Kuidas osta soodsad lennupiletid Odessasse?

 

Eesti reisikirjanduses on Odessat nimetatud Musta mere pärliks, õnneliku elu kodulinnaks ja nostalgiahõnguliseks paigaks. Ukraina suvituslinnas elab pea miljon inimest ja viimastel aastatel on see mõnus paik muutunud eestlaste seas üha menukamaks kohaks. Seepärast teemegi põhjaliku ülevaate erinevatest variantidest Eestist Odessasse kohale jõudmiseks. Loomulikult paneme põhirõhu odavatele hindadele, et saaksite koha peal veelgi rohkem meelehead nautida!

Ehk on Eestist võimalik otse Odessasse lennata?
Jah, Eestist saab lennata suvisel hooajal otselennuga Odessasse! Lennufirma on Nordica ja ettevõtte iseärasustest tulenevalt on broneerimissüsteemides Poola lennufirma LOTi logo. Edasi-tagasi lennupiletite hinna madalpunkt on olnud 130-140 euro ringis. Enamasti on saanud piletid soetada pigem 140-200 euro eest. Lennu kestvus on Tallinnast keskeltläbi 2 tundi ja 15 minutit.

Kui otselennud kõrvale jätta, siis on ümberistumistega variante algusega Tallinnast isegi veidi odavamaid olnud. airBalticuga on saanud sinna-tagasi lennupiletid alates 120 eurost. Turkish Airlinesil on sooduskampaaniate ajal olnud lennupileteid alates 145 eurost. Iseenesest on tegu olnud heade pakkumistega, kuna mõnel juhul on lendudega kaasnenud võimalus uudistada korraks ka Istanbuli elu-olu.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Aga odavlennufirmadega lende kombineerides?
Kui osta mitu Ryanairi või easyJeti erinevat piletit, siis on võimalik soodsaid ühe otsa lende odavateks pakettideks kombineerida. Kahjuks pole Odessa sihtkoht, kus oleks kombineerimisest kasu. Nimelt ei lenda sinna Euroopa suurimad odavlennufirmad. Kui üldse ükski sinna lendavatest firmadest odavlennukaks kvalifitseeruks, siis on see flydubai. Siiski ei tasu eestlastele ega lähiregiooni inimestele absoluutselt ära Dubai kaudu Odessasse lendamine. Seega on vastus pigem ei.

Miks pigem ei? Nimelt on võimalik Kiievisse lennata Wizz Airiga otse Tallinnast. See on sarnaselt Odessale hooajaline liin. Siiski tekib küsimus, kas on mõistlik teha lend Kiievisse ja sealt liikuda 6-7 tundi bussi või rongiga Odessasse, kui sama hästi on võimalik lennata otse Tallinnast Odessasse. Otsust on võimalik kaaluda järgnevalt: kas plaanis on rohkem Ukraina reis või Odessa reis? Kui seda esimest, siis tuleb teha rahalised arvutused, kas Wizz Airi otselend tuleb kokkuvõttes odavam.

Ja millised variandid veel on?
Üldiselt on Ukrainasse võimalik sõida rendiautoga, ent see on võrdlemisi pikk teekond. Odessa asub ometi riigi lõunaosas. Pikema autoreisi plaani meeldimise korral saab muidugi selle ette võtta. Samuti on võimalik sõita busside ja rongidega kohale, kuid seegi võib võtta Tallinnast alustades aega päevi. Küsimus seisneb erinevate bussi- ja rongiaegade klappivuses. Eriti seikluslikud hinged võivad aga proovida Odessasse hääletamist. Sel juhul soovime kainet meelt ja vastupidavaid pöidlaid!

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment