Mis lennud on Eestisse lõppenud?

Jätkame koroonaviiruse pandeemiast kerkivate tagajärgede kajastamist. Siiani oleme…

a) Loetlenud põhjused, miks märtsis 2020 MITTE reisida! (Ja siinkohal laiendaks seda soovitust aprillikuu lõpuni…)
b) Teinud ülevaate, millised lennufirmad lubavad tasuta lennukuupäevi muuta.
c) Ja vahendanud muid jooksvaid uudiseid turismisektorit tabanud krahhi kohta.

Nüüd aga teeme 16. märtsi kell 13:10 seisuga kokkuvõtte lennufirmadest, mis lõpetavad või on juba lõpetanud lennud Tallinna või Tartu lennujaama.

Teeme jooksvalt ülevaateid ka edaspidi. Olge terved ja hoitud!

Aeroflot

Venemaa suurim lennukompanii Aeroflot lõpetab lennud Tallinnasse 19. märtsist kuni 30. aprillini 2020. Lendude tühistamise järgselt saad soovi korral raha täielikult tagasi.

Teine variant on ühekordselt lende muuta, ent see peab toimuma samal marsruudil ning reisiklassis. Uus lennukuupäev peab jääma aastanumbrisse 2020.

Kolmas variant on aga vahetada reisimarsruut mõne teise lennu vastu. Sel juhul peab arvestama hinnavahe tasumisega. Ka taolise valiku korral kehtib reegel, et lend peab toimuma 2020. aasta jooksul.

airBaltic

airBaltic tühistab kõik lennud algusega Tallinnast alates 17. märtsist 2020. Kuigi ajendite rägastikust leiab mitmeid põhjuseid, siis selgelt sai lõplikuks kirstunaelaks Läti Vabariigi otsus sulgeda rahvusvaheliste lendude opereerimine.

airBalticu kõnekeskused on üle koormatud sarnaselt teiste lennufirmadega. Seepärast palub lõunanaabrite lennukompanii ühendust võtta ainult inimestel, kellel pidi väljalend olema järgnevate päevade jooksul.

Finnair

Finnair peatab lennud nii Tallinnasse kui Tartusse alates 17. märtsist 2020. Finnair lubas ühendust võtta kõikide reisilistega, kellel on lend tühistatud. Sarnaselt airBalticule paluti, et ühendust võtaksid ainult kliendid, kelle lend pidi toimuma lähimate päevade jooksul.

Lufthansa

Lufthansa POLE ametlikult lõpetanud kõiki lende Eestisse. Küll aga on vähendatud lendude arvu kuni 28. märtsini Frankfurdi liinil. Lisaks sellel on täielikult tühistatud lennud München-Tallinn-München liinil 8. märtsist 2020 kuni 28. märtsini 2020.

LOT

Poola rahvuslik lennukompanii LOT peatab lennud Tallinna ja Varssavi vahel 17. märtsist 2020 kuni 28. märtsini 2020. Otsus saabus pärast seda, kui Poola valitsus teatas, et sulgeb õhuruumi kommertslendude saabumisele ja väljumisele perioodiks 17.03.2020-28.03.2020.

LOT lubas kõiki reisijaid jooksvatest muutustest informeerida. Esindajate sõnul on nende kõnekeskused äärmiselt ülekoormatud, mistõttu ei pruugi löögile pääsemine kerge olla.

SAS Scandinavian Airlines

Alates 16. märtsist lõpetab SAS Scandinavian Airlines 90% opereeritud lendudest. Tänase seisuga näeme, et näiteks varahommikune Kopenhaageni väljumine Tallinnast tühistati, ent Stockholmi lend läks ikkagi teele.

Siin on selgelt näha, et SAS teeb lendude toimumise seisukohast jooksvalt otsuseid. Hoidudes liigsest spekuleerimisest võib siiski pigem oodata, et peatselt suletakse veel suurem osa lendudest.

Wizz Air

Eestlaste seas populaarne Ungari odavlennufirma Wizz Air andis teada, et lennud Tallinna lõpetatakse 17. märtsist 2020 kuni 3. aprillini 2020. Tühistatud piletite korral pakub Wizz Air raha tagasi.

Lennukompanii veebilehte uuride selgub, et otse nende kaudu pileti ostnud reisilised saavad tõenäoliselt automaatse tagastusena oma kontole lennupiletite ostukrediiti 120% ulatuses soetatud lennupileti maksumusest.

Kui on soov raha eraldi kätte saada, siis tuleb Wizz Airiga otse ühendust võtta. Praegust olukorda arvesse võttes võib taoline protseduur üsna kaua aega võtta.

P.S. Lõpetatud on Tallinn-Stockholm-Tallinn laevareisid ning Lux Expressi rahvusvahelised reisijateveod. Tallink Silja Europa lõpetab reisid liinil Tallinn-Helsingi. Saaremaa praamide graafik läheb 16. märtsi keskpäevast üle kriisirežiimile.

Kokkuvõte: millised lennufirmad lõpetasid lennud Eestisse?

Täna ei ole aeg reisimiseks. Paljud eestlased on kaugete piiride taga lõksus. Tänase seisuga küll peaasjalikult rahaliste võimaluste või teadmiste puudumise tõttu, kuna de facto saab veel Eestisse naasta ning kõik piirid pole 16. märtsil kinni.

Küll aga on teavitanud järgnevad lennufirmad lendude opereerimise lõpetamisest Eestisse:

  • Aeroflot
  • airBaltic
  • Finnair
  • LOT
  • Wizz Air

Ja eraldi tasub välja tuua sellegi:

  • Lufthansa (Müncheni liin, Frankfurdi liini kärbitud)
  • SAS Scandinavian Airlines (90% kogulendudest, sh palju Tallinna otsi)