12 viisi, kuidas reisimine võib sind muuta

 

maasai-herdsman-802888_640

Oled avatum
Nähes maailma senisest suuremas mitmekesisuses, kirevuses ja must-valge asemel pooltoonides, viib see igal juhul suurema avatuse nii teiste inimeste, kultuuride kui tõekspidamiste suhtes.

Avatus ei pruugi välja mängida ainult laias plaanis, see võib tähendada väikseid asju nagu julgus proovida eksootilisi toite pärast Hiinas krõbedate rohutirtsude söömist või valmisolekut lüüa kaasa hõimutantsudes, kui juba Sahara kõrbes koos berberitega on kohalikke tantse vihutud.

Samuti võib suureneda reisimise käigus avatus mitte ainult võõrana tunduva suhtes, vaid nii mõnedki väga kodused nähtused võivad omandada senisest uue ilme ja näo. Seegi võib viia sügavama mõistmiseni.

pexels-photo-58572

Väärtustad hetki
Kui slow travel ehk igas kohas tunduvalt pikemalt peatustega reisimine kõrvale jätta, siis reisi käigus sattud kohtadesse, kus tahaksid kauem olla.

Pealegi on hetki, mis on igasuguse reisistiili puhul ajutise iseloomuga, näiteks kütkestav päikeseloojang palmidega ääristatud ookeanirannal või vestlus kohalikega mägionnis Andide vahel. Siis mõistad, kuidas elus on kauneid momente, mis kaua ei kesta.

Hiljem hakkad sarnaseid silmapilguna näivaid hetki igapäevasest elust leidma ja neid kõvasti rohkem hindama.

landscape-mountains-nature-man

Enesekindlus on kasvanud
Reisimine paiskab sind olukordadesse, mis panevad proovile kannatlikkuse, läbirääkimisoskuse, loovuse ja mõnikord isegi põgenemiskiiruse (loodetavasti väga-väga harva).

Selge see, et nähes end erilaadsete situatsioonidega toime tulemas kasvab enesekindlus märgatavalt. Mõistad üha enam, kuidas sa saad endale kindel olla ja raskustes pinnale jääda. Mitmekesi rändamine pole seejuures erand, kuna kõik saavad enda jaoks kõhklematuse kasvatamiseks midagi kaasa võtta.

pexels-photo (7)

Lood, lood ja veel kord lood…
Maailma nägemine annab sulle eelduse rääkida põnevaid lugusid, seiklusi ja juhtumisi, mis on ühes või teises kohas juhtunud. Kui keset Tadžikistani kukud eesli seljast maha, järgi tulnud kiirabi kaotab poolel teel rehvi ja reisikindlustus ei kata eeslisõite, siis vähemalt muutub see ajapikku pööraseks looks, mida teistega jagada.

Pealegi ei pea need lood olema midagi ekstreemset ja hämmastavat. Samamoodi võib suurepäraseks mälestuseks olla unustamatu Niiluse kruiis või lahke vanatädi Põhja-Kreeka mägilinnas.

pexels-photo (6)

Suurenenud empaatiavõime
Uudisteportaalist maailma probleemide kohta lugedes võivad need nii mõnigi kord tunduda kauged ja täiesti anonüümsed. Kui oled aga nende paikade õhku hinganud ja kohaliku eluga tutvunud, siis järgmisel korral puudutavad sealsed uudised sind palju sügavamalt.

Vaieldamatult aitab reisimine kaasa võimele mõista teisi paremini ja end nende olukorda asetada.

pexels-photo-57544

Laiem maailmapilt
Sõnad ja pildid laiendavad meie maailmapilti, kuid omal käel kogemine teeb seda mitmekordselt.

Ühest küljest muudab reisimine maailma väiksemaks, sest tajud füüsiliselt, kui palju võtab ühest kohast teise liikumine aega ja sedagi, et võimaluse korral on võimalik maakerale tiir ümber teha.

Teisest küljest muutub iga riigi, linna ja paiga nime taga peituv reaalsus palju rikkalikumaks, kui sa kunagi oleksid osanud arvata.

startup-photos

Loovus on tõusujoonel
Uued lõhnad, maitsed, vaatepildid, jutud ja elamused toidavad loomingulist mõtlemist. Kõigest uuest kogetust sünnivad uued ideed ja nii mõnedki vanad küsimused saavad täiesti uued vastused.

person-stream-cliff-river

Mugavustsoon pole enam endine
Reisimine nihutab mugavustsooni piire pea vägivaldsel viisil, eriti, kui rändad enda kultuurist kardinaalselt erinevatesse ühiskondadesse.

Loomulikult eeldab see reisimist vältides ette korraldatud pakettpuhkuseid, kuid seda mitte ilmtingimata, kuna nendegi raames on võimalik murda vabaks 24/7 basseini ääres lebamisest.

See ei tähenda, et reisimine kaotaks ebamugavuse igaveseks, ent nii mõnedki olukorrad ei pruugi enam niivõrd võõra või hirmutavana tunduda.

pexels-photo (5)

Sõpru ja tuttavaid üle terve maailma
Sa pole kunagi üksi teel, mistõttu viib reisimine sind kokku paljude inimestega üle terve maailma, kes on samuti uusi maid ja rahvaid avastamas.

Kui oled hea inimestega suhtleja, siis võid peatselt avastada, et nii mõneski riigis ootab sind keegi ees, kelle juures ööbida või kellega kohvikusse lobisema minna.

nature-745863_640

Kodu võib tunduda kallim
Kui oled näinud maailma riike erinevates värvides, siis võib nende taustal kodu eriti kallina tunduda. Üldjuhul pakub reisimine elutervet viisi näha oma igapäevast elu uues võtmes ja see kogemus võib panna kodumaad rohkem hindama.

pexels-photo-58722

Toidusedel mitmekordistub
Nii mõnedki välismaal proovitud maitsed jätavad meeled kihelema eksootiliste toiduelamuste järgi. Nii võidki avastada end pärast Tai reisi otsimas Tallinnast või Tartust ehedat Tai restorani, mis jõuaks kasvõi veidike lähedale Chiang Mais tänaval proovitud pad thai‘le.

Samuti tähendab see koduköögis uute retseptide katsetamist ja toidupoes müüjatelt kummaliste maitseainete kohta küsimist, mille peale oskavad töötajad vaid õlgu kehitada.

background-20860_640

Fraasid, väljendid & tervitused
Ciao! Nie! Sa-wat-dee! Ühes riigis enam kui paar päeva reisimist garanteerib üsna kindlalt, et mõned tervitused ja muud väljendid jäävad külge. Eriti, kui oled eelnevalt kodus või lennukis vestmikku lehitsenud ja proovinud põhilisi fraase meelde jätta.

Leave a Comment