Kohad, mida tuleks vähemalt korra oma eluaja jooksul külastada
Kas sa tead, mis asi on nn to-do list? Inglise keelest eesti keelde tõlgituna tähendab see ‘tehtavate asjade nimekiri’ ehk nimekiri, mille loob endale inimene, kes soovib midagi teatud aja perioodi ajal korda saata.
Nimekirja võivad kuuluda tegevused, millest keegi on unistanud. Lisaks võib see sisaldada ka sihtkohte, mida ei ole saanud veel külastada.
Tegemata asjade nimekirja luuakse tihtipeale just pikemaajaliste unistuste täitmise tarbeks ehk lootusega teha või külastada midagi, milleni ei ole veel jõutud. Periood, mis võetakse aluseks võib ulatuda nii nädalate kui aastateni.
Kui võimalus on luua sihtkohtadest, mida soovitakse enne surma külastada (see on bucket list), soovime me teile anda mõned soovitused. Järgnevalt toome teieni kõige erilisemad riigid ning looduskaunid kohad, kuhu võiks oma eluajal veel jõuda.
Monte Carlo
Monte Carlo on Monaco linnaosa, mis paikneb otse Vahemere ääres ning mida kaunistavad uudse kui ka ajaloolise arhitektuuriga elamud. Üheks maailma kaunimaks puhkuse sihtkohaks kroonitud paik meelitab igal aastal kohale turiste üle kogu maailma.
Monaco ralli on kindlasti üheks hiiglaslikuks ürituseks, mis toob linnatänavatele F1 ralliautod ning maailmakuulsad rallisõitjad. Kas sa teadsid, et ka Lewis Hamilton elab alaliselt just Monacos?
Lisaks kõigele paikneb Monte Carlos ka üks maailma kuulsamaid kasiinosid (casino of Monte-Carlo). Ajaloolise väärtusega hoone paikneb Monte Carlo kõige kaunima tänava ääres ning ka filmides kasutatakse teda just kasiinodest kõige ihaldatuma filmimiskohana.
Hiina müür
Tegemist on 3.sajandist eKr loodud kaitseehitisega, mis loodi Hiina mägedesse impeeriumi kaitseks mongolite ja välisvallutajate vastu. 9 meetri kõrgune ehitis on 5,5m lai ning lisaks teedele on teatud distantside vahele ehitatud üle 20 tuhande vaatetorni.
Kogu müüri pikkuseks on 21 tuhat kilomeetrit, mille läbimiseks võib kuluda kümneid tunde. Paljud on väitnud, et tegemist on maailma imega, mida on võimalik kosmosest näha, kuid see on vaid levinud linnalegend.
Kahjuks ei ole kosmosest see visuaalselt nähtav ning selle kõrgelt nägemiseks tuleks istuda lennukisse ning lennata Pekingist Euroopasse.
Machu Picchu linn
Üheks iidseimaks linnaks ning avastuseks on Peruus Inkade linn, mis on ehitatud mägede nõlvadele. Sinna jõudmiseks tuleb kasutada bussi ning viimased kilomeetrid läbida jalgsi.
Parimate vaadetega matk võimaldab heita pilgu iidsetele kommetele ning tavadele ning ehituskultuurile sajandeid tagasi. Inkade rada linna võib võtta kuni 4 päeva rännakut, kuid kindlasti leiab ka lühema distantsiga võimalused.
Linnas on säilinud enam kui 200 hoonet ning tegemist on Unesco pärandite nimekirja kuuluva mälestisega. Viimastel aastatel on linna külastanud enam kui pool miljonit turisti, millele Unesco just eriti hästi ei reageerinud.
Madagaskar
Tegemist on saarega, kus elatakse justkui teises dimensioonis. Looduslikult on tegemist saarega, mille elanikkond, loomad ja taimed on unikaalsed.
Mujal maailmas ei eksisteeri enam just neid samu taimi ja loomi mida Madagaskari saarel rohkelt näha on. Näiteks elab Madagaskari kilpkonn just vaid sel saarel. Loomade kuningriik ning elanikond oskavad hiilgavalt sümbioosis elada ning teineteise eest hoolt kanda.
Giza püramiidid
Järgnev punkt võib tunduda irooniliselt tavaline, kuid me ei saa kuidagi mööda iidsetest püramiididest. Egiptlased on uhke ning rikkaliku ajalooga rahvas, kelle jaoks on püramiidid elu lõppemise sümbol.
Just püramiididesse maeti kõige tähtsamad vaaraod ning neid turvati kui hindamatut aaret. Nüüd Egiptusesse puhkusele sõites, tuleks kindlasti võtta ette retk püramiidide juurde.
Samuti tasuks endalt küsida suur küsimus: kuidas on suutnud nii kaua aega tagasi ehitatud monumendid nii kaua aega vastu pidada?