Reisilise teejuht: Taani reis võimalikult soodsaks!

 

Kas plaanid Taani reisi? Kui jah, siis arvesta, et lennupiletid moodustavad olulise osa rännu eelarvest. Kasulik on selgeks teha, kuidas kõige soodsamalt Tallinnast või lähiriikidest Kopenhaagenisse lennata, sest see võib nutikal planeerimisel tunduvalt rohkem raha koha peal kulutamiseks jätta. Selle ülevaate tegemiseks kammisime läbi viimase seitsme aasta sooduspakkumised, kaardistasime piletihindade trende ja analüüsisime lennunduses toimuvat. Kõik selleks, et saaksite põhjaliku info otsustamaks järgmise Taani puhkuse üksikasju.

copenhagen-405189_640

Kust on kõige mõistlikum lendamist alustada?
Võrdlesime Eesti ja Läti sooduspakkumisi ning jõudsime järeldusele, et Riiast on tunduvalt soodsam lendu alustada. Nimelt lendab Riiast Kopenhaagenisse odavlennufirma Norwegian, seejuures on edasi-tagasi pileteid saanud 25-45 euroga. Samuti on saanud Riiast kombineerida üsna mõistlikult Ryanairi lende ühe ümberistumisega. Hinnad on jäänud 30-70 euro vahemikku. Pealegi on korraldanud Ryanair korduvalt kampaaniaid, mille käigus on Kopenhaagenisse saabuvad ja väljuvad lennud olnud kuni -25% suuruse hinnaalandusega. Kindlasti tasub ära mainida, et Ryanairiga on saanud lennata Kaunasest edasi-tagasi Taani pealinna vaid 20 euroga. Samas tasub mõelda, kas Leetu sõitmise kulud ikka tasuvad taoliste pakkumiste juures enam ära.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

beef-1204669_640

Aga kui ikkagi tahaks Eestist Kopenhaageni?
Stabiilselt kõige soodsamad Kopenhaageni lennud on olnud airBalticu kampaaniate ajal, mil on saanud kohale+koju otsad 90-110 euroga. Väljaspool sooduskampaaniaid jäävad hinnad 120-160 euro vahele. Tõsi, Tallinnast lendab otse Kopenhaagenisse SAS Scandinavian Airlines. Aga piletihinnad on soolased! Näiteks kontrollisime paar kuud ette ostes mõistlikeks kuupäevadeks SASi pileteid ja need olid 274 eurot. Asjalugu on lihtne. Alguses olid SASil mõistlikud hinnad, isegi keskmisest soodsamad ja Tallinna lennujaamast algavatele Kopenhaageni lendudele sai edasi-tagasi piletid 60-90 euro eest. Küll aga polnud see jääv plaan, vaid nii odavate hindadega söödi kodumaine Nordica lennuliin välja. Nordical oli tõeliselt raske nii odavate hindadega konkureerida. Kui Nordica pillid kotti pani, siis tõsteti peatselt Taani suunaliste lendude hindu märgatavalt. Turumajandus!

landscape-85206_640

Ja mida te siis lõplikult soovitate?
Võimaluse korral eelistada Riiast lendamist, kuna seal on olnud püsivamalt soodsamad hinnad. Samas promomüükide väliselt ja lühemalt ette ostes ei pruugi Tallinna/Riia hindade vahel olulist erinevust olla. Lisaks tasub jälgida Reisitark Facebooki lehte, kuhu pannakse aeg-ajalt üles soodsaid pakkumisi nii Tallinnast kui lähinaabrite pealinnadest Kopenhaagenisse.

NB! Kui juhuslikult peaks olema ehmatavalt soodsad hinnad Tallinnast/Riiast Malmösse, siis sealt saab rongiga üsna kergesti Kopenhaagenisse sõita. Tasub kalkuleerida ja mõelda, kas tasub ära!

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment