Kas tõesti arvasid, et lennata on kallis? Odavad lennupiletid on käeulatuses! Hetked näitab Sulle, kuidas lennata odavamalt ja viia ellu reisiunistusi. Teises osas vaatame, kuidas on võimalik erinevate otsimootorite kaudu soodsaid lennupileteid leida.

Internetis on meeletu hulk erinevaid veebilehti, kust on võimalik lennupiletite hindu otsida ja sobivaid lende ära osta. Lennupiletite otsinguportaalidel on erinevad võimalused ja seetõttu tasub soodsate piletite jahil kasutada mitmeid võimalusi. Tark tegu on mitte lootma jääda ainult ühe veebilehe võimalustele, vaid enam-vähem sobivate kuupäevade ja pakkumiste korral need konkureerivatest süsteemidest üle kontrollida.

Boonus! Internetis on palju häid reisi- ja lennupakkumisi erinevatel “diililehtedel”, Reisitark Facebook lehele on käsitsi parimad pakkumised kokku kogutud, et reisi- ja puhkusesõprade aega kokku hoida. Ära unusta siia klikates Reisitarka jälgima hakata!

Mõned otsingumootorid võrdlevad teiste veebilehtede saadud tulemusi ja teevad sellega tulemuste kõrvutamise oluliselt kergemaks. Üldiselt on nende veebilehtede kasutamine lihtne ja ei vaja erilisi oskuseid. Küll aga võib pikemaajaliselt kasulikuks osutuda enim tuntud lennujaamade lühendite teadmine, kuna see kiirendab otsingut ja tulemustest ülevaate saamist (näiteks Tallinn = TLL ja Helsingi = HEL). Siiski pole see mingil moel kohustuslikuks eelduseks ja ilma lühendite kasutamiseta on võimalik sama edukalt lende otsida.

Kasulik on meeles pidada, et tihti pole otsingu põhjal ette tulevad hinnad reaalajas kuvatavad, vaid on mingil ajahetkel salvestatud. Enamasti pole see üüratult vana hind, aga ostma minnes võib see mõni kord 2-10 eurot kallimaks kujuneda. Loomulikult pole siinne nimekiri lõplik. Internet on täidetud kõikvõimalike erinevate otsingu- ja võrdlussüsteemidega. Lisaks on võimalik lende otsida ka iga lennufirma kodulehelt.

Skyscanner

Skyscanner
Suurepärane otsingumootor, mis uurib erinevate lennufirmade pakkumisi ja otsingu käigus liidab erinevate kompaniide pileteid (multiple carriers). See võib piletihindu oluliselt alandada. Kui pole kindel, kuhu on soov sõita, siis on võimalik sihtkohana valida Everywhere. Sel juhul näitab Skyscanner hindadest moodustatud edetabelit parimatest pakkumistest. Kui lõpuks on sobiv pilet leitud, siis jääb üle ainult pilet välja osta. Rõõmustav on see, et Skyscanner ei küsi mingeid lisatasusid ja suunab otse parima pakkumise juurde selle välja ostmiseks.

Dohop Away

Dohop
Iseenesest ei tundu Dohopi tavaotsingul suuri eeliseid teiste portaalide eest, kuid nende Dohop Away on lahe ja imelihtne tööriist hea hinnaga lennupiletite leidmiseks. Eriti sobib see lihtsalt suure soovi korral kuhugi reisima minna. Lihtsalt tuleb valida väljalennuks sobilik lennujaam, ajavahemik ja otsimootor kuvab kuumimaid diile.

ITA Matrix

ITAMatrix
Süsteemist pole võimalik otse pileteid osta, kuid siiski on see leht mainimistväärt, sest siit võib leida hea õnne korral vägeva hinnaga lende. Reisi lõplikuks broneerimiseks võib kasutada reisibüroo või mõne broneeringusaidi abi.

Azuon

Azuon
Tõenäoliselt üks parimaid programme odavlendude kombineerimiseks. Azuoniga on võimalik erinevate odavlendude üksikuid otsi kokku sobitades luua tõeliselt soodsaid lennupakette. Seda programmi kasutades on teoreetiliselt võimalik Tallinnast alates 100 euro eest edasi-tagasi Hispaaniasse, Marokosse või Itaaliasse lennata. Programm vajab allalaadimist ning demo versioon ei toeta kõiki võimalusi, kuid soodsa hinna eest on võimalik Azuoni täisversioon hankida.

Momondo

Momondo
Populaarne veebileht, kust sobivaid lennupileteid leida, kuid soovitatav on teiste süsteemidega pakkumised üle kontrollida. Üllatusi võib alati ette tulla ning vahed erinevate lehtede puhul võivad küündida paarist eurost pea poolesajase hinnavõiduni.

Kayak

Kayak
Kayak on võimas otsingusüsteem, mis võrdleb korraga mitmete sadade lennureise pakkuvate veebisaitide valikut. See portaal võiks kindlasti kuuluda soodsate lennupakkumiste jahtijate arsenali.

Google Flight Search

GoogleSearch

2011. aastal USAs ja 2013. aastal Euroopasse laienenud Google lennuotsingu teenus pole teiste siinses nimekirjas olevate portaalidega võrreldes niivõrd populaarne, kuid kogub aegamisi fänne juurde. Boonuseks on interaktiivne kaart, kust näeb reaalajas kõiki võimalikke häid pakkumisi algusega kodulinnast või valitud sihtkohast.

ebookers

ebookers

See veebileht tundub olevat menukas eestlaste seas, kuna siit on võlutud välja mitmeid tõeliselt madalaid hindu näiteks open-jaw (sõidad välja ühest lennujaamast ja tagasi tuled teise või muu sarnane kombinatsioon, näiteks Tallinn-London-Riia) lendudega katsetades. Lisaks kasutatakse vahel ebookersi kohalikke saite nagu sakslaste ebookers.de põhjusel, et nii on saadaval konkreetselt odavad lennupiletid, mida mujalt ei pruugi leida.

Milliseid otsingusüsteeme kasutad Sina soodsate pakkumiste leidmiseks?

Leave a Comment