Aserbaidžaani kutsutakse Tule Riigiks: see on kontrastide ja vastuolude piirkond. Raske on liigitada Aserbaidžaani otseselt Euroopa või Aasia alla; pigem on tegu tõelise kokteiliga mitmetest kultuuridest. Pealinn on väga kosmopoliitne ja pakub põnevat avastamist-imetlemist tükiks ajaks. Siiski algab tõeline reis pihta, kui saab Bakuu linnatuled selja taha jätta ning liikuda edasi ülejäänud riiki avastama. Kuidas aga osta odavad lennupiletid Tallinnast Bakuusse? Ehk peaks hoopis proovima lennupiletite broneerimist algusega teistest riikidest? Koheselt uurime välja, millised on kõige soodsamad variandid.

Kuidas lennata soodsa hinnaga Tallinnast Bakuusse?
Üldiselt algusega Tallinnast pole pea kunagi erinevatel reisidiilide lehtedel sooduspileteid pakutud. Esiteks pole tegu väga populaarse sihtkohaga eestlaste seas ja teiseks on piletihinnad üsna stabiilsed ning tohutuid kõikumisi pole, mis annaksid võimaluse keskmisest tunduvalt soodsamaid lennupileteid pakkuda. Kui vaadata tavahindu, siis jäävad need enamasti veidi alla 300 euro. Näiteks Turkish Airlines pakub üsna tihti edasi-tagasi lennupileteid Tallinnast Bakuusse 250-290 euroga. Vahepeal pakub hindade osas konkurentsi Aeroflot, ent keskmine hinnatase jääb siiski samaks. Ainsaks erandiks on olnud aastaid tagasi lennud Tallinnast Ganjasse (üks Aserbaidžaani linnu), mille puhul langes piletite hind 150 euroni.

Kui palju odavamalt saab Riiast Bakuusse?
Ei saagi tunduvalt odavamalt. Kõige soodsamad Turkish Airlinesi jätkulennud Istanbuli kaudu on alanud 220 eurost. UIA Ukraine International Airlines on pakkunud edasi-tagasi lende vahemaandumisega Kiievis alates 190 eurost. Hinnavahe Tallinnaga küll kipub olema, aga see pole märgatavalt suur. Tavahinnad on Eestiga võrreldes maksimaalselt paarkümmend eurot soodsamat, kuigi olenevalt üksikutest kuupäevadest võib muidugi kõikumine oluliselt suurem olla.

Kust veel odavalt Bakuusse saab?
Alati võid kasutada soodsaid lennupiletite hindu Gruusiasse saamiseks, loe siit lähemalt, ja sealt edasi rongi või bussiga Aserbaidžaani reisida. Samuti tasub märkida, et Wizz Air lendab Budapestist äärmiselt madalate hindadega Bakuusse, kui parasjagu on käimas mõni suurem kampaania. Seejuures algavad hinnad ainult 40 eurost ja Wizz Discount Club liikmetele võivad piletihinnad olla pisut odavamadki! Peale selle lendab Kiievist mõnikord Azerbaijan Airlines koostöös UIAga väga odavalt Bakuusse. Hinnad on alanud 55 eurost, küündides sooduskampaaniate ajal siiski pigem saja euro ringi.

Millise hinnaga lennupiletid tasuks Bakuusse kindlasti ära osta?
Tasub kiiresti reageerida, kui näed edasi-tagasi lennupileteid alla 200 euro algusega Tallinnast või Riiast. Need on ikkagi regulaarsetest hindadest odavamad summad. Võid mõelda ka Gruusia kaudu Aserbaidžaani reisimise peale, kui kokkuhoid on väga oluline ja aega on veidi rohkem. Samuti on võimalik kasutada alguspunktina Kiievit või Budapesti. See variant pole siiski mõeldud tavalise reisi või äritripi planeerimiseks. Pigem sobib seljakotireisijatele, kellel üsna paindlik graafik ja eesmärk ongi võimalikult palju näha ning kogeda.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Skyscanner. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂