Mis toimub lennupiletite hindadega juulis 2022?

 

Kõigepealt kiire vastus pealkirjas peituvale küsimusele. Suvised lennupiletid kujunevad juba võrdlemisi kalliks. Juulikuuks pole võimalik populaarsetesse sihtkohtadesse enam alla 150-euroseid edasi-tagasi otselende peaaegu üldse saada.

Selge see, et odavaimate piletite saamiseks tuleb sedavõrd kibekiireks hooajaks lennud võimalikult varakult broneerida. Alternatiivina tasub kasutada sooduskampaaniate toimumise aegu, et krabada tavapäraste hindadega võrreldes taskukohasemaid lende.

Aga see oli lühike vastus. Järgnevalt teeme põhjalikuma ülevaate, et saaksid paremini oma tulevasi seiklusi ja puhkuseid planeerida. Puudutame põgusalt kõiki olulisimaid arenguid, mis puudutavad Tallinnast, Helsingist ja Riiast lende alustavaid reisisõpru.

Lufthansa kergitab julmalt lennupiletite hindu

Saksa lennufirma Lufthansa on järjekordne lennukompanii, mis on tõstnud suviste reiside hindu, et hoida kliente piletite broneerimisest. Kuna pandeemilised piirangud on kaotatud ja piletimüük on tohutult kasvanud, on lennuettevõtjatel raske nõudlusega sammu pidada.

Lufthansa üritas esialgu rahuldada nõudlust läbilaskevõime suurendamisega, kuid neil ei ole piisavalt töötajaid ja ressursse, et teenindada sel suvel lennata soovivaid kliente.

Sellest tulenevalt on lennufirma tõstnud hindu, et hoida inimesi piletite broneerimisest eemal.

See strateegia võib siiski olla tõhus ainult lühiajaliselt, sest reisijad võivad hinnatundlikkuse korral lihtsalt broneerida mõne teise lennuettevõtja piletid. Igal juhul on selge, et lennuettevõtjatel on sel suvel palju tööd, sest nad püüavad rahuldada suurenenud nõudlust reiside järele.

Lufthansa on nüüd viinud kõigi uute lühikeste vahemaade jaoks mõeldud lennupiletite müüki kõige kallimale hinnaklassile, et vähendada survet oma ülekoormatud firmale.

Edasi-tagasi pilet Londonist Münchenisse Economy’s maksab nüüd 1035 eurot, samas kui edasi-tagasi reis Frankfurdist Pariisi Lufthansa otselendudega maksab 1039 eurot.

See “kurnamismeetod” võimaldab lennufirmal osaliselt piirata reisijakoormust jätkuvalt opereeritavatel lendudel. Seni on Lufthansa juuli lõpuni tühistanud üle 1000 lennu.

Google Flights näitab, et Frankfurdi ja Pariisi vahelised lennud maksavad tavaliselt 167-376 eurot. Järelikult mõjutab see Lufthansa poliitika muutus oluliselt juulikuiseid lennureise.

Kas tasub sügiseks hakata lennupileteid ostma?

Nüüd on aeg osta oma lennupiletid selle sügise reisideks. Lennundussektoris on praegu suur nõudlus, kuid see peaks varsti normaliseeruma. Septembri- ja oktoobrikuu lennupiletid on sel ajal tõenäoliselt kõige soodsamad, seega on mõistlik broneerida piletid juba praegu.

Ettenägeliku broneerimisega madalhooajale saate vältida suviseid järjekordi ja muid probleeme lennujaamas. Seega kasutage praegust olukorda ära ja planeerige oma sügisreise juba täna.

Kas selleks suveks on liiga hilja lende broneerida?

Kui mõtled tšarterlennu broneerimisele selleks suveks, siis võiksid seda teha pigem varem kui hiljem. Suvise reisihooaja tipphetkele lähenedes (juuli keskpaigast augusti esimeste nädalateni) hinnad tõenäoliselt tõusevad.

Siiski on tšarterlennud Tallinnast ja Helsingist olnud väljumiste ja tühistamiste poolest stabiilsemad kui näiteks Lufthansa regulaarlennud. Seega, kui soovite broneerida suvised tšarterlennud, siis Tallinn ja Helsingi kujunevad päris mõistlikeks valikuteks, mida kaaluda.

Liinilendude hinnad on suvekuudeks oluliselt tõusnud, mistõttu ei ole mõistlik sel ajal lendu broneerida. Kui aga tähelepanelikult uurid ja Reisitarka jälgid, siis on siiski võimalik leida häid pakkumisi.

Näiteks edasi-tagasi lennupiletid Helsingist Horvaatias asuvasse Zadari saab augustiks broneerida alla 100 euro. Seega on parem broneerida lennud sügiseks või leppida lihtsalt veidi kallimate hindadega.

Ryanairi lennupiletid Horvaatiasse pole kusjuures ainuke näide. Juuli lõppu ja augustisse on saanud suurepärase hinnaga lende ka näiteks Billundisse (loe: Lalandia ja Legoland) ning Stockholmi otse algusega Tallinnast.

Ryanairil käib korraga mitmeid kampaaniaid

Ryanair korraldab regulaarselt mitmesuguseid sooduskampaaniaid. Kõik soodusmüügid on teineteisest veidi erinevad. Kui oled ühte juba kasutanud, siis see ei tähenda, et igal järgmisel poleks midagi uut ja põnevat pakkuda.

  • Ajavahemik: Näiliselt sarnased kampaaniad võivad tegelikult hõlmata täiesti erinevaid ajavahemikke. Näiteks võib üks sooduspakkumine kehtida järgmise kuu jooksul toimuvate reiside puhul, samas kui teine võib kehtida kuue kuu pärast toimuvate reiside puhul.
  • Piletite arv: igale lennule pannakse müüki teatav arv pileteid. Kampaania loosungile lisatakse siis odavamate piletite ligikaudne arv, näiteks 200 000 või 1 miljon. Oluline on siiski märkida, et kõik piletid ei ole allahinnatud – ainult teatud protsent on tavalisest odavam.
  • Sihtkohad: Kampaaniatel on sageli meeldejäävad nimed, mis jätavad mulje, et tegemist on konkreetse sihtkohaga, kuigi tegelikkuses on tegemist lihtsalt üldise geograafilise piirkonnaga. Näiteks suvine rannapiirkondade kampaania võib hõlmata lende mis tahes rannapiirkonda, olenemata sellest, kas see asub Saksamaal või Hispaanias.
  • Soodustuse suurusjärgud: Keskmiselt ulatuvad tavapärased kampaania allahindlused -10% kuni -20%. Siiski on aeg-ajalt ka erilisi kampaaniaid, näiteks “1=2 lennupiletit”, kus allahindlusprotsent ulatub kuni 50-ni. Nii et kui näete kampaaniat, mis tundub liiga hea, et olla tõsi, võib see tegelikult oma loosungile truuks jääda!

Praegusel hetkel saad kasu lõigata järgnevatest kampaaniatest:

1. Värske Ryanair promokood: lennud Helsingist al 7,99 € — vaata SIIT.
2. Ryanair hilise suvepäikese kampaania al 21,99 € — vaata SIIT.
3. Ryanair linnapuhkuste kampaania al 7,99 € — vaata SIIT.

Kahjuks on 6. juulil toimunud välkmüük läbi saanud. Jääme ootama järgmist välkkampaaniat, mis kostitaks meid alla 20-euroste lennupiletitega!

Kas tasub lendamise üldse ära jätta?

Hiljuti käis ühe Reisitarga välja otsitud soodushindade kampaania artikli alt kentsakas kommentaar läbi. Praegu olevat “ebaeetiline” jagada pakkumisi, sest lennunduses on hullumeelne suvi.

Lufthansat ja teisi lennufirmasid puudutavate uudiste tulv on viinud selleni, et rahvas hakkab juba eeldama tühistatud lende.

Kui võtta suvalisel päeval näiteks Tallinna lennujaama väljuvate ja saabuvate lendude nimekiri ette, siis reaalsuses ikkagi toimib enamik lendudest õigeaegselt või +30 minutit hilinemistega. Päris katastroofilist olukorda pole.

Katastroofiline olukord on peamiselt olnud Frankfurdi lennujaamas. Seal on tõesti olnud paras kaos. Sarnaseid hullumeelseid pilte on saanud näha näiteks Dublini lennujaamas.

Aga kui võtta siia kõrvale Helsingi, siis seal on enamasti mõnusalt lühikesed järjekorrad ning mingit suurejoonelist tühistamiste lainet pole märgata.

Milliseid põnevaid liine võiks talveks oodata?

Pikema jututa…

  • Ryanairiga Tallinn-Küpros tuleb tagasi! Ootame 50-euroseid edasi-tagasi pileteid ka 🙂
  • Käivad kuuldused, et Riiast peaks jälle Eilatisse (Punase mere äärde Iisraelis) saama Wizziga, loodame, et see saab teoks!
  • airBaltic hakkab lendama Marokosse ja Gran Canariale otse Riiast, aga piletid on kallimad võrreldes odavlendude kombineerimisega 🙁
  • Tallinnast hakkab Ryanair lendama otse Trevisosse (jällegi tasub mõelda mitte Treviso, vaid see liin on täiendav värav tervesse Põhja-Itaaliasse)!