Panama on mitmekesine riik Kesk-Ameerikas, kuhu sattudes saad valida, kas soovid külastada kohvifarme, seigelda vihmametsades või nautida puhkust türkiisse veega mere ääres. Riigi ühele poole jääb Kariibi meri ja teisele Vaikne ookean, nii et võimalik on valida väga erineva tegumoega randade vahel. Samuti on Panama suurepärane sihtkoht veespordi jaoks: snorkelda, sukeldu ja seila terviseks! Järgnevalt uurime välja, kuidas saab Tallinnast ja lähiriikide pealinnadest kõige odavamate hindadega lennupiletid Panamasse…

Kuidas lennata soodsalt Tallinnast Panamasse?
Kõigepealt heidame pilgu lennupiletite tavahindadele. Keskmiselt jäävad Panama lennupiletite hinnad 700-800 euro kanti. Muidugi sõltuvad hinnad veidi hooajalisusest ja konkreetsete kampaaniate olemasolust. Helsingi ja Riiaga võrreldes üldiselt olulist hinnavahet pole. Siiani on pakkunud odavaid lennupileteid Tallinnast Panama City’sse kõige rohkem Turkish Airlines. Nende kõige odavamad jätkulennud Istanbuli kaudu on pakkumisel olnud ainult 460 euroga. Siiski on reisidiilina esitletud ka hindu, mis küündisid 540 euroni. Iseenesest on see arusaadav, kuna isegi 600-eurosed lennupiletid on keskmise mõnesaja võrra odavamad. Küll aga peab mainima, et Panamasse tihti soodushindu saadaval pole. Pigem on tegu sihtkohaga, kuhu on vahepeal erandlikult mõned väga hea hinnaga piletid müüki paisatud.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Milliseid variante veel on?
Kõige odavamad piletid on saadaval olnud muudest Euroopa pealinnadest. Näiteks Amsterdamist on Lufthansa, United ja Avianca pakkunud edasi-tagasi lennupileteid Panama City’sse alates 290 eurost. Enamasti on parimad soodushinnad jäänud siiski 315 ja 370 euro vahemikku. Samuti on Dublinist müünud lende Panamasse Lufthansa koostöös Air Canadaga, seejuures algasid piletihinnad 290 eurost. Siinkohal sõltub nende piletite mõttekus mitmetest asjaoludest: kas Tallinnast algavad lennud klapivad näiteks Amsterdamist või Berliinist väljuvate Panama lendudega hästi? Ja veelgi tähtsam, kas Tallinnast väljuvate lendude otsa liitmine ei tee kokkuvõttes piletite koguhinda veelgi kallimaks? Nüüd on see kalkulatsioon igaühe enda teha, sest siin mingeid universaalseid valemeid pole. Kindel on aga see, et soodsate asjaolude klappimisel on võimalik Lääne-Euroopa lennujaamade kaudu Panama lendu alustades korralikult raha kokku hoida.

Kui aega on rohkem, siis võib kaaluda veelgi mitmeid kombinatsioone:

a) Lennuajad ei klapi, aga Tallinnast saab siiski odavalt sihtpunkti X ja sealt mõõduka hinnaga Panamasse? Võid mõelda reisi ühendamisele mõne Euroopa sihtkohaga, kus saad enne Kesk-Ameerikasse lendamist veidi mõnusalt aega veeta. Eriti hea on see variant, kui juhtub selles pealinnas tuttavaid ees olema, kelle juures ööbides hoiad eelarvet kokku.

b) Vahel on algusega USA ja Kanada linnadest häid lennupiletite hindu Panamasse. Kui selle müügikampaania kattub sooduspakkumistega Tallinnast, Riiast või Helsingist Põhja-Ameerikasse, siis saab ilusti taolise lennuplaani kokku panna. Oluline on seejuures kindlaks teha, et erinevate lendude vahel oleks piisavalt varuaega. Vastasel juhul võib hilinemiste või katkestuste korral olukord väga keeruliseks kujuneda.

Kokkuvõttes soovitame Panamasse reisimiseks esmalt vaadata, kas käimas on mõni jooksev lennukampaania Tallinnast, Riiast või Helsingist Panama City’sse. Kui neid pole ja reis pole väga kitsalt kuupäevadega piiritletud, siis võib julgelt mõelda teistest Euroopa pealinnadest Panama reisi alustamist. Võimaluse korral saab ühendada selle väikese Euroopa city break’iga.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee