12 ootamatut väljaminekut reisimisel

 

Teeme kokkuvõtte erinevatest võimalustest, kuidas reisimisel võib ootamatuid väljaminekuid ette tulla. Loe läbi, et valmis olla ja neid ise vältida!

public-676019_640

Lisatasud pagasi eest
Odavlennufirmadega reisides tuleb alati kontrollida järgi, millised on pagasi eest nõutavad lisatasud. Vastasel juhul võib paraja portsu otsa sattuda ja lennujaamas kehtestatud piire ületava pagasi eest soolaseid lisatasusid maksta. Üldjuhul on odavlennates soodsam pagasi eest internetis maksta, kuna juba lennujaama seinte vahel on hinnad tunduvalt kõrgemad.

flood-965092_640

Ilmateade ei läinud täppi
Jah, ootamatult halb ilm võib samuti reisimise käigus lisakulusid tekitada. Kui plaan oli terve päev rannas päikese käes peesitada ja hommikul vaatavad aknast vastu süngelt hallid ilmaolud, siis tähendab see tihtilugu rahakoti tühjendamist. Näiteks siseatraktsioonide tasud, täiendavate riiete soetamine jne.

cuba-1116429_640

Astronoomilised valuutavahetuse teenustasud
Valuutavahetuspunkte tuleb hoolikalt valida. Öeldakse, et kõige kehvema vahetuskursi ja kõrgema teenustasudega vahetuspunktid asuvad tihti lennu-, rongi- ja bussijaamade sees või läheduses. Sellegipoolest võib nöörimist mujalgi ette tulla. Ebameeldivate olukordade vältimiseks tee internetis kindlaks ametlik vahetuskurss ja küsi enne vahetamist võimalikult detailselt lõpliku summa kohta.

violent-1166556_640

Vargused ja röövimised
Mitte miski ei tule reisil rohkem välguna selgest taevast, kui röövimine või vargus. Mõnikord võib see reisiplaanid korralikult segamini lüüa, ent kindel on see, et kurikaela rünnak tähendab igal juhul rahalisi väljaminekuid. Kindlusta end!

thermometer-833085_640

Reisi tühistamine
Võimalus, millega ei taha keegi enne reisi arvestada! Siiski võib haiguse või muude ootamatute põhjuste korral tulla kõne alla terve reisi tühistamine. Lennupileteid võib proovida maha müüa, kuid see ei pruugi alati õnnestuda. Pealegi suur osa reisijate poolt tehtud broneeringutest on tihti soodsama hinna nimel non-refundable ehk nende tühistamise korral raha tagasi ei saa.

atm-959533_640

Sularahaautomaadi kasutamine
Suur osa Eestis tegutsevaid pankasid küsivad välismaal võõrast automaadist raha välja võtmise eest lisatasu. Enamasti on see protsendi või iga väljamakse eest ühekordse tasuna. Mõnikord võivad välismaa pangad ATMi kasutamise eest lisatasusid küsida, seega tasub alati automaadi käsklusi ja hoiatusi tähelepanelikult jälgida. Üldjuhul ATMi ekraanile kuvatakse vastav teave, näiteks Our bank charges extra fee of x € for this transaction.

airplane-744876_640

Odavlennufirmade pardakaardid
Artikli alguses tõime esimese asjana välja odavlennufirmade pagasimured. Peame taaskord Ryanairi, Wizz Airi, easyJeti ja sõprade juurde tagasi pöörduma, kuna just odavlennufirmadega võib kõige rohkem rahalisi sekeldusi ette tulla. Nimelt nõuab suurem osa neist lennukompaniidest, et reisijad prindiksid juba kodus iseseisvalt pardakaardid välja ja seetõttu on nad loonud teenimisvõimaluseks lennujaamas lennule registreerumise ning pardakaartide väljastamise. Pole sugugi imekspandav, kui mõni firma küsib lennule registreerimise ja füüsilisel kujul piletite väljastamise eest mitukümmend eurot.

mercedes-1033461_640

Parkimine hotelli ees
Mõned hotellid pakuvad tasuta parkimist, ent kohe kindlasti pole see valdav trend. Eriti kalliks võib autokoht kujuneda suurlinnas, kus hotelli ümbruskonnas on parkimistasud niigi kalliks aetud. Kui eelnevalt pole hotelli kodulehelt parkimistasude kohta välja uuritud, siis võib sellest lisatasust tulla ebameeldiv väljaminek.

control-1027103_640

Riigist lahkumise maksud
Alati uuri sihtkohast lahkumise suhtes kehtestatud maksude kohta. Nii mõnedki riigid nõuavad turistidelt riigist väljumisel maksu, mida peab tihtilugu sularahas tasuma. Mõnikord on maks kehtestatud konkreetsete piiripunktide või lennuväljade jaoks, nii et aruka planeerimise korral on seda siiski võimalik vältida.

cell-phone-801946_640

Ootamatud telefonikõned
Klassikaline ettenägematu kulutus reisimise käigus on koju või mujale tehtud telefonikõned, mis lähevad tavapärasest tunduvalt kallimaks. Välismaalt helistamise tariifid on üldjoontes rahakotile vaenulikud. Need sõltuvad konkreetsest riigist, kuid selge on see, et Leedust on odavam helistada, kui Kaimani saartelt.

bottles-368909_640

Kallis pudelivesi
Kuumal hooajal eksootilistes riikides ringi reisides võib aeg-ajalt ette tulla olukordi, kus kurk ohtlikult kuivab ja lähim veepudel ootab tänavakaupleja kärus kümnekordse hinnaga. Kasum on kohalikele garanteeritud!

battery-1049668_640

Ära kadunud asjade asendamine
Telefonilaadija jäi bussiistmele? Päikeseprillid rannaliivale? Juhtub kõigil! Pahatihti peab need esemed juba reisil asendama, nii et seegi kuulub reisi eelarvet tehes ootamatute väljaminekute rahasumma alla.

Leave a Comment