Allikas: parkerlebnis.de

Ülevaade: AHHAA 4D elamuskino Tartu Lõunakeskuses

ahhaa4d-autoga

Allikas: AHHAA koduleht

Tartu Lõunakeskusest leiab AHHAA 4D elamuskino. Käisime seda lähemalt uudistamas ja küsisime mõned küsimused elamuskino juhatajalt Kristjan Kapilt.

Käisime vaatamas kahte filmi
Esimene neist kandis pealkirja Kõrvetav pangarööv. Nagu nimest võib aimata, siis see oli paras märul ja täis tagaajamisi. Kindlasti meeldib see pere pisematele! Filmi vaadates on võimalik minna seiklusele šerifi ja tema ustava ratsuga, et ajada taga hambuni relvastatud bandiiti. Pangaröövlil on lõhkevat dünamiiti ja väledad jalad tormakateks põgenemisteks. Igav juba ei hakka!

Teine elamusfilm oli Õudusunenägu, mida ei soovitata vaadata alla 12-aastastel kinohuvilistel. Ehmatusi ja groteskseid vaatepilte täis lugu pakub pinget igas vanuses vaatajatele. Pildiliselt oli film üllatavalt loominguline. Närvikõdi pakkuvad koletised pole tüüpilised nõiad või luukered, mida võiks animeeritud õudusloost oodata. Vaadake ise järgi!

Kaks küsimust: Kristjan Kapp (elamuskino juhataja)

Millised on kõige populaarsemad filmid AHHAA 4D elamuskinos?
Populaarseimate filmide TOP3 läbi aegade: “Kosmoseralli”, “Seiklus Hiina müüril” ja “Vana kaevanduse saladused”. Seejuures oli “Kosmoseralli” nii edukas, et pidime näitamisõiguste litsentsi kahel korral pikendama. Praegu jooksvatest filmidest on menukaimad “Kõrvetav pangarööv” ja “Õudusunenägu”.

Mida huvitavat elamuskinos juhtunud on?
Viimase aja kõige naljakamad juhtumised on arvatavasti seotud meie n-ö prussaka-efektiga. Selle käigus laseme külastaja jalgadesse 8 bari suruõhku, mis tekitab tunde nagu roniksid putukad mööda jalgu üles. Ehmatav tunne võtab suurel mehemürakal peopesad higiseks!

AHHAA 4D elamuskino alustas 18. juulil 2008. Tol hetkel oli see esimene 3D pilti pakkuv kino Tartus.

Leave a Comment