Hiina reis – kuidas hankida soodsad lennupiletid?

 

Hiina Rahvavabariik. Maailma suurima rahvaarvuga riik. Pindalalt neljas. Erinevaid linnu, külasid, looduskauneid kohti ja kultuuriga täidetud piirkondi? Väga-väga palju. Tõesti, Hiinasse maandudes on võimalikke tegevusi ja sihtkohti mustmiljon. Järgnevalt keskendume aga hoopiski sellele, kuidas Hiina reis soodsate lennupiletite hankimise kaudu soodsamaks teha. Teadupärast on lennupiletid reisi juures üks põhilisi kulusid, mida on võimalik teadlikult suunata ja juhtida. Kohtume Pekingi palees!

shanghai-1484452_640

Tallinnast Pekingisse & Shanghaisse
Kõige odavamaid piletihindu Tallinnast Hiinasse on pakkunud nii Finnair, Aeroflot kui Turkish Airlines. Seejuures on teistega võrreldes parajaid hinnamürske plahvatama pannud Aeroflot ja Finnair. Neil on kõige taskukohasemad edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Pekingisse alanud 360 eurost. Jah, KLM on langetanud samal suunal hindu lausa 315 euroni, kuid see oli pigem erandlik kampaaniakirss. Samuti on Turkish Airlinesil olnud Tallinnast algavaid pileteid Hiinasse, kuid need on olnud madalaimal hetkel 400-430 eurot. Finnairi puhul on hästi veel seegi, et soodsad lennud ei alga ainult pealinnast, vaid 420 on euroga on saanud lennata ka Tartust Pekingisse. Tüüphinnad jäävad Tallinn-Pekingi suundadel 400-550 euro vahemikku.

Kõige odavamad piletihinnad on Tallinnast lennates olnud läbi aegade ikkagi Pekingisse. Shanghai piletite hind on kukkunud Finnairiga Tallinnast alustades 400 euroni, ent pigem jääb tavaliselt 440-460 euro vahemikku. Kui kindel sihtkoht pole oluline, siis odavam on alustada Hiina reisi lende pigem Tallinnast kui Tartust.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

wanton-1447328_640

Lätist-Leedusse Pekingisse & Shanghaisse
Riiast lendu alustades on Pekingi ja Shanghai lennupiletite hinnad Eestiga võrreldes üsna sarnased, kuid suuremate hinnaüllatuste korral kipuvad olema keskmisest veelgi madalamad. Teisisõnu on saanud lennata Ukraine International Airlinesiga edasi-tagasi Riiast Pekingisse 280-315 euroga. Samuti 350 euroga Moskva kaudu Venemaa lennukompanii Transaeroga. Vilniuse lennujaama hindade ajalugu ei erine suuresti teiste Baltimaade pakkumistest.

Helsingist Pekingisse & Shanghaisse
Mõnikord on Finnairiga Tallinnast lennu alustamine isegi odavam, kui kohe Helsingist lennu peale minna. Üldjuhul pole erilist mõtet meelega Helsingist odavamate hindade jahi käigus lendu alustada või otsida.

guilin-1029103_640

Euroopast muudesse Hiina linnadesse
Loomulikult on aeg-ajalt erinevatest Euroopa suurematest linnadest Hiina sihtkohtadesse magusa hinnaga pakkumisi. Seejuures tuleks arvestada sellega, et nendesse linnadesse kohale sõitmine maksab samuti ja kokkuvõttes võib see potentsiaalse võidu ära nullida. Tüüpilised sooduspakkumised Pariisist, Milaanost ja teistest suurlinnadest jäävad 260-360 euro vahemaale. Erandlik on olnud näiteks edasi-tagasi lennupiletid Valgevenest Minskist Pekingisse ainult 195 euro eest. Olgu muidugi öeldud, et tegu oli veahinnaga ja Valgevenesse pole sama lihtne pääseda nagu Soome või Lätti.

NB! Pekingis võivad transiitreisijad viibida viisavabalt 72 tundi. Transiitreisijaks olemine tähendab seda, et sul on esitada edasilennu piletid!

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment