SINU TEEJUHT: Odavad lennud Küprosele

 

Vahemere suuruselt kolmas saar on juba pikka aega eestlasi peibutanud. Aastaringselt võib seal nautida pigem sooja ilma. Talvel meenutab ilm Eesti suve. Suvekuudel on aga ilm väga soe. Temperatuurinäidik küündib 30 kraadini ja nii mõnelgi päeval ületab seda. Seejuures on aastast tervelt seitsmel kuul merevee temperatuur üle 20 kraadi. Mõnus! Järgnevalt saate lugeda, kuidas reisida Eestist Küprosele võimalikult soodsa hinnaga, et koha peal endale rohkem meelehead lubada.

NB! Küprose muudab poliitiliselt keerukaks situatsioon Põhja-Küprosega. Tegu on rahvusvahelisest tunnustamata riigiga, mida tunnustab maailma riikidest ainult Türgi. Seega võib arvestada, et kui soovid lennata Turkish Airlinesiga Istanbuli kaudu Küprosele, siis maandub see Ercani lennujaamas (ENC).

Kõigepealt. Kas Eestist saab otselennuga Küprosele kohale?
Jah, alates 2018. aasta märtsist lendab Ryanair hooajaliselt Tallinnast Paphose linna. Lennud toimuvad kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja reedeti. Tallinnast saab Küprose lennu peale hüpata kell 12:30 ja Paphosest väljub tagasilend Tallinnasse kell 08:00. Lend kestab umbkaudu neli tundi. Kõige odavamate piletite hinnad on alanud 70 eurost, ent tavapärased hinnad jäävad pigem 120-150 euro vahemikku. Kui osta piletid napilt enne väljalendu, siis võivad hinnad küündida 300-400 euroni. Odavlennufirmade teenuseid kasutades tasub alati piletid võimalikult vara ära osta.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Milliseid variante on veel Tallinna lennujaamast?
Küprosele on võimalik sõita airBalticuga üle Riia. Sel juhul on sihtkoht Larnaca. Piletihinnad on tavaliselt pikemalt ette ostes 180-220 eurot, ent kampaaniate väliselt on hinnad pigem 220-300 eurot. Samuti lendab Küprosele Aegean Airlines. Sel juhul toimuvad lennud läbi Ateena. Miinuseks on üsna kehvad väljumise kellaajad: Ateena-Tallinn-Ateena lennud toimuvad öösel. Samas on sel juhul saadaval olnud võrdlemisi odavamaid hindu, näiteks on pakutud edasi-tagasi lennupileteid 130-150 euro eest. Ümberistumisega reise pakuvad Küprosele mitmed teisedki suured lennufirmad, ent sel juhul ei pruugi palju odavaid hindu saadaval olla. See kehtib Lufthansa, Turkish Airlinesi ja muude suurte tegijate puhul.

Kas odavam oleks lendu alustada Riiast või Helsingist?
Kuigi paljudel juhtudel on odavam lennata erinevatesse Euroopa sihtkohtadesse Riiast või Helsingist, siis Küprose puhul see nii pole. Kõige odavam on ikkagi lennata Tallinnast või Riiast otselennuga Paphosele. Kõik ülejäänud variandid ja kombinatsioonid on sellest kallimad. Mõnel juhul võib tulla tšarterlend odavam, ent seda viimase hetke pakkumiste puhul, mitte tavahindadest lähtudes.

Mingeid variante veel?
Küpros on saareriik, nii et hääletamine ei tule kõne alla. Veidi ebatraditsioonilisemate variantide hulka kuulub kaubalaevadega hääletamine, ent selleks on olemas vastavad nomaadide/seljakotirändurite foorumid ja Facebooki grupid. Praamiga peaks saama Küprosele Türgi linnast Taşucust. Seejuures maabuvad praamid Põhja-Küprosele Kyrenia sadamasse.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment