Luksemburgi reis – kuidas Eestist odavalt Luksemburgi saada?

 

Luksemburg on üks Euroopa väiksemaid riike, hõivates Euroopa Liidus pindala poolest väiksemate riikide arvestuses teise koha. Siiski on seda sihtkohta mõistlik külastada, kuna sealt leiab üllatavalt palju looduslikku ilu ja huvitavat arhitektuuri. Järgnevalt teemegi ülevaate, kuidas saada Luksemburgi odavalt kohale!

paris-984593_640

Kuidas otse Luksemburgi lennata?
Luksemburg on nii väike koht, et otselennud kipuvad üldjuhul pigem kallid olema ja neid pole võimalik teha Tallinnast, Riiast või Helsingist. Lähim linn Luksemburgi otselendudega on Stockholm, kust on võimalik lennata kohale nii SASi kui Luxairiga (Luksemburgi ametlik lennukompanii). Kui alustada lende Eestist, siis võib arvestada, et kohale saamiseks on soodsaimate firmade hulgas esimeseks lennuks Nordica, Lufthansa ja SAS. Need suuremad kompaniid lendavad näiteks Stockholmi, Münchenisse ja Frankfurti, kust on võimalik juba Luxairi või muude kandjatega edasi sõita. Kui kasutada Momondot, Skyscannerit või muid sarnaseid otsingusüsteeme, siis tihti kuvatakse soodsaimateks variantideks just taoliseid kombinatsioone. Hinnad algavad edasi-tagasi lennu puhul keskeltläbi 190 eurost, ent võivad lühema ette ostmise aja korral küündida mitmete sadade eurodeni. Traditsiooniliste kandjate eelistamine sobib kindlasti neile, kes soovivad pigem kiiresti ja mugavalt kohale saada. Näiteks ootab ees mõni konverents või tähtsam kohtumine. Seljakotireisijatele on muid variante.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

train-1054874_640

Tänan, ei! Soovin lennata odavlennufirmadega.
Ka see on võimalik. Luksemburgi lendavad mitmed odavlennufirmad. Kui eelistad pigem ühe ümberistumistega odavlendude variante, siis on parimad variandid Luksemburgi Tallinnast Londoni või Milaano kaudu, seejuures Ryanairi teenuseid kasutades. Samuti võib mõningatel kuupäevadel jälgida easyJeti või hooajaliselt isegi Vuelingi klappivust vastaval Londoni või Barcelona kaudu. Hinnad sõltuvad hooajast ja piletite ostmise ajahetkest, ent algavad üldjuhul 100 eurost. Keskeltläbi jääb reaalne piletiost ikkagi 150-200 euro vahemikku.

Teine variant on alustada odavlende Riiast. Sel juhul võib arvestada, et harva on võimalik isegi saada 50-70 euroga edasi-tagasi pileteid, lennates talvisel ajal Londoni või Milaano kaudu. Lennujaamas võib ooteajaks kujuneda mõnel juhul 6-7 tundi, mistõttu ei pruugi see olla kõigile mõistlik valik. Mitme ümberistumisega võib olla aeg-ajalt samuti võimalik odavalt läbi ajada. Näiteks lennates Wizz Airiga Dortmundi ja sealt edasi Ryanairiga Londoni kaudu Luksemburgi. Muidugi on oluline arvestada, et iga lisanduv lend tõstab riski järgnevast sõidust maha jäämiseks.

luxembourg-2354945_640

Aga ehk on lähedal odavamaid lennujaamu?
See on tõesti variant. Nimelt saab lennata Riiast otse Frankfurt Hahn lennujaama. Mõnikord algavad ühe otsa piletid juba 15 eurost. Täiendavalt on vaja maksta bussipileti eest lennujaamast Luksemburgi kesklinna. Pileti hind oleneb nõudlusest ja muudest asjaoludest, kui veebist osta. Üldjoontes jääb 5-15 euro vahemikku. Variant on sõita lennujaamast bussiga Bullay (DB) rongijaama, ent see läheb kallimaks ja võtab kokkuvõttes rohkem aega.

Teoreetiliselt on võimalik sõita Euroopa suurematesse linnadesse nagu Pariis. Praktikas tähendab see aga arvatavasti kallimat kogumaksumust, kuna Lääne-Euroopas on rongisõit üsna kallis. Pealegi on raske leida lähiümbrusesse Frankfurt Hahniga (algusega Riiast) võrreldes taskukohasemaid lennupileteid.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment