Pigem on isegi perioode, kus AÜEsse saab Riia kaudu odavamalt airBalticuga valides sihtkohaks Abu Dhabi. Seepärast jõuamegi järgmise punktini…

Aga kas Helsingist võiks odavamalt Dubaisse saada?
Ja nii ongi! Meie regioonis on kõige odavamad lennupiletid Dubaisse saadaval algusega Helsingist. Nimelt opereerib Helsingist otselende Dubaisse odavlennufirma Norwegian. Läbi aegade soodsaimad edasi-tagasi lennupiletid on alanud ainult 105 eurost! Ülejäänud Norwegiani Dubai reisidiilid on jäänud 130-200 euro vahemikku. Samuti on pakkunud keskmisest soodsamaid lende luksuslikku Dubaisse ka Qatar Airways, seejuures on piletihinnad alanud 190 eurost. Kui Põhjanaabrite juurest lendude alustamine ei ole vastukarva, siis kindlasti on see kampaaniate ajal piletite soetamisel üks odavamaid viise, kuidas Dubaisse kohale lennata. Ja seda ka siis, kui juurde arvestada soodsaimad laevapiletid Helsingisse koos lennujaama bussi kuluga.

NB! Kuigi 19. jaanuarist 2019 lõpetab Norwegian otselennud Helsingist, siis jätkuvalt võib tegu olla soodsa alguspunktiga. Nimelt toimuvad pärast otseliini sulgemist Norwegiani jätkulennud Stockholmi või Oslo kaudu samal suunal. Piletihinnad ei pruugi olla päris 105 eurot, ent suurema kampaania ajal tasub ikkagi silm peal hoida!

Milliseid variante veel on?
Märkimisväärset soodushinda on veel pakkunud Riia kaudu UIA Ukraine International Airlines. Neil on olnud üks eriliselt hea pakkumine: edasi-tagasi lennud Kiievi kaudu Dubaisse 115 euroga! Pole kindel, kas sellist hinnapommi enam tulevikus lõhkeb. Ülejäänud Ukraina rahvusliku lennukompanii odavad hinnad on olnud 240-290 euro ulatuses.
NB! Parandamatud seiklejad ja seljakotireisijad võivad proovida odavlendude kombineerimist. Näiteks lendab Wizz Air Sofiast ja mõnest Poola linnast Dubaisse vahepeal väga odavate hindadega. Kui oled pikemal rännakul või lihtsalt väga paindlik, siis saad oma Euroopa seikluse käigus ka Dubais ära käia.

Millise hinnaga tasuks siis piletid ära osta?
Kui Tallinnast on saadaval alla 300 euroga edasi-tagasi lennupiletid Dubaisse, siis võib selle üsna heaks diiliks lugeda. Plaan kindlasti Eestist lendu alustada? Võta kindlasti ära! Regulaarsed hinnad jäävad ikkagi üle 300 euro, küündides aeg-ajalt tunduvalt kõrgemaks. Paljudele eestlastele pole aga lugu lennata välja Helsingist või Riiast. Nende kahe linna vahel otsustades on kõige soodsam kasutada Norwegiani otselende Helsingist. Saadavus on aastaringne, ent kõige odavamaid pileteid tasub noolida suuremate hinnalanguste ajal. Riia pole just silma paistnud suuremat sorti soodushindadega, ent harva võib sealtki suuri üllatusi tulla.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Skyscanner. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂