India odavlennufirmad – vajalik, kui unistad India reisist

 

Unistad India reisist või oled juba reisi planeerimas? Tutvustame odavlennufirmasid, millega on võimalik Indias reisimisel eelarvet kokku hoida ja võrdlemisi hõlpsalt ringi liikuda.

2014. aastal tehtud uuringu kohaselt on Indias maailma kõige odavamad lennupiletid. Viimastel aastatel on riigi lennunduses toimunud plahvatus ja erinevaid odavlennufirmasid on tekkinud nagu seeni pärast vihma. Tänaseks on mitmed neist pankrotti läinud. Teoreetiliselt on võimalik, et midagi sarnast juhtub praegu teenindavate kompaniidega, kuid kindlaid ennustusi on võimatu teha. Kui siselendudest sõltub mõnele olulisele rahvusvahelisele lennule jõudmine, siis tasub teha reisikindlustuse, mis kataks ootamatud juhtumid. Suur osa India siselendudest jäävad 20-80 euro vahele. Loomulikult mõningate eranditega, näiteks Andamani ja Nicobari saartele võivad lennud palju rohkem maksma minna.

Millised odavlennufirmad Indias lendavad?

SpiceJet

kaart1

Vahepeal liikusid kuuldused nagu lennufirma oleks pankroti äärel, kuid meie viimastel andmetel lennud toimuvad ja riskijulged rändurid võivad saada vägagi häid hinnapakkumisi. Firma lendab paljudesse India siseriiklikesse sihtkohtadesse, kuid lisaks veel Nepaali, Taisse, AÜEsse ja Omaani. Ekstreemturiste võib huvitada nende marsruut India ja Afghanistani vahel.

IndiGo

kaart2

IndiGo lendab lisaks suurele hulgale kodumaistele sihtkohtadele ka AÜEsse, Omaani, Taisse ja Singapuri. Tihti kipub IndiGo olema kõige odavamate hindadega siselendude pakkuja Indias, nii et nende kodulehel olevatele sooduspakkumistele tasub kindlasti silm peal hoida, kuna aeg-ajalt võib sinna tekkida tõeliselt magusaid pakkumisi.

GoAir

goair-12013-route-map[1]

GoAir on kahe eelmainitud odavlennufirmaga võrreldes tagasihoidlikum, kuna välismaised ühendused puuduvad. Seevastu on aga Indias välja arendatud täiesti arvestatav lennuvõrgustik, odavate hindadega on võimalik lennata lõviosa suuremate linnade ja paikade vahel.

Jet Airways

kaart3

Tegelikult pole Jet Airways odavlennufirma, vaid tegu on üleüldse ühe suurima India lennukompaniiga. Firma on omanud Jetkonnekti ja Jet Lite nime kandnud odavlennufirmasid, kuid alates 2014. aasta detsembrist neid logosid enam ei kasutata. See tähendab rändurite jaoks seda, et Jet Airways nime alt võib hakata leidma üsna odavate hindadega pileteid. Erinevaid otsingusüsteeme kasutades on võimalik leida, et mõne siseliini hind on Indias Jet Airways’i poolt pakutuna kõige odavam. Boonusena tuleb kaasa keskmisest kvaliteetsem reisielamus, kuna lennukites on rohkem jalaruumi ja kuuldavasti tähelepanelikumad lennusaatjad.

Mida tasub teada enne India odavlennufirmade teenuste kasutamist?

Uuri kindlasti enne piletite eest maksmist konkreetse piletitüübi tingimusi, näiteks tühistamise osas. India lennufirmad on tuntud selle poolest, et väikeses kirjas võib olla uskumatult tüütuid või vereimejalikke nõudeid. Proovi alati õrnu asju (isegi peegelkaamera kolmjalga) käsipagasis kanda, kuna äraantavale pagasile ei pruugita lennujaama töötajate poolt just hellitusi jagada. Uuri, kas lennu tühistamise korral pakutakse majutust või muid hüvesid. Jet Airwaysi ja IndiGo vahel ei pruugi alati meeletu hinnavahe olla, kuid internetiavarustes leidub kogemusi, kuidas JA pakkus pärast lennu tühistamist tasuta öömaja, kuid IndiGo jättis reisijad võõras linnas täiesti hätta.

Mõned India odavlennufirmad lendavad Kagu-Aasia poole, kust on võimalik teiste firmadega edasi kulgeda.

Kirjuta kommentaaridesse oma kogemustest Indias odavlennufirmade kasutamisega!

Leave a Comment