Beebiga lennukis – lendamine hoolivalt ja stressivabalt

 

Puhkusereis on ahvatlev, aga paljud vanemad kohkuvad mõttest beebiga lendamise ees. Teeme põhjaliku ülevaate, kuidas teha beebiga lennukis veedetud aeg võimalikult meeldivaks ja stressivabaks nii endale kui pere pisemale!

Beebiga lendamine ühest kaheteistkümneni

Üks
Beebiga lendamine pole haruldane juhus. Just sellepärast on igas lennukis olemas väikeste jaoks mõeldud mähkmelaud!

Kaks
Oled beebiga lennukis üksi? Palu WC külastamiseks lennusaatjal beebit hoida ja niikaua tema järgi vaadata.

Kolm
Lennujaamas tasub väravas seisvatelt töötajatelt küsida, kas lastega reisivatele peredele on boarding ajal eesõigus lennukisse minna. Lennufirmadel on selles osas erinevad reeglid, mistõttu tasub alati küsida, see pole sugugi ebaviisakas!

beebiga lennukis lendamine 1

Neli
Ole kaasreisijate vastu viisakas, kuna beebi alles õpib kombeid ja reegleid ning võib maailma avastamise käigus pahandust teha.

Viis
Õhkutõusul ja maandumisel lase beebil pudelit või lutti imeda, et vähendada ebameeldivat rõhumist kõrvades.

Kuus
Kui võimalik, siis väldi alla 3-kuuse beebiga lendamist, kuna lennuk on üsna bakterirohke keskkond. Samas ei saa mainimata jätta, et nii mõnegi ema väitel on just nii väikeste imikutega lendamine kõige rahulikum. Seega, lähtu enda tõekspidamistest!

beebiga lennukis lendamine 2

Seitse
Suuremates lennujaamades tekib turvakontrolli juures tihtilugu eraldi järjekord, kuhu joonduvad imikute ja väikeste lastega reisivad perekonnad. Nii ei ole kellelgi tunnet, et kontrollis läheb liialt kaua aega ja jäädakse teiste jaoks järjekorda kinni hoidma.

Kaheksa
Pikema lennureisi puhul tekib täiskasvanutel jet lag. Pere väiksemad liikmed on meile vägagi sarnased! Loomulikult vajavad beebi unetunnid enne hulgaliselt ajatsoone ületavat reisi sellisel moel nihutamist, et kohanemine uue kellaajaga läheks libedamalt.

Üheksa
Beebiga lennukis reisides võta imikule kaasa korralik, ent reisisõbralik varustus. Muuhulgas peaks kaasas olema mähkmed, niisked rätikud, snäkid, vähem lärmi tekitavad mänguasjad, lutipudel ja mõned esemed, mis aitaksid jonnihoogude korral tähelepanu eemale tõmmata.

baby-carriage-891080_1280-min

Kümme
Lühemate lendude puhul proovi võimaluse korral need ajastada tavalistele uneaegadele.

Üksteist
Võta enne turvakontrolli läbimist kõik vedelikud (pulbrijoogid jms) kotist välja. Nii läheb kiiremini!

Kaksteist
Ära tee negatiivsetest märkustest või kurjadest pilkudest välja. Hilisemate ebameeldivuste vältimiseks võid kohe lennukisse sisenedes lähemate kaasreisijate ees ette vabandada, et beebi võib vahepeal karjuma hakata. Vahel ei saa ju jonni vastu lihtsalt mitte midagi teha!

Anna kommentaarides teada, milliseid nippe ja soovitusi on Sinul teistele beebiga lendamiseks anda!

One Comment

  1. Berit says:

    Tere, olen oma blogis samuti antud teemal kirjutanud. Ei hakka siin kõike kordama, kel huvi, saab lugeda (lisaks lennukile ka muud reisikogemust).
    Ja lennukis ei pea pudelit või lutti andma, kui laps on rinnalaps 🙂 Rinnalapsega reisimine on veel üldse eriti lihtne.
    https://lifeatlucky13.wordpress.com/category/reisimine/

Leave a Comment