Alaska tähendab tõelist seiklust metsikus looduses! Tegu on USA hiiglasliku osariigiga, kus võid kohtuda karude, põtrade ja huntidega nagu tegu oleks suure ja avatud loomaaiaga. Loomulikult on tegu kohaga, kus kohalik giid kulub marjaks ära, ent piisava eeltöö tegemisega on võimalik omal käel kõiki neid looduslikke rikkusi avastada. Käesolevast artiklist leiad ülevaate, milliste lennufirmade ja mis hindadega saab kõige odavamalt Tallinnast ja muudest lennujaamadest Alaskale lennata. Karud juba ootavad!

Kuidas reisida odava hinnaga Tallinnast Alaskale?
See pole sugugi lihtne ettevõtmine! Otseselt Eestist pole tükk aega ühtki sooduspakkumist Alaskale leidunud. Tegu on üsna kauge sihtkohaga, mis pole populaarsuselt võrreldav Türgi, Tai või Norraga. Seepärast ei tee lennukompaniid eraldiseisvaid kampaaniaid Eestist lähtuvatele jätkulendudele, mis peaksid lõpuks Anchorage’i või Fairbanks’i välja jõudma. Pealegi ei lenda peaaegu ühtki Euroopa lennufirmat Alaskale, mis vähendab omakorda erinevate soodusmüükide tõenäosust. Kui on kindel soov reisida Tallinnast Alaskale, siis tasub lennupileteid ikkagi muudest alguspunktidest vaadata. Tavalised lennupiletite hinnad algusega Tallinnast jäävad 1100-1600 euro vahemikku. Näiteks võtsime ette suvalised kuupäevad. Kõige “odavamad lennupiletid” algasid 1450 eurost, seejuures sai taolise hinnaga lennata Tallinnast Juneau’sse ja Fairbanksi. Anchorage’i piletid jäid 1600 euro ringi. Kodiak ja Cordova olid juba 1800-1900 eurot.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Ehk alustada reisi hoopis Helsingist?
Mõnel kuupäeval võib Soomest lendude alustamine tunduvalt odavamaks kujuneda. Näiteks on saanud tavapileteid 900 euroga, kui lennata Helsingist Frankfurti ja sealt edasi Condoriga otselend Anchorage’i. Tegu ongi ühega vähestest otselendudest, mis suunduvad Euroopast Alaskale. Siiski on olnud ohtrate ümberistumistega sooduslende Helsingist Alaskale. Icelandair pakkus edasi-tagasi pileteid Helsingist Anchorage’i 550 euro eest. Hiigelkampaania käigus paiskas Lufthansa koostöös Air Canadaga avalikkuse ette odavaid lennupileteid erinevatesse Põhja-Ameerika sihtkohtadesse. Muuhulgas sai lennata Helsingist Alaskale 340-400 euroga. Seega tasub jälgida suuremate USA lennumüükide käigus, kas New Yorgi ja Los Angelese kõrval pakutakse ka taskukohaseid lende Alaskale.

Milliseid soodsamaid variante veel Alaskale saamiseks leidub?
Arvestades seda, et Eestist ei toimu palju jätkulende Alaskale, mis jääks alla 1000 euro, siis tasub uurida pakkumisi algusega teistest Euroopa linnade lennujaamadest. Toome mõningad hinnanäited: Lufthansa koostöös Unitediga Pariisis 430 eurot, Delta Frankfurdist 520 eurot, KLM Saksamaa linnadest 460 eurot ja British Airways koostöös Finnairiga Kopenhaagenist 390 eurot. Kõikide nende pakkumiste puhul säilib võimalus, et Eesti lennuotsade maksumuse otsa liitmisel on ikkagi tegu keskmisest soodsamate lennupiletitega.

Täiendavalt võib mõelda ka järgneva variandi peale. Kui Tallinnast, Helsingist või Riiast saab väga odava hinnaga Põhja-Ameerikasse, siis tasub jälgida sooduspakkumisi sealsetest linnadest. Nii Seattlest kui Portlandist on saanud edasi-tagasi lennupileteid Alaskale 120-160 euroga, kasutades lendamiseks JetBlue teenuseid. Alaska asub meist tõesti kaugel ja tegu pole menuka sihtkohaga, mistõttu on vajalik reisikulude kokku hoidmiseks veidi rohkem kodutööd teha.

Kui võimalikult madal hind on kõige tähtsam, siis tasub hankida kahest järgnevast kategooriast soodsaima hinnaga piletid ja need omavahel klappima panna: edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast või lähiriikide pealinnadest Põhja-Ameerika läänerannikule + edasi-tagasi lennupiletid Ameerika läänerannikult Alaskale.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment