Mis lennufirmad lasevad kuupäevi TASUTA muuta?

 

Koroonaviirus paiskas segi lennufirmade tavapärase töö. Paljudel eestlased ootasid puhkust, küllaminekut või seiklusrikast reisi. Nüüd aga tuleb jälgida infokanaleid, et isikliku valikute tulemusena viiruse levikut pidurdada.

Mis saab neist ostetud lennupiletites? Järgnevalt teemegi ülevaate meile teadaolevatest reeglitest, mida erinevad lennufirmad lennupiletite kuupäevade osas rakendavad.

NB! Äärmiselt oluline on mõista, et reeglite reaalne täitmine ei pruugi klappida üks-ühele sellega, mida esialgselt lubatakse.

Miks see nii on? Põhjused on siin:

 • Klienditoe ebaühtlane tase. Klienditeenindajate motiveeritus, läbitud koolituste arv ja kogemused võivad kõikuda ühe lennufirma raames märgatavalt. See tähendab, et kui suhtled esindajaga, kes on kehva informeeritusega, siis ta ei pruugi tegutseda vastavalt lennufirma ametlike reeglitega. Seepärast tasub kõigepealt veenduda, et oled ise täielikult reegleid ja tingimusi mõistnud. Seejärel saad tõrgete tekkimisel jooksva suhtluse käigus neile viidata.
 • Liiga palju päringuid. Lennufirmadel on meeletus koguses kliente, kellest arvestatav osa soovib NÜÜD JA KOHE lende tühistada, kuupäevi muuta, end kellegi peal välja elada, murelikult mitme kuu pärast toimuva lennu kohta pärida jne. See tähendab, et telefoni teel võib olla äärmiselt raske kliendituge kätte saada. Sama kehtib meili teel päringute tegemisele.
 • Kiirelt muutuv infoväli. Koroonaviiruse epideemiast üleilmse pandeemia kujunemise jooksul on muutunud asjakohane info vaid loetud tundide jooksul. Antud olukord mõjutab ka firmasisest kommunikatsiooni ning kliendisuhtlust. Täiesti vabalt võib juhtuda, et muudad lendude kuupäevad ära, ent ainult viie minuti pärast saad teate, et lennukompanii on kõik järgmise kuu jooksul toimuvad lennud täielikult tühistanud.
 • Keerulised piletiostu tingimused. Kuigi lõviosa lennufirmadest on esitanud tänaseks üsna selged kuupäevade muutmise ja lendude tühistamise reeglid, siis vaatamata sellele võivad sinu konkreetse piletitüübi tingimused mingeid küsimärke juurde tekitada.

Aegean Airlines
Kreeka lennukompanii on eestlaste seas üsna populaarne. Kõik kuni 30. aprillini ostetud pileteid saab tasuta muuta, kui esmane lennuaeg on enne 21. oktoobrit. Hinnavahe tuleb ise maksta.

Täpsem info siit.

Aeroflot
Venemaa suurim lennukompanii tagastab piletite eest välja käidud summa või pakub kuupäevade tasuta muutmist kindlatesse riikidesse reisimisel. Tänase seisuga on need järgnevad:

 • Hiina, Iraan, Iisrael, Itaalia, Hispaania, Saksamaa, Prantsusmaa ja Lõuna-Korea

Täpsem info siit.

airBaltic
airBalticu lennupileteid, mis on broneeritud ajavahemikus 10.03-31.03, saab ühe korra tasuta muuta. Uue ja vana lennupileti hinnavahe tuleb endal tasuda. Tingimus on aga see, et muudetud kuupäevaga lennureis peab toimuma enne 1. jaanuari 2021.

Täiendavalt saab muuta broneeringuid, mille puhul toimub reis 31. märtsini. Märka, et algus- ja sihtpunkte ei ole lubatud tasuta protseduuri käigus muuta.

Täpsem info siit.

Air Canada
Air Canada lubab vahemikus 04.03-31.03 ostetud lennupiletitele teha ühe kuupäevade tasuta muudatuse kuni 2 tundi enne väljalendu. Samuti saab broneeringu tühistada ja seeläbi teenida krediiti järgmisteks lendudeks.

Igal juhul lisandub uue ja vana lennupileti hinna kinni maksmine. Kui aga uuem lend on odavam, siis läheb vahe lihtsalt kaotsi. Kõik antud pakkumise käigus tehtud lennud peavad saama tehtud enne 2021. aastat.

Täpsem info siit.

British Airways
British Airwaysi lennud, mis…

 • Broneeriti vahemikus 03.03-31.03
 • Toimuvad kuni 15.05

…saab vahetada vautšeri vastu. Sarnaselt Qatar Airwaysi reeglitele kehtib see vautšer vaid üks aasta.

Täpsem info siit.

Delta
Vajuta siia, et uurida Delta kodulehelt päris pikka kokkuvõtet nende reeglitest. Lühidalt: saab muuta broneeringuid, aga väga palju nüansse, mida tasub enda olukorra juures tähele panna.

easyJet
easyJetil on praegu väga liberaalne kuupäevade muutmise poliitika. Kõikide lendude puhul saad kuupäeva tasuta muuta. See kehtib nii alles broneeritavatele kui juba eelnevalt ostetud lendudele.

Täpsem info siit.

Etihad
8. märtsist kuni 7. aprillini tehtud broneeringute puhul kehtib tasuta ühekordne lennukuupäevade muutmine. Kindlasti tasub Etihadi lendude puhul jälgida, et need on algusega Tallinnast, Riiast või Helsingist tihti koostöös airBalticuga.

Täpsem info siit.

Finnair
Kas oled ostnud pileti enne 30. aprilli? Sel juhul saad lennu ärajäämise puhul kuupäevi muuta. Seejuures kehtivad valikusse lisatud kuupäevad kuni 30. novembrini 2020.

Kindlasti tasub meeles pidada, et Finnair lõpetas lennud Tallinnasse ja Tartusse alates 17. märtsist. Hetkeseisuga pole teada, mis ajani antud piirang kehtib.

Finnair palus oma klientidel ühendust võtta ainult siis, kui kellegi lend toimub lähema kolme päeva jooksul. Sarnaselt teistele firmadele on neil suur ülekoormus ja vastused viibivad.

Täpsem info siit.

Icelandair
Kõik broneeringud, mida tehakse kuni 1. aprillini 2020, vabastatakse kuupäevade muutmise tasust. Küll aga peab nii esialgsete kui asenduslendude kuupäevad jääma aastanumbri 2020 sisse. Nagu mitmetel teistel lennukompaniidel, nõuab Icelandair lendajalt piletite hinnavahe sisse.

Täpsem info siit.

KLM ja Air France
Tänase seisuga vahetatakse piletid tasuta lendudele kuni 31.03 ning asenduslend peab toimuma kuni 31.05. Kuivõrd tegu on kuupäevade osas pigem konservatiivse lähenemisega, siis võime õige pea uusi tingimusi oodata.

Täpsem info siit.

LOT
Kas lend toimub perioodil 12.03-24.04? Kui jah, siis saad kuupäevi tasuta muuta, ent asenduslend peab toimuma enne 1. jaanuarit 2021. Uue ja vana lennu hinnavahe kuulub maksmisele.

Täpsem info siit.

Lufthansa Grupp (Lufthansa, Austrian Airlines, Eurowings, Swiss)
Kas oled broneerinud lennu enne 30. märtsi? Kui jah, siis saad muuta kuupäeva teiseks lennuks, mille toimumisaeg peab jääma enne 1. jaanuarit 2021. Aga enne 12. märtsi tehtud broneeringud lendudele kuni 30. aprillini kehtib võimalus tühistada lend ja otsustada kuni 1. juunini, mis ajaks uus broneering tuleb. Ka siinkohal peab toimuma asenduslend kuni 31. detsembrini 2020.

NB! Meieni jõudis Reisitarga jälgija kaudu info, et Lufthansa ei anna tühistamisel korralikult raha tagasi. Nimelt olevat antud ainult lennujaama maksude osa, mis tihti on 1/3 koguhinnast või kallimate piletite puhul veelgi vähem.

Täpsem info siit.

Norwegian
Teame, et paljud eestlased kasutavad soodsate hindade tõttu Norwegiani teenuseid. Kõikidele rahvusvahelistele lendudele tehtud broneeringud enne 22.03 saavad arvestada järgnevate reeglitega:

 • Perioodiks kuni 30. november 2020 saab muuta reisikuupäevi tasuta.
 • Muuta saab vaid lennuks, kus on samale piletitüübile saadaval vabu kohti.
 • Kuupäevi saab muuta ainult ühe korra.
 • Terve lennureis (sh tagasilend) peab olema sooritatud 30. novembriks 2020.
 • Vana ja uue pileti hinnavahe tuleb ise kinni maksta.

Täpsem info siit.

Qatar Airways
Saad vahetada kuni kolm päeva enne väljalendu kõiki lennukuupäevi kuni 30.06. Teise variandina pakub Doha peakontoriga lennufirma välja pileti vahetamise vautšeri vastu. See vautšer kehtib aga ainult üks aasta.

Täpsem info siit.

Ryanair
Ryanair lubab tasuta muuta lendude kuupäevi, kui reis jääb vahemikku 13.03-31.03.  Nüüd ka aprilli planeeritud lennud. Vajalik on tasuda uue ja vana pileti hinnavahe. Kahjuks on aga meile korduvalt teada antud, et reaalsuses ei pruugi nende pakkumine töötada.

Kuigi kodulehel on vastav nupp toimingute jätkamiseks olemas, siis pole see alati toiminud. Me ei hakka spekuleerima, kas tegu on tehnilise põhjuse või pahatahtlikkusega.

Täpsem info siit.

SAS Scandinavian Airlines
Niigi pikka aega rahalistes kitsikustes olnud SAS annab vahemikus 05.03-19.03 ostetud lennupiletitele tasuta ühekordse kuupäevade muutmise võimaluse. Oluline on see, et uus lend toimuks enne 30. novembrit 2020.

Täpsem info siit.

Turkish Airlines
Turkish Airlinesi kasutajatuge on praegusel ajal äärmiselt raske kätte saada. Inimesed on hakanud internetis jahtima erinevate esinduste telefoninumbreid, mis tähendab, et mõnikord helistatakse abi saamiseks Austraalia või mõne Aafrika riigi müügiesindusse. Muidugi võib see kalliks kujuneda.

Kui lennud on ostetud kuni 31.03, siis muutmine on täiesti tasuta. Siiski tuleb eraldiseisvalt maksta kinni lennupiletite hinnavahe. Suur osa lendudest Istanbulist Euroopas on tühistatud või tühistamisel kuni teadmata ajani.

Täpsem info siit.

Wizz Air
Wizz Airil puudub tasuta kuupäevade muutmise eeskiri.

Täpsem info siit.

Lõppsõna: lennupiletite kuupäevade tasuta muutmine COVID-19 pandeemia ajal
Erinevad Eestis tegutsevad või lihtsalt eestlastele olulised lennukompaniid on tänaseks suures osas tulnud välja reeglitega lennupiletite muutmiste ja tühistamiste osas.

Kindlasti tasub küsimuste esinemisel võtta esimesel võimalusel ühendust oma lennufirmaga telefoni teel või e-kirja saates. Küll aga tasub arvestada, et erandliku olukorra tõttu võib suhtlus tavapärasega võrreldes tunduvalt kauem aega võtta.