Äkitselt oli turvaline betoonist pind taldade alt ära kadunud ja jalge all oli ainult 175 meetrit täiesti tühja õhku. Nii algas Tallinna teletornist köie abil laskumise adrenaliinirohkeim osa.

Aga esmalt, mida kujutab endast rappelling? See on erinevatelt objektidelt köiega laskumine. Tehnikat kasutatakse tihtipeale mägironimisel, peale tipu vallutamist laskumiseks või raskestipääsetavatesse süvikutesse pääsemiseks. Harrastajad laskuvad ka majade katustelt. Õiget varustust kasutades on köiellaskumine väga turvaline. Tallinna teletornis toimub laskumine 175-meetri kõrguselt, kasutades kahte köit ja trosse. Köiellaskumine ei nõua head füüsilist vormi ja sellega saavad kõik hakkama. Rappelling on heaks võimaluseks kõrgusekartjatele oma hirmule vastu seista.

10380704_884003534962709_7085571379726878866_o

“Kas sul elu armas pole,” hüüdis üks ehmunud tädi, kui mulle olid rakmed külge pandud ning valmistusin kõndima ümber Teletorni serva, et minna laskumiskoha juurde. On küll, aga nagu instruktor ütles, siis just sellised kogemused panevadki seda rohkem hindama. Milliseid vaateid on võimalik niivõrd kõrgelt näha! Tegu oli võrdlemisi tuulise päevaga, kuid nii kõrgel on loomulikult puhuvaid iile tugevamaltki tunda. Enne servalt alla laskumist oli suur elevus ja kerge ärevus, kuna polnud õrna aimugi, mis tunne mõne hetke pärast valdama hakkab. Pärast esimest sammu tühja õhuruumi ja Teletorni servast lahti laskmist valdab tõeliselt äge tunne, sest lõpuks oledki jõudnud maa ja taeva vahele.

Teletornis olen proovinud servakõndi ja tagantjärele mõeldes on see otsekui ettevalmistus köieltlaskumisele. Samas poleks tookord osanud ette kujutada, et kunagi lähen päriselt üle serva ja maandun torniesisel muruplatsil. Köiega laskumisel polnud aga meenutustel veel ruumi, sest kõiki meeli haarasid vaated, kõrvus puhuv tuul ja võimas tunne, mis tekib eneseületusega täidetud momentidel. Laskumise käigus tegid päris paljud külastajad palju pilte ning arvatavasti olen nüüd vähemalt kümne inimese kaamerate mälukaartide peale jäädvustatud. Murule maandudes küsis instruktor, kuidas mulle meeldis ja järele jäi vaid öelda, et see oli üks vägev kogemus!

Pakub huvi? Aja saad broneerida siit.

Leave a Comment