Kas tõesti arvasid, et lennata on kallis? Odavad lennupiletid on käeulatuses! Hetked näitab Sulle, kuidas lennata odavamalt ja viia ellu reisiunistusi. Esimeses osas vaatame, kuidas on võimalik lennujaamu valides kauaoodatud sihtkohta soodsamalt pääseda.

Lennupileteid ostes tasub vaadata Tallinna lennujaamast kaugemale. Mitte liiga kaugele. Piisab sellest, kui uurida meie lähinaabrite suuremate lennujaamade poolt pakutavat. Nimelt teevad Tallinna lennujaamast regulaarlende 15 lennufirmat. Kui Nordic Aviation Group kõrvale jätta, siis suur osa lendab neist ühte-kahte sihtpunkti. Võrdluseks väljub Helsingi lennujaamast tervelt 27 kompaniid ja ainuüksi Finnairil on mitukümmend sihtkohta. Loomulikult tähendab see odavamaid hindu, sest konkurents on suurem, leidub rohkem lennureisijaid jne.

Ühesõnaga enne järgmist puhkusereisi kuumale maale, suurt seiklust metsikus looduses või lausa ümbermaailmareisi algust tasub mõelda Helsingi ja Riia lennujaamade peale. Kui lõpp-punkt on teada, siis on tark alustuseks välja selgitada, kas kummastki lennujaamast läheb otselendu ihaldatud sihtkohta. Helsingist väljuvate lendude ülevaade on siin ja Riia väljalennud on siin. Kui mitte, siis on lahendus jätkulendudes. Suurtel lennukompaniidel võivad need sooduskampaaniate või muude asjaolude käigus tavalisest odavamaks osutuda. Näiteks Riia-London-New York või Helsingi-Istanbul-Peking.

Järgnevalt võrdleme Tallinna, Helsingi ja Riia lennujaamade plusse-miinuseid.

Tallinna lennujaam (TLL)
Kodumaist lennujaama ei ole mõtet odavate pakkumiste jahil täiesti ära unustada. Esiteks toimuvad mitmetel suurematel lennufirmadel (k.a. meie Nordic Aviation Groupil) sooduskampaaniad, mille käigus on võimalik tavalisest madalamaid pileteid soetada. Selleks tasub liituda uudiskirjadega ning hoida silm peal suurte ostukampaaniate käigus tehtavatel pakkumistel (Hullud päevad, Osturalli).
Oluline hetk!  Tallinna lennujaamast väljuvatest lennufirmadest on Ryanairil ja Turkish Airlinesil tihti eriti häid pakkumisi. Odavlennufirma Ryanair puhul Euroopa sihtkohtadesse lendamisel erinevaid pileteid kombineerides ning Turkish Airlines võib pakkuda konkurentidest oluliselt madalamaid hindu Aasiasse, Põhja-Ameerikasse ja Aafrikasse suundadel.

+ Lähedal. Ajakulu on väiksem ja eriti Põhja-Eestis elades.
  Naabrite pealinnadega võrreldes vähem lennuühendusi ja kallimad hinnad.

Helsingi lennujaam (HEL)
Nagu eelpool mainitud, siis Helsingist väljub palju rohkem lende, mis tõstab tõenäosust odavamate piletite leidmiseks. Tallinna ja Helsingi vaheline laevaliiklus on tihe ja paljudel juhtudel teeb laevapiletid Helsingisse + transport lennujaama + lennupiletid kokku vähem, kui lennata Tallinnast koos vahepeatustega oma soovitud sihtkohta. Helsingi lennujaamast välja lendamise variant sobib suurepäraselt Põhja-Eestis elavatele inimestele.
Oluline hetk! Helsingist väljumist on võimalik siduda mõnusa ajaveetmisega põhjanaabrite pealinnas või kõrvalepõikega mõnda huvitavasse sihtkohta Soomes. Tõsi, nii võib kujuneda Tallinnast lendamisega võrreldes välja käidavaks rahasummaks sarnane suurusjärk. Seega sobib taoline variant pigem vaheldusrikkuse loomiseks, kui lennupiletite pealt säästmiseks.

+ Odavamad hinnad
+ Rohkem sihtkohti ja lennuühendusi
 Laevasõidud ei pruugi hästi lennuaegadega klappida
 Ilma autota liikudes on vaja erinevalt Riiast eraldi transpordiga lennujaama jõuda.

Riia lennujaam (RIX)

Mitte ainult lõuna-eestlastele! Riiast lendab airBaltic paljudesse sihtkohtadesse ja seda tihti üsna soodsate hindadega. Lisaks sellele on võimalik Tallinnaga võrreldes sõita Riiast Ryanairiga enamatesse sihtkohtadesse. Sooduskampaaniate ajal on võimalik saada Tallinn-Riia bussipileteid 3-5 EURiga kasutades Simple Express bussifirmat. Muul ajal on kallimate bussipiletitega võimalik ikkagi lendude pealt parajalt kokku hoida.

Oluline hetk! Vahel võib kujuneda Tallinn-Riia-X odavamaks, kui Riia-X piletid ja seda just airBalticu lennupiletite puhul. Tasub alati erinevaid variante katsetada!

+ Odavamad hinnad
+ Rohkem sihtkohti ja lennuühendusi
Riia lennujaamas võib ruttu igav hakata, kui juba bussisõit ära ei tüüdanud

Eelnevatele lennujaamadele täienduseks sobiksid nimekirja Stockholmi Arlanda ja Peterburi Pulkovo lennujaam. Mõlemast kohast on võimalik kohati üsna soodsaid lende saada, kuid nende kahjuks räägivad ajaline ja rahaline kulu. Kui neist lennujaamadest peaks saama kauglende veahinnaga (kogemata arvutisüsteemi sisestatud hinnad, mida tuleb kiiresti kasutada ja võivad olla tervelt -80%), siis võib Tallinnast Stockholmi või Peterburi lendamine ära tasuda. Küll aga laevaga Stockholmi minek võtab kõvasti aega ja Peterburi puhul lisandub ajakulule viisa maksumus.

Ära unusta lugeda:

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 2

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 3

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 4

 

Anna kommentaarides märku, kas oled välja lennanud Riiast, Helsingist või mujaltki!

Leave a Comment