Norwegian taastab agaralt reisijanumbreid

 

COVID-19 pandeemia hullemate aegade vaibudes on Norwegianil suurenenud reisijate arv. Juunis oli Norwegianil 1 937 318 reisijat, mis on 19 protsenti rohkem kui eelmisel kuul.

See on suurim reisijate arv alates pandeemia puhkemisest. Ettevõtte tegevjuht Geir Karlsen toob edu esile tänu Norwegiani 400-450 igapäevasele regulaarlennule.

Lendude arvu suurenemine on osaliselt tingitud uuest kollektiivlepingust Norwegiani ja tema salongipersonali ja pilootide ametiühingute vahel. Lepinguga lõpetatakse lennundustehnikute streik ja võimaldatakse kohustuslik vahekohtumenetlus. Tänu uuele kokkuleppele on Norwegian valmis jätkama oma edukäiku lähikuudel.

“Oleme rahul meie salongipersonali ja Norra pilootide ametiühinguga saavutatud kokkuleppega ning meil on hea meel, et meie lennukitehnikud on tagasi tööl, et tagada meie lendude tavapärane toimimine. See tähendab, et saame täita oma klientidele lubatud lennuliine. Praegu on nõudlus suvel suur, kuid paljudesse Euroopa sihtkohtadesse on veel kohti saadaval,” ütles Geir Karlsen, Norwegiani tegevjuht.

Norwegian lendas juunis 1 937 318 reisijat, võrreldes 225 509 reisijaga 2021. aasta juunis. Laenutegur oli 84,9 protsenti. Mahutavus (ASK) oli 2,924 miljonit istekilomeetrit, tegelik reisijatevedu (RPK) oli 2,482 miljonit istekilomeetrit.

Juunis kasutas Norwegian keskmiselt 68 lennukit ja 99,1 protsenti plaanilistest lendudest viidi lõpule. Õigeaegsus, mida mõõdetakse 15 minuti jooksul enne graafikujärgset aega väljuvate lendude arvuga, oli 70 protsenti.

93 protsenti kõigist lendudest saabus graafiku kohaselt või mitte rohkem kui tund aega hiljem. See statistika näitab, et Norwegian on usaldusväärne lennufirma, mille täpsuse määr on kõrge.