Kuidas teha reis Venemaale, Peterburi või Moskvasse odavaks?

 

Eesti piirneb pindalalt maailma suurima riigiga, kuid miks me senisest enam Venemaa reisi ette ei võta? Paljusid heidutavad kallid viisahinnad ja teadmatus soodsamatest reisivariantidest. Teeme põhjaliku ülevaate, kuidas teha reis Peterburi, Moskvasse või muudesse Venemaa linnadesse võimalikult soodsaks!

Põhimõtteliselt on Eestist Venemaale reisimiseks neli varianti. Lennuki, bussi, rongi või laevaga.

salute-1051725_640

Kuidas on Eesti Venemaale lennata?
Lendamine on pigem üks kallimaid variante, kuna Tallinna lennujaamast lendab vaid Aeroflot Moskvasse. Ühest küljest võivad hinnad üsna krõbedad olla, näiteks läheb edasi-tagasi lend Tallinnast Moskvasse maksma umbkaudselt 180-220 eurot, kui pileti paar kuud ette osta. Soodsamaid lennupileteid on võimalik hankida airBalticu teenuseid kasutades. Sel juhul algab küll lend Tallinnast, ent sõit Moskvasse toimub Riia kaudu. Need piletid jäävad 130-170 euro vahemikku. Teisest küljest on nii mõnelgi korral võimalik teistesse maailma piirkondadesse Tallinnast Moskva kaudu odavamalt sõita. Sooduskampaaniaid on olnud nii Maldiividele, Ameerika Ühendriikidesse kui Jaapanisse. Tasub jälgida!

the-kremlin-946735_640

Aga Eestist Venemaale bussiga sõitmine?
Tavahinnad on Lux Expressil Tallinnast Moskvasse 50-60 eurot ja Tallinnast Peterburisse nii Luxil kui Ecolinesil 10 euro ringis. Seega on Peterburisse Moskvaga võrreldes tunduvalt taskukohasem sõita. Simple Expressil on Tallinnast ja Tartust (ülikoolilinnast ainult suvisel hooajal) bussid Peterburi poole sõitmas mõnikord eriliselt odavate hindadega, mis algavad tervelt kolmest eurost! Samuti on võimalik sõita Tallinnast-Tartust Petserisse ja Pihkvasse. Tallinnast algavad reisid lähevad maksma 20-25 eurot, Tartust on veidi odavam.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

matruschka-1029539_640

Kuidas on Eestist Venemaale rongiga reisimine?
Tallinnast on võimalik sõita rongiga nii Peterburi kui Moskvasse. Edasi-tagasi Tallinnast Peterburi sõites on pilet istevagunis üle 40 euro ja kupeevagunis üle 80. Moskva puhul on istevagunis sõitmine üle 100 euro ja kupeevagunis üle 160 euro. Eriti kallis on SV-mugavusklass ehk 2-kohalised kupeed, need on neljakohalistest kupeedest kaks korda kallimad, näiteks Moskva variandi puhul üle 320 euro.

cathedral-885670_640

Lisaks on ju võimalik Venemaale laevaga sõita?
Jah, Tallinnast Peterburi viib St.PeterLine Läänemere kruiisi raames. See tähendab seda, et Peterburis on võimalik veeta terve päev ja sealt sõidab laev edasi Helsingisse. Konkreetse liiniga kaasneb võimalus veeta päev Peterburis viisavabalt, kuid piletile peab juurde ostma Vity Bus bussipilet, mis maksab 25 euro ja lapstele vanuses 0-12 eluaastat 12.50 eurot. Muidu on kõige odavamad laevapiletid alates 49 eurost, aga see kehtib B4 aknata kajutis eeldusel, et koos reisib neli inimest. Lisaks sellele on oluline jälgida, et pass kehtiks vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

moscow-887047_640

Nii, aga kuidas viisadega lood on?
Viimastel andmetel (2016 suvi seisuga) oleme kindlaks teinud, et…
4 päeva turismiviisa on 64 eurot
14 päeva turismiviisa on 67 eurot
30 päeva turismiviisa on 70 eurot
kiir 30 päeva turismiviisa on umbes 110 eurot
Pluss, halli välismaalase passi puhul pole viisa vajalik. Seejuures on lubatud riigis viibimise aeg kuni 90 päeva.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment