Kuidas saada ruttu Eestisse tagasi?

 

Välisministeerium teavitab 18. märtsil kell 11:47 järgnevalt:

Täna on mitmed erivõimalused Eesti kodanikel Eestisse tagasi tulla. Tegutseda tuleb aga kohe.

Kuna olukord muutub kiiresti ja praktilised võimalused Eestisse tagasi tulemiseks vähenevad reaalajas, palume kõigil tagasi pöörduda soovijatel broneerida piletid kohe.

Reisitarga kommentaar: Transpordivõimalused lähevad jooksvalt kinni üle terve maailma, mistõttu tasub kindlasti Välisministeeriumi soovitusi väga tõsiselt võtta.

Kuidas saada Mandri-Euroopast koju?

Saksamaal Sassnitzi sadamast väljub täna õhtul kl 23.55 erandkorras Eesti ja Läti kodanikele ja alalistele elanikele Tallinki laev Romantika. Laev jõuab Riiga homme õhtul kl 23.55, kust on lubatud suunduda tagasi Eestisse. Broneeri pilet: https://www.tallink.ee/vali-reis

Palume arvestada, et Rügeni saarele Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal, kus asub Sassnitzi sadam, on hetkel kehtestatud sisenemispiirangud ja saarele pääsemiseks tuleb läbida täiendav politseikontroll. Seepärast on kohalike võimude soovitus, arvestades Tallinki laeva väljumisaega kell 23.55, siirduda saarele mitte enne kolmapäeva, 18. märtsi pärastlõunat, varudes samas piisavalt aega laevalejõudmiseks. Saksa ametivõimud on kinnitanud, et laevale suunduvad eestlased lubatakse politseikontrollist läbi saarele.

Kuidas saada Tenerifelt koju?

Tenerifel kehtivad aktiivsed liikumispiirangud ja lennureise tühistatakse. Soovitame kõigil Tenerifel viibivatel Eesti turistidel leida oma reisikorraldaja kaudu võimalus tulla viivitamatult tagasi või valmistuda kauemaks viibimiseks praeguses asukohas.

Wris pakub erakorralist lendu Tenerife Lõuna lennujaamast Tallinna lennujaama 19. märtsil (kellaaeg selgub tänase jooksul) – lend toimub siis, kui on kokku 90 inimest.

Registreerumiseks/arve saamiseks palume teil saata mail aadressile helina@wris.ee, milles on ära näidatud kõigi reisijate nimed ja pere peale üks telefoninumber.

Kui minimaalset lendajate arvu kokku ei saa, kantakse raha teie pangakontole tagasi.

Kuidas saada Egiptusest koju?

Egiptus on lubanud oma õhuruumi 19. märtsist sulgeda. Palume kõigil, kes pole juba oma tagasilendu kokku leppinud, võtta kohe ühendust oma reisifirmaga (Eesti firmadest näiteks Novatours või Estravel), et jõuda tagasilendudele Eestisse.

Seoses võimalike uute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega palume kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju või valmistuda asukohariigis pikemalt olema.

Kui olete välismaal sattunud lõksu ja ei leia võimalusi tagasipöördumiseks, palun saatke isikuandmed, asukohariik ja täpsem mure aadressile konsul@mfa.ee või helistage +372 5301 9999 (24h).