Kuidas osta odavad lennupiletid Milanosse?

 

Eestist Milanosse lendamine on populaarne, kuna see on üks kõige soodsamaid sihtkohti (transpordi seisukohast) Itaalias. Paljud eestlased ei piirdu Milanosse lennates ainult Põhja-Itaalia suurlinnaga, vaid lähevad rendiauto või rongiga muid piirkondi avastama. Samuti on Milano lennujaamad populaarsed edasilendudeks nii odavlennufirmade kui kauglendude seisukohast. Seepärast olemegi uurinud põhjalikult hinnatrende ja analüüsinud informatsiooni, et pakkuda teile ülevaade odavaimatest võimalustest Eestist Milanosse saamiseks. Lisaks uurime, milliste hindade puhul on mõtet alustada lende hoopis lähiriikidest, näiteks Riia või Helsingi lennujaamadest.

Kuidas lennata soodsalt Tallinnast Milanosse?
Tallinna ja Milano vahelisi lennupileteid pakuvad kaks suurt odavlennufirmat: Ryanair ja easyJet. Seejuures lendavad nad erinevatesse lennujaamadesse. Ryanair maandub Bergamo (BGY) ja easyJet Malpensa (MXP) lennujaamas. Need on veidi erineva suunitlusega lennujaamad. Bergamo on peamiselt odavlendudele suunatud, kuid lisaks on sealt võimalik leida mitmeid tšarterlende soojadesse sihtkohtadesse. Malpensa on pigem klassikalisem rahvusvaheline lennujaam, kuhu lendavad Etihad, Emirates, Air Canada jne. jne. Lisaks sellele on sinna end sisse sättinud easyJet, kuigi Ryanairil on samuti nii mõnedki sihtkohad.

Tänaseks on soodsaimad edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Milanosse alanud 34 eurost ja sellise hinnaga pileteid pakkus easyJet. Ryanairi piletite hinnad on alanud tavaliselt 40 eurost. Niivõrd soodsate piletite krabamiseks peab olema kiire broneerija, kuna sellise hinnaga lennupileteid pole palju saadaval ja huvilisi leidub alati küllaga. Regulaarsemad soodushinnad Tallinna ja Milano vahel jäävad pigem 50-90 euro vahemikku. Taoliste hindadega sooduslende on saadaval võrdlemisi tihti, kuid peaasjalikult talviseks hooajaks. Suvel, kui tegu pole just suvelendude soodusmüügiga, kipuvad lennud tunduvalt kallimaks muutuma, kuna nõudlus Itaalia reiside järgi on üsna suur. Siiski on Milano ja ümbritsevad piirkonnad huvipakkuvad väljaspool suvist tipphooaega. Kultuur, toit ja vapustavad vaatepildid ei kao mitte kuhugi!

Loomulikult on meie hulgas neid, kes eelistavad odavlennufirmade teenuseid mitte kasutada. Sel juhul algavad tavalised piletikampaaniate hinnad 120 eurost. Siiamaani on keskmisest soodsamaid pileteid Milanosse pakkunud näiteks Turkish Airlines Istanbuli kaudu ja Lufthansa Frankfurdi sõlmjaama läbides. Siiski on taoliste lennupiletite ostmisel mitmeid miinuseid. Lennuaeg on võrreldes odavlennufirmadega otselendudega pikem. Samuti ei pruugi kõikide traditsiooniliste lennufirmade soodsaimad piletid pakkuda täisteenust ja oodatud mugavused jäävad olemata, näiteks puudub tasuta soe toit ja äraantav käsipagas. Sel juhul meenutab lennukogemus pigem odavlennukompaniiga lendamist.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Kas on mõtet lennata Milanosse Helsingist või Riiast?
Nii mõnegi sihtkohta puhul on mõistlikum lendu alustada Soomest või Lätist, kuna see tuleb kokkuvõttes tunduvalt odavam. Ja seda ka siis, kui juurde arvestada täiendav kulu transpordile. Helsingit ei tasu Milano puhul soodsama variandina kasutada, sest sealt teeb ainsana otselende Finnair. Küll aga lendab Riiast Bergamo lennujaama Ryanair, mille absoluutne hinnamadalik on jäänud 20 euro juurde. Sellise hinnaga piletite hankimise korral võib näiteks Lux Expressi sooduskampaaniaga kombineerides saada Eestist Itaaliasse väga konkurentsivõimelise hinnaga.

Üldiselt oleneb kõik konkreetsest ajahetkest. Kui Tallinnast pole eriti soodsaid lende saadaval, siis tasub ikka Riia poole vaadata, et piletihindu omavahel võrrelda. Mõnikord võib olla vastupidi: Tallinnast algavatele lendudel on käimas kibe sooduskampaania (näiteks easyJetil), mille tulemusel on hoopis Eestist odavam Milanosse lennata. Samuti tasub arvestada, et kõik silmapaistvad soodushinnad Milano lendudele (nii Eestist kui lähiriikidest) lähevad Reisitarga Facebooki lehele, nii et jälgi julgelt!

Kuidas veel Milanosse jõuda?
Ränduritele ja seljakotireisijatele võivad huvi pakkuda võimalused kombineerida busse, lennukeid, ronge ja hääletamist. Kuid kindlasti tasub meeles pidada, et pikemaajalisem transportide kombineerimine ei pruugi soodsast otselennust sugugi odavam tulla. Peale selle on võimalik teha autoreisi, läbides enne Milanosse jõudmist nii Ida- kui Kesk-Euroopa riike.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment