Phuketi peale mõtlevad paljud eestlased, kui teemaks tuleb järgnev küsimus: kuhu küll sel talvel puhkusereisile minna? Kui juba Egiptuses käidud ja Türgi enam ei kutsu, siis Tai koos oma vingete kuurortidega on kindlasti üks häid valikuid. Küll aga soovivad pea kõik reisijad kulusid kokku hoida. Lennupiletid on üks osa reisi maksumusest, mille puhul on tõesti võimalik märgatavaid kokkuhoide teha. Järgnevalt teemegi ülevaate, kuidas on võimalik Tallinnast või muude riikide pealinnadest soodsalt Phuketisse lennata.

Millisel moel osta odavad lennupiletid Tallinnast Phuketisse?
Kõigepealt vaatame, millised on tavahindadega lennupiletid. Edasi-tagasi lennud Tallinnast Phuketisse saab mõned kuud ette ostes tavaliselt 530 kuni 650 euroga. Kindlasti tõusevad need hinnad korralikult jõulude ja aastavahetuse perioodil ning koolivaheaegadel. Soodushindu tuleb aga algusega Tallinnast ette üsna sageli. Siiani on kõige rohkem odavaid hindu pakkunud Aeroflot, mille lennud läbivad alati Moskva tsentraalseid lennujaamu. Seejuures on Aerofloti odavad hinnad jäänud 450-500 euro vahemikku. Erandkorras on reisidiilide portaalid pakkunud soodushinnaks isegi 540 eurot. Kui tavapäraselt on seda raske eriliselt taskukohaseks pidada, siis 540 eurosed lennupiletid omandavad teise tegumoe, kui asetame selle hinna pühade perioodi. Inimesed võivad pühade ajal maksta Phuketi lennupiletite eest isegi üle 1000 euro!

Keskmisest soodsamaid hindu on pakkunud Finnair läbi Helsingi sõlmjaama. Kõige odavamad edasi-tagasi piletihinnad on alanud 520 eurost. Võib-olla ei tundu see esmapilgul Aerofloti hindadega võrreldes niivõrd suur sooduspakkumine. Kuid siin võib mängida olulist rolli ümberistumiste mugavus. Kohati võivad olla Moskvas tunduvalt pikemad ooteajad, kui neid kõrvutada Helsingiga.

Lisaks kahele eelnevale variandile on pakkumisel olnud Finnairi, SAS Scandinavian Airlinesi ja Qatar Airwaysi kombineeritud piletid algusega Tallinnast. Nende piletite hinnad jäid 500-510 euro vahemikku. Päris hea trumbina võib välja tuua selle, et Qatar Airways on pigem väga heade lennufirmade hulka kuuluv kompanii. Pardateenindus ja pakutavad hüved teevad silmad ette suurele osale maailma lennukompaniidest. Harva pakub soodsaid hindu Turkish Airlines. Siiamaani on türklaste lennufirma soodsaim hind Phuketisse jäänud 480 euro juurde.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Kas Helsingist on odavam lennata?
Jah, kohati on Helsingist algavad sooduspakkumised olnud Tallinnaga võrreldes odavamad. Cathay Pacific koostöös Finnairiga on korduvalt pakkunud keskmisest soodsamaid piletihindu jätkulendudele Phuketi suunas. Kõige odavamad piletid on alanud 410 eurost, küündides kohati 490 euroni. Kõik need lennud toimuvad üle Helsingi, ühe Euroopa vahejaama ja Hong Kongi. Turkish Airlines on pakkunud Helsingist mitmeid kordi soodushindu Taimaa puhkusekohta. Hinnad on olnud 410-415 eurot. Sarnasesse hinnaklassi on sisenenud Qatar Airwaysi pakkumised, mille puhul on keskmine soodushind jäänud 430 euro juurde.

Helsingi puhul tasub veel eraldiseisvalt välja tuua reisifirma TUI. Nimelt pakub TUI üsna sageli erinevatesse sihtkohtadesse imeodava hinnaga viimase hetke lende. Kui Euroopa sihtkohtade puhul jäävad hinnad tihti alla 100 euro, siis loomulikult nii odavalt Phuketi lende müüki ei panda. Siiski on olnud pakkumisel viimase hetke otsad Phuketisse 295 euro eest.

Kuidas oleks hoopis lendu Riiast või Stockholmist alustada?
Riiast väljub mõnus hulk odavlennufirmasid nagu Ryanair, easyJet ja Wizz Air. Seetõttu on Riia lennujaam hea koht, kust alustada lendude kombineerimist, kui kuskilt Euroopa linnast väljub mõni eriti odav lend Phuketi poole. Kui Kölnist olid saadaval Phuketisse väga head pakkumised, umbes 300 eurot, siis sai samal ajal Riiast Ryanairiga Kölni 100 euroga. Kui need kaks pakkumist kokku panna, siis saab Riiast Phuketisse mõnusalt hea hinnaga.

Stockholmist on edasi-tagasi lende saanud veel odavamalt kui Tallinnast või Helsingist. Näiteks Emirates pani müüki lennukohad hinnaga 365 eurot. Küll aga peab arvestama, et Eestis elavatele eestlastele võib kohati olla ikkagi Stockholmist lennu alustamine kokkuvõttes kallim variant. Samas kõik oleneb hindadest. Näiteks viimase hetke lende on saanud Stockholmist Ving.se lehe kaudu 257 euroga! Isegi 150 euroste edasi-tagasi lendude korral Tallinnast Stockholmi võib see pakkumine ennast ära tasuda.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment