Kuidas leida parimaid pakkumisi soodsa ööbimiskoha leidmiseks? Hetked teeb Sulle ülevaate, milliseid erinevaid võimalusi leidub odava majutuse hankimiseks. Esimeses osas kõrvutame populaarseid hotellide broneeringusaite.

Internetis leidub hulgaliselt veebilehti, kust on võimalik leida ja broneerida hotelle üle terve maailma. Kasulik on mitte toetuda ühele lehele, vaid uurida oma sihtkoha majutuse kohta võimalikult paljudelt saitidelt. Kõik hotellid pole ühel lehel esindatud ja konkreetse ööbimispaiga toa hind võib erinevate veebiportaalide vahel korralikult kõikuda. Veebiavarustes leidub selliseidki hotelliveebe, mis kõrvutavad erinevate saitide tulemusi. Vähemalt teoorias peaks see tekitama olukorra, kus pole vajadust ise rohkem otsinguid teha. Praktika on näidanud, et need süsteemid pole kõikvõimsad ja väike lisatöö võib end kuhjaga ära tasuda.

Hotelliportaalide kasutamine ei tähenda “ise” hotellide broneerimist, vaid tegu on ikkagi internetipõhiste reisibüroodega. Need lehed vahendavad majutusasutuste pakkumisi vaheltkasu võttes, mistõttu nendel saitidel broneeringu tegemine ei võrdu juhuslikult hotelliuksest sisse astumise ja parima pakkumise küsimisega. Vaatamata sellele võivad suured hotelliportaalid odavate hindade näol arvestatavat väärtust pakkuda ning kindlasti pole mõtet neid odavaima majutuse otsinguil kõrvale heita.

Väga tähtis on jälgida broneerimise tühistamise reegleid. Leidub kliente, kes teevad Booking.com’is broneeringu ja tulevad hotelli enne otsustamist “tuba üle vaatama”. Küll aga on broneeringulehel selgelt kirjas, et krediitkaardilt on raha maha läinud ning see broneering polnud enam peale kindlat kuupäeva tühistatav. Tasuta tühistamine on üldjuhul teatud kuupäevani, mis varieerub hotellide vahel. Kindluse mõttes tasub mitme hotelli broneeringute vahel valides neid aeg-ajalt üle kontrollida ning aegsasti lõplik otsus ära teha. Sellele tähelepanu mitte pöörates võib kogu lugu kõvasti kallimaks minna, kui esialgu planeeritud.

Booking.com

Booking1

Broneerimistasudeta Booking.com on üks parimaid kohti heade pakkumiste leidmiseks ning hotellidest kiire ülevaate saamiseks. Enamikel hotellidel on vähemalt mõned arvustused ja populaarseimatel on neid väga suurtes kogustes. Arvustuste juures on märgitud, millisesse gruppi hinnangu andja kuulub, näiteks üksikreisija, vanem paar ja sõprade grupp. See aitab lugejatel selgeks teha, kas arvustajal võisid olla sarnased eelistused või mitte. Bookingu mobiiliäpp on väga mugav, sellega saab kiiresti viimase hetke hotellipakkumisi ära kasutada!

Hotels.comBooking2

Üle 260 000 hotelli enam kui 60 riigis – see on Hotels.com’i hiljutine seis. “Parim hind garanteeritud” tähendab seda, et kui samale hotellile leidub kuskil mujal odavam hind, siis maksab Hotels.com selle vahe kinni. 10 ööd kogudes saab 11. öö tasuta, selle programmiga on liitunud üle 100 000 veebiportaalis saadaval oleva hotelli. Üldiselt on tegu usaldusväärse ja maineka veebisaidiga, arvestatav konkurent Booking.com’ile.

MoreHotels4Less.comBooking3

Võrdlemisi populaarne broneeringuleht, kust võib leida parajalt häid allahindlusi sihtkohtades üle terve maailma. Märkimisväärsed lisad veebilehel puuduvad, kuid enne lõpliku otsuse tegemist tasub seal küll kiire hinnakontrolli ära teha.

HotelEngineBooking4

Ameerikasse minek? HotelEngine’t on võimalik ainult kasutajaga sisse logides kasutada, kuid sealt on võimalik leida tõeliselt konkurentsivõimelisi hindu. Paljude süsteemidega võrreldes on selles portaalis vähem hotelle (ca 35 000), kuid see-eest võivad hinnad mitmekümne dollari võrra odavamad olla. Registreerimisprotsess pole keeruline, sest sisse on võimalik logida Facebooki kontot kasutades. Lisaks soodsatele hindadele leiab hotellide juurest Walk Score, mis näitab auto olemasolu vajadust ning broneeringute pealt on võimalik punkte teenida ja protsente toa maksumusest tagasi saada.

getaroomBooking5

Väga lihtsa ja loogilise ülesehitusega hotelliveeb, kust on võimalik leida ülemaailmselt tervelt 80 000 hotelli.

HotelReservations.comBooking6

Lehe nimi ütleb kõik ära! Broneeringuid on võimalik teha pea 200 000 erinevas hotellis ning repertuaari kuuluvad majutuspaigad ka eksootilisemates sihtkohtades.

Agoda

Booking9

Üle 390 000 majutusasutuse ja seitsme miljoni kliendi – see on Agoda! Suure andmebaasiga broneeringuportaal ei paku eriliselt odavamaid hindu, kuid laia hulga majutusvõimaluste poolest tasub seda lehte külastada.

Expedia

Expedia

Miks kasutada Expediat? Auhinnaprogramm püsiklientidele.  Süsteem on mugav,  sest salvestab korraga ühe kasutaja mällu rohkem kui ühe inimese krediitkaardiandmed, Frequent flyer programmi numbrid ja muud andmed, mida hotellide või lendude broneerimiseks vaja võib minna.

BOONUSEKS: Need ajad on möödas, kui hostel tähendas ainult 20 inimesega (kes pole end mitu päeva pesnud) ühes toas ööbimist. Odava majutuse otsimisel on mõistlik kiigata hostele pakkuvate veebiportaalide poole, kust on võimalik leida igale maitsele vägagi erinevaid ööbimisvõimalusi.

HostelbookersBooking7

Üks hinnatumaid portaale hostelite ja muu odava majutuse leidmiseks.

HostelworldBooking8

Suurepärane hostelileht, kust on võimalik otsida majutust nii hostelites, B&B’des, hotellides, apartementides kui kämpingutes. Teistest erineb sellepoolest, et valitud kuupäevade raames võib limiteeritud saadavuse korral pakkuda öid erinevates toatüüpides. Teistes portaalides kuvatakse sarnases olukorras enamasti “täismaja” veateadet.

Leave a Comment